Bobocei de sept-oct 2008, la 2 ani (308)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

Hello.

Multumim de intrebari... noi suntem cam naspa toti. Dorel si azi a facut 39 cu tot antibioticul afurisit, Radu abia respira de muci, tusesc amandoi.
Maine trebuie s-o sun pe pediatra s-o intreb daca e normal sa mai faca febra asa de mare dupa 4 doze deja de antibiotic.

Eu sunt varza si eu, cu febra mare, tuse, gatul parca e in cutite... frisoane, tot tacamul. Si tati tocmai se lauda ca l-a durut capul toata ziua si se simte cam moale...

Deci n-avem o saptamana prea buna, sa speram ca urmatoarea ne scoatem.

Gaia, muma pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri


Un gind bun de la noi si multa sanatate va uram Ada. Imi pare tare rau ca nu va de pace amigdalita asta. Pup voinicii si pe mamica lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Anamona Tare curajoasa Theia. Izabella intra in apa numai in urlete, nu vrea de nici o culoare sa se apropie. Stefan a fost reticent la inceput , dar dupa citeva zile dupa amiaza cind marea se mai retrage si apa e destul de mica la mal se balaceste destul de mult, abia il scot din apa.E o apa foarte curata si limpede, plaja super! Poate la anul se va bucura si ea de toate astea!

Pupici de la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza


piolica e tot mai rau, in sensul ca nu prea mai e constienta Dr si maicuta sefa mi-au explicat ca e din cauza ficatului. Cam asa se intampla cand cedeaza....



Babytza si puiiValentina David


Rox, am tot vrut sa iti scriu.. sanatate multa mamei tale, iar tie multa putere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

ada asa am patit si noi la un rosu in gat, care sub antibiotic (Klacid) s-a transformat in puroi. In urma exudatului s-a vazut ca era rezistent la claritromicina si am trecut pe ampicilina. va pup si va doresc insanatosire grabnica la toti.

Babytza, multa sanatate mamei tale.

Lumi, sarumana. noi nu am avut probleme la schimbarea de la 1 an.

La multi ani Maria !!!!
La multi ani Mara !!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

hello,

ce liniste pe aici


am plecat dimineata la treaba, am venit acasa la alta treaba...am calcat cu gramada, smotru, fac o salata de vinete si astept sa curat si frigiderul...ufff, o fi vreo zi cand pur si simplu stau

Sanziana ma baucur sa vad ca scrii, am frumosii, tare mult au cresuct, m-a prins blogul tau la citit

Matilda imi pare tare rau prin ce ati trecut, sper sa fi rezolvat cu bine totul. Cat de despre olita, parerea mea e sa mai astepti, daca nu-s pregatiti nu vor sta, ca si Crina mea de exemplu, pru si simplu nu vrea sa stea



de Crina Alexandra Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

La multi ani pentru Maria si Mara!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Nu ne-a iesit nimic la exudat. Si azi a facut febra 39.1C, si tuseste ca naiba.

Eu tusesc si ma doare in gat de abia respir... iar Radu e plin de muci si tuseste rau si el.

Sa ma cheme si pe mine cineva cand se termina filmu' asta...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Neata!

Gaia, iar bolnavi? Sper sa va treaca repede de data asta!

Babytza, va arata obrazul? Ce tare!
Iti urez sa ai multa putere!!

Matilda, cum apa de 1 m in casa? Dar unde stati? Cred ca faceam infarct.

Sanziana, este intr-adevar o aventura sa cresti doi copii de varste asa apropiate. Dar e frumos.

Uram si noi la multi ani boboceilor sarbatoriti cat am lipsit noi!!!Sa creasca mari, sanatosi si cumintei!Si pt mamici un si o !

Angelyna, ce de treburi ai!
Eu am o placinta cu branza telemea in cuptor, niste paste carbonara ramase de aseara si mai fac niste cornuri cu Nuttella (framanta deja masina de paine) ca vine tati maine si lui ii plac. Si cam atat de mancare ca si eu sunt om.

Gaia, poate infectia e in alta parte. Incearca sange, urina, altceva.

Noi am bagat gradinita toata saptamana. Marti s-a cam strambat ca nu vrea sa sa stea dar s-a dus sus sa-si aduca paharul sa bea apa si eu am disparut. Ma gandeam ca face mai rau a doua zi dar n-a mai comentat toata saptamana. Ajunge acolo, isi schimba incaltarile , ma pupa si zice "ai, pa".Si-mi intoarce spatele pur si simplu.Sper sa tina.
E cea mai grasana dintre toti din grupa ei-ea are 15 kg si e cea mai micuta ca varsta. In plus e cam micuta de statura si pare patratel.Daca o intrebi cum o alinta mami zice "tuca"; vrea sa spuna "chituca".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

neatza pe la pranz, haideti la niste si

Ada offf, nu mai am cuvinte, niste analize amanuntite ar fi bine si putere

Lala , crezi ca am scapat azi, nu.....am bucatarit si mai am inca, sper sa tina macar cateva zile altfel imi dau demisia de bucatareasa si raman doar mama

Tare dulci fetele tale

de Crina Alexandra Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Maia pui de JulyMorning Anna Sofia pui de Joy21 Ruxandra Maria pui de a-rose La multi ani, sa cresteti mari, sanatoase ca frumoase sunteti. Mamicilor sa va traiasca fetele


de Crina Alexandra Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput