Prietene la bine si la greu - 46

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Bai,eu m-am "maturat" sau "maturizat",am trei stelute rosii si nici nu observasem

La multe lunite Rares!

Ancutzica,nu tine cam mult weekendul,unde sunteti?

Monica,ce mai fac frumoasele din Georgia?

Noi maine plecam la Roman,pe 28 e ziua nepotului meu,face 18 ani!!!



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Rares! sa cresti mare si voios !

Mariaandreai! sa traiesti, sa infloresti, sa ai parte de tot ce-i bun !

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Neata!

!!!!

Monis multzam fain de urari, dar mami, ce faceai treaza la 4 dimineata?????????Nu te-a lasat Santi sa dormi?

Lumi, la faza cu palmele peste fata, piscatul si muscatul il recunosc perfect pe feciorasul meu!

RamoC, presimt ca peste vreo doua luni o sa ne spui ca va pregatiti sa mergeti si voi la tati!Haica va pup!

Doris sa iti trimit din nou parola si id=ul?

Dozz,treci tu in lista data de nastere a Broscutzei?

Hai ca va las tuturor ccafelute, prajiturele, inghetate, fructe, ceaiuri si tot ce va pofteste inima, ca azi...ingerasul meu are 10 lunite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Buna dimi!

Eu vin in H pe la 10-10.30, pe la ulcele


Rares de mami Lavi

mami Mariaandreai!


Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

www.prichindelulmeu.ro/site/index.php?menuId=4&contestId=1¤tPage=3" target="_blank">ma considerati frumos? votati-ma in fiecare zi, de cate ori puteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Mariaandrea Toate urarile frumoase din lume, si te asteptam la noi cu cinsteala pe masura
Rareshelu by Lavi

Ralu, nu ati terminat bre sezonu de nunti??? Cand e nunta surorii tale?ai mai zis da am uitat..

Lumi, ce fain de voi, alta vacanta, offf stii tu treaba cu invidia+
Auzi..sa halesti vro 2-3 praji de la Tosca, si pt mine
(o indiana, un diplomat si un ecler, cam astea is primele preferinte)

Multumesc pt aprecierile la baia noastra, au cazut tare bine la ce nervi ne-am facut cu mesterii, manopera lor si calitatea unor produse ce le-am pus pe acolo. Dar...e baie de bloc si e mica, prea multe nu puteam face..
Acum suntem la capitolul pus parchet in sufragerie(dormitoarele vor ramane cu linoleum, ca nu avem finante..), speram sa punem si gresie in hol, si poate sa avem bani sa punem si linoleum in bucatarie, si o mobila de bucatarie, si apoi jaluzele pt toate camerele si apoi..si apoi...etc etc..uoff da multe mai sunt de facut...si bani putini Oricum ar fi prin octombrie incepem operatiunea mutat la apartamentul nostru.
Si ..sper sa imi fac curaj sa pictez ceva si pe pereti in dormitorul rechinasei, parca ma ia cu friguri si nu fac o prostie mai mare decat mine, mai ales ca dl le sotz incepe sa maraie ca poate manjesc peretii de aiurea...

Fug sa hranesc matza si revin



Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Niatza!

La MuuulteLunitze Raresuuuuuu!!!!!
La Multi Ani Mami de Mariaandrei!!!! Sa ai parte numai de bine!!

Lyly, eu nu-s ce-s alea ulcele...

Monis, iar n-aveai somn pe la ora 03???? Bataitaaa

Matei s-a trezit de 5 ori azi-noapte iar, m-a supt de zici ca sunt o mata lesinata..cate 40 min..nu vroia sa se linisteasca decat asa, nu in brate, nu leganat, nu cu apa. Sambata avem 3 nunti..de ude atata lapte sa-i las dc se trezeste de 5-6 ori???

Licuriciu, mai avem evenimente..astea de sambata, pe 12 sept nunta surorii mele, pe 25 nunta, pe 26 botez...din astea

Nu promit sa ajung in H..m-a sunat mama dc merg cu ea sa ii gaseasca un top pt cununie...sa vad incotro o iau..

