FIV la Sibiu (16)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raisa75 spune:

oria77- sa dea D-zeu sa fie cum spui tu.Bafta multa maine la punctie si nu conteaza numarul cat calitatea embrionilor.De anestezie nu-ti fie teama ca nu o sa simti nimic , eu nu am avut nici greturi, nici ameteli si mi s-a parut ca doar am atipit un pic, dureaza foarte putin o sa vezi, mai greu este pana te suna a doua zi sa-ti spuna cati s-au fertilizat.
Sa inteleg ca ti-ai facut rezervare pentru sambata la sibiu?cam atunci ar trebui sa faci embriotransferul daca merg pana la blastocisti.
Si eu vreau sa raman dupa embriortansfer o noapte in sibiu dar nu mi-am facut inca rezervare.
Se pare ca va fi multa agitatie saptamana aceasta sa auzim numai de bine. Va pe toate si va urez o saptamana reusita si cu multe realizari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

dragele mele am aparut si eu..
gabriela mi-a venit CM miercuri, joi am mers la eco si progesteron care au fost bune,,fara chisturi si progesteronul mic ..in a 3-a zi am inceput cu femostonul ..in a 9 a zi adica joi ma duc la eco ptr endometru si daca totul e bine dupa 4 zile adica luni ii iau acasa ...nu merg pe aceeasi schema ca raisa difera de la o pers la alta..eu am avut endometrul si de 13,4 asa ca acum asteptam sa vedem cat va fi joi
yarrina ma bucur ca mai tragi cu ochiul pe aici
BITZI imi era dor de tine pe unde te mai ascunzi ? ne ti in suspans , nu zici nimic , si hop ai sa vi cu un bobo
oria te-am vazut acolo..sunteti de belea razi intruna esti o fata super dar eu ma uitam dupa 2 oameni mici dar el a venit primul si tu dupa...si nu am vazut inaltimea de aceea nu am vb cu tinedar data viitoare cum zici tu ..''nu scapi''
gabriela eu am fost chemata la eco si joi din nou ptr endometru..dar vad ca nu toata lumea merge in aceleasi zile ca mine asa ca difera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

vad ca este ceva "activitate" la Sibiu in aceasta perioada...
Multa bafta si sper sa vin din urma cu vesti bune.am inceput sambata cu diph si in primele 3 zile de ciclu (sper saptamana aceasta) sunt la Sibiu.endometru este de 12 sper sa fie totul bine.
va doresc o saptamana buna !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_cnt spune:

Va saluta o veche aspiranta, care a abandonat o vreme forumeala, insa acum simt nevoia MAARE sa fiu iarasi printre voi. Ma primiti?

Pe scurt, sunt din Sibiu, am la activ un FIV esuat anul trecut, in septembrie, cu dr. Chicea, iar acum sunt in plin proces de injectare cu Menopur (ziua 8 azi), de data aceasta fiind la dr. Ispasoiu.


Problema mea e ca ieri noapte am avut febra destul de mare, iar azi ma simt ca si cand as fi racita, fara, insa, sa am febra sau alte simptome. Doar o stare de moleseala, amestecata ca dureri musculare.

Sunt tare optimista in privinta FIV-ului, insa raceala sau ce o fi ma cam pune pe ganduri...

Mentionez ca acum iau tratament cu Menopur, plus Euthyrox pentru unele probleme cu tiroida (acum sunt ok analizele) si Medrol. Poate fi starea mea de la cockteilul de medicamente doar?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Bafta multa si de la noi pt fetele care sunt in focri si nu numai!
Va doresc, din suflet, sa va luati pe rand puiutzii acasa si sa ii tineti la caldurica pana ce vor fi suficient de puternici sa faca fata "vremurilor" din afara!

Astazi tinem pumnii stransi pt Oria si ne rugam sa primeasca, in curand, o veste minunata, pe masura optimismului ei!
pt toate fetele!
Bytzi, vezi ce atmosfera frumoasa incingi cand mai treci pe aici!
PS: Apropo, dar de dodo mai stii ceva?

danaisa20 fericita 35+
cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_cnt spune:

Citat:
citat din mesajul lui danaisa20

Bafta multa si de la noi pt fetele care sunt in focri si nu numai!
Va doresc, din suflet, sa va luati pe rand puiutzii acasa si sa ii tineti la caldurica pana ce vor fi suficient de puternici sa faca fata "vremurilor" din afara!

Astazi tinem pumnii stransi pt Oria si ne rugam sa primeasca, in curand, o veste minunata, pe masura optimismului ei!
pt toate fetele!
Bytzi, vezi ce atmosfera frumoasa incingi cand mai treci pe aici!
PS: Apropo, dar de dodo mai stii ceva?

danaisa20 fericita 35+
cu


Bafta multa si pumni stransi pentru Oria si pentru toate fetele fivoase !

Si, danaisa20, multumim pentru suportul moral, atat de important pentru noi toate!

Pup pe burtica sa se ia!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Sa dea DD sa se ia Oana! Incet, dar sigur sa se ia pt fiecare!
Si nu ai de ce sa imi multumesti pt sustinere, nu as renunta sa va citesc si sa fiu alaturi de voi pt nimic in lume! Orice s-ar intampla, va ramane acest subiect cel mai apropiat sufletului meu, pt ca datorita fetelor de aici am ales si eu Sibiul (la vremea respectiva bytzi, dodo, cip si nu numai) si poate peste 2 ani voi reveni acolo.

Intre timp noi toate vom impartasi si alte experiente (gen alaptat, scutecele si alte biberoane), nu numai cele legate de gonal-f, utrogestan sau medrol! Nu e asa?

danaisa20 fericita 35+
cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Buna!

Danaisa,cei drept am cam chiulit de la forum,poate din cauza ca nu mai aveam nici o legatura cu subiectul,"vinovata" care m-a scos la lumina este raisa (care o pup pe aceasta cale),nu voiam sa intru,dar ar fi fost o nesimtire din partea mea sa nu raspund la chemare.Mai ai putintel si iti vezi comoara,nastere usoara iti doresc.De Dodo nu mai stiu nimik de ceva vreme si mie imi este tare dor de ea,la momentul acela era ok.se vede ma ne-ai urmarit de multa vreme

oana, te stiu de la sub FIV ,se pare ca nu ai reusit nici cu congelatii daca acum faci iarasi FIV.Sa dea bunul Dumnezeu ca dr I sa-ti poarte noroc.Te asteptam cu vesti bune!

oria
raisa,tin pumnii pt simbata
mona,gabi,daria,urmati voi,doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_cnt spune:

Bytzi, ai dreptate, si eu te stiu de la FIV si, da, nu s-au prins nici embrionasii congelati. EI, asta e, se intampla cand vrea Doamne-Doamne, nu cand vrem noi.

Raman optimista mai departe pe baricade, am emotii pentru deseara, cand o sa ma duc sa vad cum au evoluat foliculii. Vineri erau cam mici si mi-au marit doza de Menopur...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_cnt

Bytzi, ai dreptate, si eu te stiu de la FIV si, da, nu s-au prins nici embrionasii congelati. EI, asta e, se intampla cand vrea Doamne-Doamne, nu cand vrem noi.

Raman optimista mai departe pe baricade, am emotii pentru deseara, cand o sa ma duc sa vad cum au evoluat foliculii. Vineri erau cam mici si mi-au marit doza de Menopur...


Aaaa, deci tinem pumnii stransi si pt tine in seara asta daca ai intalnirea!
Asteptam sa intri si sa ne dai vesti despre oute dolofane!







danaisa20 fericita 35+
cu

Mergi la inceput