Delfinasi (187)
Raspunsuri - Pagina 18
anca_vlad spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui racusor2010 Rodica, sa aveti o zi minunata astazi!!! ![]() ![]() ![]() mami de brotacel Andrei Ioan 9 iunie 2010 |
saptama trecuta am avut probleme cu lapticul nu imi mai ajungea..pe langa ceaiuri pus bb la san cat mai des dupa fiecare masa goleam sanii...acum lactatia si-a revenit...dar cred ca un factor important a fost si faptul ca m-am muls!

Anca fericita mamica de
MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003) POZE VLADUT
[/b]
"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca
POZE BURTICA, POZE MARIA si POZE SERBARE ABSOLVIRE [/b]
DOAMNE AJUTA!
Mycya spune:
hello mamici
eu numa v-am citit zilele astea ca am zis sa nu mai vin cu bocetele mele iar
ieri si azi Slava Domnului a fost mai bine,a adormit usor dupa ce a papat si a domit si noaptea,bine ca tot nu e roz ca inca plange,se trezeste cu dureri si incepe sa urle daca nu ii bag tzitzi in gurita sa se linisteasca si dupa incepe iar dar o plimb prin casa si adoarme.nu stiu cat p va tine rutina asta dar sper ca mult timp ca asa ma odihnesc si eu si nu mai sunt zombi.ajunsesem sa tip la ea,sa o iau brusc in brate cand avea crizele alea de ma urcam pe pereti de oboseala si nervi
ma simteam cea mai denaturata mama,am zis ca am luat-o razna si ca nu merita o astfel de mama dusa![]()
maine mergem la specialist sa vedem cum e cu rinichiul.ma rog la Dumnezeu sa vin cu vesti bune
.si daca ne ajuta D D joi vom pleca usurel spre casa si poate ajungem si la nunta fratelui meu.....nu vreau deja sa visez dar abia astept
Crispo eu l-am pus pe al meu sot la treaba inca de la inceput,imi e mila ca e obosit cu atata munca dar dect sa cedez de oboseala mai bine asa....are program zilnic de stat cu ea in care bininteles si schimbat pampi in caz de nevoie.ma bucur ca tiai facut curaj si ai spus tot ce aveai de spus,la urma urmei pt asta sunt sotii,partenerii nostri sa ne asculte,sa ne inteleaga si sa ne ajute asa cum pot ei.
Creatzza,Maurice si fata mea a avut ceva dar nu stiu cum se spune in romaneste dar aici spuneau ceva de Hip,am vazut ca ia facut eco la bazin,spuneau ca e prea mica si ar putea merge cu picoarele lipite parca
si o luna de zile deasupra pampersului am pus inca un material sa fie mai mare si sa reglat cik,oricum ne va mai face control peste 2 luni sa vedem ce si cum.s
fata mea credca are diaree,nu prea imi dau eu seama daca e sigur asta dar face f apos de azi noapte,si a facut si de multe ori ceea ce la ea nu se intampla.poate fi din cauza ca am mancat eu pepene ieri??si din cauza asta imi si plange cand se trezeste nici rabdare sa o schimb nu are si aud si cum ii face urat in burtica.mie asa mila cand plange asa tare de durere,mi se rupe sufletul
Mami de
Andra Maria 02.08.2010
ooana spune:
L-am vazut pe David (Bamboletta)…si baietii lui Dragaica, m-am topit cum dorm ei amandoi intr-un leagan, chiar ca e dragostea mareeeee….Baby, Tudor doarme pe burtica?
Matei cateodata adoarme numai pe burtica…l-am urmarit, el ridica si intoarce capul singur dintr-o parte in alta…oare de la ce varsta ii putem lasa linistit sa doarma asa? Ca eu mereu stau si il supraveghez…
Paula nici Matei nu sta cu caciulita…atat de invarte pana o da jos, la fel facea si cu manusile
Legat de circumcizie, eu stiu ca in prima faza dupa baita incerci sa ii tragic pielica in jos…nasiilor nostrii le-a fost mila de baietelul lor si nu i-au facut circumcizie cand a fost mic, in ultima perioada a inceput sa il doara si au ajuns la medic…sa vezi ce experienta groaznica a fost pt baietelul de 8 ani, plangeau toti trei in fiecare seara cand trebuiau sat raga de pielicica in jos, asta dupa operatie…. iar noua mai mereu ne zic ca pana la 1 an sa fim cu problema asta rezolvata
Belu foarte fain mesajul…
Eladea si eu inclin sa cred ca nu are legatura prea mare mancarea cu colicii…insa medical de fam ne-a spus sa nu manac legume proaspete si fructe, iar sotul meu se conformeaza in a ma cicalii una intr-una…imi pare rau ca nu am prins sa vedem impreuna emisiunea care a fost de curand la tv depsre alaptat unde zicea ca se recomanda fructele si legumele….a vazut-o soacra-mea si m-a sunat sa imi dea detalii, dar nu pe mine trebuia sa ma sune…dar maine tai pepenele
m-am uitat la poze…ce frumosiii sunt delfinasii..Giulia cu iepurasul…Iulia cu rochita roz…Raul sta pe umar, faina poza…si Vlad in blugisori…Natali doarme ca un ingeras…Tudor Andrei in scoica…Isa cu ochisorii albastrii….
…toti sunt frumosi chiar daca nu i-am enumerate eu chiar pe toti