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Ramonika ce desfatare pe tine la piscina. Eu m-am simtit super straniu cand am fost plecata prima oara 2-3 ore de acasa si copilul avea 3 saptamani, nu 9 luni precum creata ta si tot m-am simtit ciudat - si bine si rau - asa ca te inteleg f bine. Ai scapat de infectia aia spurcata?


pai e prima oara cand ma balacesc si eu undeva vara asta (in afara de cada ), pt. ca am avut petele alea de pitiriazis si nu puteam sa ma dezbrac pe nicaieri, ca m-ar fi dat aia afara pe faras de la piscina...
m-au tinut cam o luna petele, asa ca daca tot am scapat de ele, am zis sa profit si eu, ca acus vine toamna.

cu infectia e ok, insa acum fac tratament profilactic, o luna cu antibiotice... cica nu afecteaza , asa ca e bine. mi-au gasit si o piatra la un rinichi, dar e mica, 3 mm.
eh, copilul sa fie bine, noi suntem batrani de-acuma...




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

No! Ce sa va mai zic...ma omoara copilul asta...urla de dimineata...ii trebuie sa stea in picioare, dar nu sprijinindu-se de patut, ci de mine...cum il pun in patut cum striga de mama focului...Nush ce sa ii mai fac!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaandreai spune:

Ceau fete dragi,

Am venit fuga, fuga, sa va servesc cu cafelute, capucine, frapucine si espresso MARE pentru mamicile cu treziri dese (ca si mine ). Langa ele va servesc o praji de bezea cu nuca si tarta cu prune, la care am trudit ieri din greu. Beuturicile mai pe seara, sa nu ne cherchelim chiar asa de dimineata Fug imediat sa pregatesc si o inghetata de pepene, sa avem cu ce ne indulci pe bancuta.

Asa, sa va povestesc si cate ceva despre noi. Dupa vacanta la mare am avut o tura de mucisori, fara niciun alt simptom. Acolo ne-am distrat de minune, cand ne indreptam spre apa Miruna tipa de fericire, si-a facut o groaza de prieteni Drumul inapoi l-am facut fara oprire (14h), pt ca Miruna a fost exemplar de cuminte Saptamana trecuta am fost 4 zile la Budapesta. Si acolo o admira lumea pe strada, o tanti chiar mi-a luat-o din brate

Altfel, toata ziua vrea in picioare, tipa dupa manere (=degete), nu busileaza deloc, nu o intereseaza, dar la nevoie mare se taraste. Asa ca Lavi, te inteleg ca e greu, si va mai dura. Miruna o tine asa de la 6 luni. Nici nu statea bine in fund cand ea voia deja in picioare Mama mi-a spus ca nici eu nu am busilat deloc, iar singura am mers doar de la 1 an si 2 luni, asa ca spatele ei era varza Noi mai avem pana la 9 luni, asa ca nu facem inca bilant, doar sa ma cra-cra-(n)ez si eu: Miruna se uita la personajele de pe pereti sau jucarii atunci cand o intreb "unde e x", da pusi, adica un fel de mozol ca e cu limba scoasa (asa cum suge ) si spune ma-ma toata ziua. Ah, si eu incerc sa o invat semne, asa ca la sfarsitul fiecarei mese o intreb "gata?" si ii arat semnul. Intr-o zi cand faceam asta m-a prins de mana si mi-a spus GA-TA Dar asta a fost singura data cand a spus TA

Pupici si revin cu seria 2 de cinsteala

Maria si Miruna(11.12.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaandreai spune:

Era sa uit

Rares sa cresti mare, frumos si destept, sa uite mami de toate greutatile prin care a trecut

Si va rog sa imi dati si mie parola de la noul cont, ca am ratat o groaza de poze si sunt



Maria si Miruna(11.12.2009)

Mergi la inceput