Bobocei de sept-oct 2008, la 2 ani (308)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Maia de July!

Sofia de Joy!

Ruxandra Maria de a-rose!

O viata plina de impliniri, multa sanatate si tot ce va doriti!

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Ada nu faceti si voi nici o pauza de reclama, nimica? Rulati filmul asta non stop?
Multa sanatate si tie si voinicilor!

Lumi ce semnatura ai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

LA MULTI ANI CU SANATATE, IMPLINIRI SI BUCURII!!!!!!!!!

Maia de July!

Sofia de Joy!

Ruxandra Maria de a-rose!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Cosmarul Budimex.

Pentru ca azi noapte a facut 39.2, iar azi dimineata 39.9 (nu mai repet ca eram sub antitermic la 4 ore si sub antibiotic si novocalmin la fiecare puseu) m-am dus cu el la CMU de dimineata sa-l mai vada odata.

L-a vazut - cam degeaba, si a zis ca nu poate sa spuna mai nimic!!! La plamani nu se aude nimic, in gat a cedat deja puroiul, nu se explica febra. Ficatul nu e marit, analizele nu arata mononucleoza... nu mai stie ce sa zica. Asa ca, ambalarea, si hai la Budimex, numai acolo ne pot face analize corespunzatoare si o radiografie, sa nu cumva sa vorbim de pneumonie.
Asa ca m-am dus la Budimex. Stiam deja ca e epidemie de enteroviroza, o prietena tocmai s-a externat ieri cu bebelusele ei... oricum am ramas socata de ce am vazut.

TRIAJ - arata cum suna. O sala mizerabila, plina de varsatura pe jos, plina de copii care varsau tot timpul si parinti disperati. Cam asteptat acolo nu s-a simtit nimeni sa dea un mop.
Da, rezerva CMU pentu noi era libera, dar nu putem avea acces la ea, pana nu trecem prin triaj!!!
Ne-a luat in evidenta la registratura, apoi in vreo 20-30 min ne-a strigat din camera de garda, care sta inchisa si cu gardian sprijinit in clanta. Se deschide doar atat cat sa scoata asistenta mana, sa ia fisa, sa ii puna un termometru la ureche si sa zica "acum asteptati sa va cheme medicul de garda".

Apoi a inceput asteptarea. La unu ne luase in evidenta la medicul de garda, la 3jumatate am plecat, pentru ca nu ne mai venea randul odata si se aglomera de nu mai aveai unde sa pasesti fara sa calci pe voma.
Am insistat sa aflu cine e medicul de garda, nu mi s-a spus. PEste usa inchisa de la camera de primire nu se poate trece. Am mentionat de nustiucate ori ca avem rezerva si ca ni s-a spus sa ne internam direct acolo, apoi sa ne vada medicul cand are timp... _ NU SE POATE ASA CEVA DOAMNA!!!

Sunt plina de nervi, obosita, tot fara raspuns si sper ca nu am luat altceva de pe-acolo. L-am tinut pe Dorel in brate tot timpul, n-a pus mana pe nimic, si cnad ne-am urcat in masina ne-am dezinfectat din cap pana in picioare.

Daca imi mai zice cineva sa ma duc la spital in romania, nu stiu de ce acte sunt capabila.

In timp ce asteptam am sunat la Medlife si le-am descris situatia.
Mi-au spus asa: 1) e plin la noi, categoric daca veniti acum, aveti mai mult de 3 ore de asteptat la medicul de garda
2) cum spuneam, e plin, deci nu cred ca gasim o rezerva pt dvs...
3) nu avem dotare pentru radiografie in spital, deci daca de radiografie aveati nevoie... nu putem sa va ajutam.
Cu asta mi-am cam pierdut speranta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Maia de July! Sofia de Joy! Ruxandra Maria de a-rose!

Noi in sfarsit in drum spre casa.Suntem pe undeva pe la Turda Deiu a adormit asa ca am zis sa intru putin pe aici.Pe seara suntem acasa.Maine ne intalnim prima data cu tanti care va fi bona lui Deiu sa discutam detalii si sa vedem daca e ok sa vina de la 1 sept.