Somn usor delfinariu!
Oana mamica lui Matei
08.07.2010Noi 2...si Matei
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
rodyka spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui aelita RODICA,spune-ne si noua ce e "tamarindo" ala din ceaiul laxant de la Blevit |
tamarin e un copac, fructe sunt de cumparat in Auchan. cutia arata www.reteteleluiradu.ro/wp-content/uploads/2010/06/tamarin1.jpg" target="_blank">asa
_
delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)
rodyka spune:
daca va zic ca am adormit de 2 ori in timp ce recuperam paginile... pic de somn, dar isa se tot foieste si sunt cu ochii pe ea... 
am vrut sa vs pove de la botez, dar o las oe maine...
somn usor. si multumim tuturor ptr urari si ganduri bune 

_
delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)
racusor2010 spune:
neata delfinariu
sunt terminata 
a dormit pana la 1 Andrei, cand a cerut de papa...buuuun, apoi la 3...buuuunnn...dar de la 3 pana acum tot cu el in brate, ba dormim, ba papam 

acum pap o grisina ca mi s-a facut si foame si bag un somnic...macar o ora..l-am pus langa mine pe perna, poate poate doarme si el...
azi vine si femeia sa faca curat, asa ca nu prea pot sa dorm dupa cum am chef 

aaa, si eu m-am dus in pat dupa 11, dar nu stiu daca am adormit inainte de 12 
si ieri m-am trezit la 6 si nu am dormit deloc toata ziua 

mami de brotacel
Andrei Ioan
9 iunie 2010
larissa_79 spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui racusor2010 neata delfinariu sunt terminata ![]() a dormit pana la 1 Andrei, cand a cerut de papa...buuuun, apoi la 3...buuuunnn...dar de la 3 pana acum tot cu el in brate, ba dormim, ba papam ![]() ![]() acum pap o grisina ca mi s-a facut si foame si bag un somnic...macar o ora..l-am pus langa mine pe perna, poate poate doarme si el... azi vine si femeia sa faca curat, asa ca nu prea pot sa dorm dupa cum am chef ![]() ![]() aaa, si eu m-am dus in pat dupa 11, dar nu stiu daca am adormit inainte de 12 ![]() si ieri m-am trezit la 6 si nu am dormit deloc toata ziua ![]() ![]() mami de brotacel Andrei Ioan 9 iunie 2010 |
ai grija de tine draguta mea...ca eu am senzatia ca dormi muuuuuul prea putin si in timp se aduna nervi si oboseala...
eu ieri am bagat 3-4 ore de somn. Am dormit toti 4 in patul mare...pacat ca nu a avut cine sa ne faca o poza sa vedeti somnorosii. Si dintre toti bebelshul s-a trezit primul Larisa mamica de Nectarie
(22 iulie 2010) si Alexia
(13 iulie 2006)http://picasaweb.google.com/roparo/Nectarie3Saptamani#
beluistef spune:
LA MULTI ANI VICTO
Multa fericire, implinire si tot ce iti doresti.
Multumesc fetelor ca va placut mesajul de predare stafeta
..asa ca maine seara, mai de graba noapte...la 00.00 o sa-l trimit fetelor de la cealalta odisee.
Revin mai tarziu 
****************************************
Elena, mamica fericita de Yanis Stefan(08.07.2010)
si de Luisa ( 23.07.2005) & Beatrice ( 02.06.2003)
Ne votati si astazi 
crispro spune:
VICTOOOOO, LA MULTI ANI!!! Sa fii sanatoasa si fericita,sa fii o mamica implinita!
Cristina , mami fericita de bebe Vlad
(17.07.2010)
beluistef spune:
Am pus si eu 3 pozici cu cavalerul in frac ![]()
****************************************
Elena, mamica fericita de Yanis Stefan(08.07.2010)
si de Luisa ( 23.07.2005) & Beatrice ( 02.06.2003)
Ne votati si astazi 
