Gasca de Constanta *121*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Andata sa iti traiasca fetita,sa fie fericita alaturi de voi, sa aveti o viata frumoasa! !

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Neata tuturor!
Incerc sa-mi aduc aminte ce am scris in mesajul pe care l-am pierdut.
In primul rind, La multi ani! Andata, pentru domnnisoara!
Crix , si eu sunt cu morcovul, ne-am hotarit pina la urma sa o dam pe Ayla in clasa I, de fapt, m-am lasat convinsa , dar totusi am emotii, sper sa fie bine si sa fie decizia cea mai buna, eu as mai fi lasat-o un an la gradi, sa se bucure de libertate.Ne-am luat si noi aproape tot ce ne trebuie saptamina trecuta, tot din Metro, majoritatea cu Jonas Brothers ( acum e la faza cu baietii astia).
Ghiozdanul, noi l-am luat pina la urma, pe ala mai lung , chiar daca e mult mai scump, insa avea intaritura in spate si, in plus, un fel de plasa anti-transpiratie.
Revin mai tarziu, am treaba acum.
Pupici!

Ghiulten & printesa Ayla (15.01.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

ANDATA, LA MULTI ANI printesei!

Crixia, vaporasele spre insula nu au program fix...pleaka cand au pasageri(si au mereu) oricand in intervarul orar 10-24.
Ciudat, dar adevarat, cuscra a uitat sa specifice, tantzarii de pe insula nu pisca absolut deloc. Am fost "avertizati" ca sunt absolut inofensivi, dar nu am crezut

Ieri am fost la Dr. Sima sa ne prescrie cura de homeopate ptr tratamentul de imunitate sezon rece, si mi-a spus ca este un virus in oras, plin, in special pe laringita/gat/tuse.

Eeee..si uite asa eu am inceput deja sa ma simt rau...am frisoane, ma doare capul/gatul,imi curge nasul ...plus ca Luca a inceput sa tuseasca de ieri. Ii administrez homeopate si spre seara sirop de ridiche neagra.

Cuscra, sa stii sa si eu am pareri din partea multor cunostinte contra circului, drept urmare nu mai mergem.

Va pup.




Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Buna dimineata !!!
Andata, La multi ani domnisoarei tale!!!
mersic de cozonac...cativa oameni de stiinta, dupa studii indelungate, au descoperit recent ca nu ingrasa cozonacul, ci salata

e si sarbatoarea celor cu prenumele Adrian/ Adriana...deci Adinutza ...

Lulu- ai dreptate, vezi daca nu m-au deranjat/pishcat/intzepat...nici nu i-am mentionat

Happy- Ayla, shcolaritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss_cryss spune:

neata,fetele!

La multi ani, domnisoarei tale,Andata!
eu sunt prost dispuasa azi(fiecare cu ce-l doare).a nascut o vecina de-a mea luni,iar aseara ne-am intalnit cu sotul care a dat de baut.era atat de emotionat ca si-a tinut copilasul in brate si ii explica sotului meu ce emotii noi l-au incercat si cum tremura.....iar sotul meu se uita la el ca si cum ar fi fost nebun....










1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

of, Cristina...nu te mai amari atata, barbatzii nu sunt emotzionali ca noi, iar unii ishi reneaga acea vaga emotzie ca sa nu cada in penibil(stii doar ca in copilarie si tineretze baietii rad ce semenii lor prea exuberanti sau emotivi)...poate sotzul tau face parte dintre aceshtia
iti spun din experientza, primul sotz era emotiv si asta il facea sa para penibil in anumite situatzii pana shi in ochii mei, iar cel de acum este contrar primului, adica in unele momente nici nu stiu ce sa cred, eu ma enervez si ma dau de ceasul mortii sau ma panic si el imi spune senin sa stau calma
l-am intrebat si mi-a raspuns ca la meseria pe care o are (comandant de cursa lunga, pe vase de zeci de mii de tone) e normal, ca ce s-ar fi facut la prima furtuna??!!! si totusi, in anumite situatii, nu-mi convine calmul lui...
plus ca e mai mare decat mine cu 7 ani

rabdare si tutun!!!...si daca simti ca te frustreaza prea mult lipsa unui copil in casnicia voastra, actioneaza intr-un fel...altfel nu e bine pentru tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss_cryss spune:

si cum as putea sa actionez?am epuizat toate metodele(zic eu)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss_cryss spune:

am discutat,i-am zis ce simt eu si cat de mult imi doresc un copil,am renuntat la anticonceptionale in primul rand(m-am gandit ca poate raman insarcinata imediat)am apelat la santajul emotional(dupa care m-am gandit ca nu este bine cum procedez si am schimbat placa),am dat exemple(el mi-a venit cu argumente)si tot asa.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

tot se discuta de BB, sa va zic ca fusei si eu aseara sa vad mica si frumoasa, nepoata nasilor, care are 1 luna. doamne, ce frumusete de copil, era si gatita cu rochita nu-mi venea sa o mai las din brate, am mirosit-o, am pupacit-o pe bulanase, o minune!


andata, La Multi Ani domnisoarei Alexandra! Sa va aduca bucurii si sa fie sanatoasa!

ref plimbare la insulita, maine as fi disponibila, cred; sa vad ce planuri are jumatatea

lulu, sanatate tie si lui luca eu am tras-o saptamana trecuta, noroc ca nu erau copiii acasa; asa rau mi-a fost ca n-am fumat 3 zile si de atunci le-am rarit tare, nu zic vorba mare, ca mi-s superstitioasa

mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

offff....cine poate detine cheia succesului???

actionezi cum te taie capul si mai ales cum te lasa inima...

personal, pe scara valorilor de actiuni impotriva unui sotz incapatzanat, as numi: cearta pe subiect- din cand in cand, apoi ignoranta totala, reluat cearta zilnica (la pachet plans feminin), optional- discutii cu mama lui( sunt soacre care isi doresc nepot si atunci actioneaza si ele in acelasi sens), despartire temporara, chinuit exemplar masculin pana la refuz, reintoarcere, iarasi discutii libere pe aceiasi tema, cearta...si daca nu cedeaza in 6 luni, maxim 8 luni... despartire definitiva!
asta cat esti inca tanara si te potzi (re)orienta...

numai tu esti in masura sa stii ce vrei si ce iti doresti!!!!

p.s. atentie!!! nu faceti ca mine!!!

Mergi la inceput