Ada imi pare tare rau ca treceti prin asa ceva!!!Multa sanatate!!Eu de aia am o pediatra in particular la Deiu care lucreaza si la spitalul de copii si cand e ceva apelez la ea si daca e nevoie de investigatii suplimentare merg la ea il ia pe Deiu in brate si ii face toate investigatiile necesare fara sa mai stam pe la cozi si prin urgente.Stiind de la mama mea cum e sistemul am preferat varianta asta de la inceput si s-a dovedit a fi cea mai buna pt noi.Plus ca e una din cele mai bune dr din spital si am mare incredere in ea.Poate reusesti pe viitor sa gasesti un dr asemanator sa nu mai ai probleme cand e nevoie de investigatii.Noi avem si un orl-ist tot in acelasi regim particular si spital ca noi avem mai des probleme din sfera orl.La ultima otita era dr nostru plecat in weekend si am ajuns la urgenta am stat pe acolo de vai de capu nostru si pana nu am sunat un fost coleg de facultate care a venit de acasa sa il vada pe Deiu nu ne-a bagat nimeni in seama desi stateam de vreo 2 ore cu copil cu febra 39.
Cate zile de febra are Dorel??Daca a trecut de 6-7 sigur e ceva trebuie sa se descopere la analize nu se poate.Febra e mare eu zic ca e ceva viral...dar noah nu e decat o parere.
Multa sanatate va dorim.Greu trebuie sa iti mai fie!Iti doresc multa putere!!!


Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Oh, Ada! Poate incerci la Emil Irza. Numai ca nu stiu de radiografie daca au la urgenta. La Grigore un NU mare. Budimex ar fi cel mai dotat dar nici asa cum ati patit nu e ok :(.
La Budimex eu stateam la rand, tati cu fetele in masina( daca e una bolnava mergem cu toti ca n am pe nimeni unde so las pe cealalta), cand venea randu dat bip, luat in carca fetele si alergat
Ooooof cu doctori astia :(

Multa multa sanatate si tie nervi puternici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

La multi ani,


Maia
Sofia
Ruxandra Maria

Eu n am mai putut sa tin pasul pe aici. Mai citesc dar nu apuc sa scriu
Noi suntem in mutari, nebunie mare la noi, ne tot mutam de vreo 3 sapt si nu se mai termina treaba

Pe 7 sept eu tb sa ma intorc la job, nu mi au zis nimic nici ca ma asteapta nici sa nu ma duc. Is tare amarata, nu mai vreau acolo, caut altceva si nimic nimic
Eram pe punctul de a ma hotari sa imi dau demisia si sa mai stau pina gasesc altceva daaar nu imi permit asa ceva.

Sa imi tineti pumni poate gasesc ceva pina atunci, oooof!

Va pup pe toate fara numar




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Laureta tinem pumnii sa fie bine!!!
Cu cine vor sta fetele???

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Laureta tinem pumnii sa fie bine!!!
Cu cine vor sta fetele???

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR






Am chemat socri deocamdata. Dupa aia parinti mei. Nush ce va fi, e cumplit de greu fara nimeni aproape. Biancu a pe afara de la cresa, mai vedem. Inisa e la gradi dar cineva tb so ia la 4 juma( io ajung la 7 a casa si tati la fel)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Citat:
citat din mesajul lui laureta

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Laureta tinem pumnii sa fie bine!!!
Cu cine vor sta fetele???

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR


Am chemat socri deocamdata. Dupa aia parinti mei. Nush ce va fi, e cumplit de greu fara nimeni aproape. Biancu a pe afara de la cresa, mai vedem. Inisa e la gradi dar cineva tb so ia la 4 juma( io ajung la 7 a casa si tati la fel)



David trebuie sa fie fericit !

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole



Laureta bine ca pot veni!!
Noi nu avem pe nimeni in oras aici si nici macar nu pot veni nici ai mei nici socrii pt ca inca lucreaza de fapt mamele lucreaza tati la amndoi sunt in pensie de boala nu te poti baza pe ei chiar daca ar veni ca trebe ingrijiti si ei!!!
E greu tare te inteleg!
Maine ma intalnesc si eu cu bona sper sa fie o femeie ok si sa pot sta linistita la serviciu!!!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput