Maple-syrup babies (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Ratoii va multumesc pentru aprecieri

Magdone au fost marisori, zic eu, Seby 3060kg si Felix 2780kg. nascuti la 38 SA si 2 zile , nu mai puteam frate simteam ca explodez.

Diana, Delia Doamne ce-a trecut timpu, merg deja la gradinita, sunt fete mari nu gluma, ma bucur ca s-au acomodat si ca nu aveti dureri de cap.
Soimita pana la urma pe care l-a ales, pe Seby sau Felix

Pup la fete

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Boonjurel tuturor...

Si noi cu vesti de la gradi, mergem de la 3 la 5 in fiecare zi, azi e a treia zi... Suporta bine despartirea, cind o iau o gasesc urlind, educatoarea zice ca se joaca bine, maninca, da' ca se crizeaza cind vin parintii dupa alti copii. In prima zi i-a luat un 10 minute bune sa se calmeze din urlat, ieri numai citeva si a acceptat sa stea si la Coolest Big Brother in brate, nu doar la mine ca in ziua precedenta.

Ieri a invatat la gradi sa faca peek-a-boo, ca noi asta nu facem acasa! Asa ca e clar ca nu urla intr-una. :))

Zice: apa pentru apa, mincare si lampa.
Zice: pa-pa pentru papuci, pe care incearca sa si-i puna in picioare de cite ori prinde orice fel de pantof.
Zice: Da (cu a ca in carutza) cind iti da ceva.
Zice: (h)Am-(h)am la tot ce misca, de la catei pina la pasari si veverite prin parcuri.
Zice: Ate pentru carte
Zice: Adu pentru Radu si ORICE alt lucru care ii place.
Zice: Naaaa-niiii cind o bitiie de la stinga la drepata pe papusa de-i merg aleia fulgii
Zice: Atei sau asa ceva cind ne arata cu degetul diverse
Zice: Pa-pa cind o scoatem din baie si face cu mina la apa care pleaca (asta pt. ca era toata o criza la scos din apa si ii tot spun ca apa pleaca si oare unde se duce, hai s-o cautam)

Ah, si cind o intrebi :Unde face mami pipi? ea se duce si bate cu minuta in usa de la baie :)))))

Acum imi maltrateaza cartea aia stil caramida de la Ministerul Sanatatii despre cum sa cresti copiii... gata cu cartea, iar se baga sub masa. Ha, oare v-am zis ca de fo saptamina a facut kk numai sub masa? Se baga acolo, se gheia o pauzaste, push si asta-i, iar miroase a papaya... :))

Gata si cu submasa, traiasca jaluzelele, ba, ca s-a razgindit, tot submasa e mai buna!

Magda, draga mea, toata admiratia, nu-s cum faci ca eu de la 9 seara sint imposibil de frinta, ca sa zic asa... Nu-s cum ai facut tu diversificarea la R si O, da' descoperirea asta a lui mQQm cu BLW e geniala!

Delia, ce ma bucur ca va merge asa de bine la gradinita...

Gata, nu mai are rabdare...
S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Saluti

Simonna, felicitari pt printesa mica, ce de multe stie sa faca , sa pup eu desteapta mica.

Dragaica, Soimita este o diplomata si nu vrea sa dea in vileag pt cine ii bate inima , va fi o decizie foarte grea. Oricum, lista de petitori e in crestere , ceea ce da bine la psihic. E drept ca asa ratoi mai rar pe lumea asta . Eu zic sa lasam copiii sa cerceteze singuri problema asta .


de fapt, n-am nimic de spus.....am intrat doar sa va salut



Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

LA MULTI ANI !!! PRINTESA SONIA, SA CRESTI MARE SI FRUMOASA SI SANATOASA SI NOROCOASA!!!

Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Sonia Theodora la multi ani!!! sa cresti mare si sanatoasa!!!

Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si -18+ cu posibil
Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

La multi ani, Sonia frumusica!
Diana, sa va dragaliti fericite o gramadoaie de ani de acum incolo!

Esti toddlerita de azi, wow!


pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Diana, draga mea, LA MULTI ANI pentru Bombonica - Dragutica - Scumpica - Maricica de 1 An!

Ca de azi dimineata te tot sun si tot altele am facut si acum e prea tirziu sa clincan cu telefonul!

Concluzia, in fine, este: sa-ti traiasca, cu simpaticul ei de fratior sa va aduca milioane de zimbete, macar unul sa se faca doctor... si sa va gaseasca un retraite bun la batrinete :)

Pupici la Sonioara - Miss Sarbatorel de astazi!

Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

La multi ani, Sonia!
Diana, sa va traisca fetita, sa creasca mare, frumoasa, sanatoasa, sa fie fericita si sa aveti parte numai de bine!



Am si eu acum o curiozitate: cand copilasii au facut/vor face 1 an, organizati taiat de mot/rupt turta? Cum stiti voi ca se petrece evenimentul?

_

Bucataria lui mami ***********************************************************Puterea din noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Multumim, multumim dragele noastre ! Ati scris asa frumos !
Acum am venit de la curs dar n-am putut sa nu intru sa primesc in numele Soniei urarile voastre
Prima aniversare a fost marcata de primii virusi de gradi, face febra de doua zile asa ca am sarbatorit cu Advil .
Am fost si la doctor, normal ca nu i-a facut vaccinul dar macar a verificat-o si urechile si plamanii sunt ok.

Intrebare: s-a schimbat oare schema de vaccinare de la 1 an ? Eu imi amintesc ca lui Victor i-am facut o data ce-a fost de facut la un an si am mai revenit la 18 luni. Acum cica sunt patru chestii de facut la un an, dar le fac in doua reprize la o luna diferenta, dupa vine tura de la 18 luni.

Sanatate la toata lumea !

Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009


"Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

La Multi Ani Sonia !!!!!!!!!
Sunt ceva sarbatorite luna asta

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput