Burtici cu buburuze de ian-feb 2011 (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

Neata fetele, multumim de cafea Simo. Buna!
Distractie placuta celor ce mai au concediu, celorlalte,,distractie placuta'' la munca.
Vroiam sa va intreb: voi luati acele suplimente si vitamine la sfatul medicului, sau singure ati decis?
Mie nu mi-a recomandat nimic moasa aia si nu stiu daca sa iau ceva. Ma simt f bine, mananc f variat. Voi ce parere aveti, sa caut ceva?

20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata Foxy

eu iau vitamine prenatale si fier prescrise de medic..mi-a explicat ca oricat as papa..in timpul sarcinii nu poti acoperii nevoile organismului si ai nevoie de un supliment pt ca bebe sa beneficieze de tot ce ii trebuie si sa nu fie nevoit sa ia din stocurile mamei de vitamine si astfel sa produca carente..e valabil si pe timpul alaptarii
inainte sa iei intreaba si dr si vezi ce vitamine ti se potrivesc..sau pe ce trebuie sa pui accent mai mult(in functie de analize),pe fier, calciu..etc

Simo 20 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

neata la mamici si la bebebici din burtici
bebelusi si eu am facut musaca ... cu carne depui , muuuult orez si ceapa (asa ne place) .... astazi ultimile portii

in sfarsit a venit si racoarea... insa de dim spuneau ca de miercuri s-ar putea sa ne oparim iar la 35 grade. Personal nu cred ca mai are putere... eu deja ma gandesc sa ma duc sa-mi iau pantaloni cu marsupiu

si inca ceva , am dat puiul dulce , kara , mica mea , am plans cu sighituri , nu m-am puttu opri , am ajuns sa ma consider un om rau , rau. Mica mea ,chiar daca o bateam ca facea vreo porcarie... tot venea sa ma pupe. Asta ii spuneam si sotului , nici itnre noi 2 nu exista asa dragoste , neconditionata , cum ne-a oferit Kara. Cum se bucura , de cate ori ne vedea , chiar si doar daca ieseam sa arunc gunoiul , lipseam 30 sec... si tot cand ma intorceam parca nu ma vazuse de ore in sir. Nu mai spun , sotul meu lucreaza in ture , ture care de multe ori nu se respecta , nopti in sir am dormit cu ea la piept , ani , mi-a tinut de urat. M-a iubit , ne-a iubit enorm de mult. Am vrut sa-i sun sa le spun ca ne-am rzgandit , am visato si azi-noapte...ca nu aveau grija de ea , ca nu o iubeau. Cred ca nimeni nu o sa o mai iubeasca cum am iubito noi.. nu mai pot , ma opresc ca iar ma apuca si nu ma termin

mami 14+ cu posibil
lumina si putere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Ooooff Andri..Kara este un catel ?scuze daca ai mai spus si nu am fost atenta
incearca sa nu mai plangi ,te consumi si iti faci rau

Simo 20 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

imi pare rau , nu stiu cum si unde sa pun poze sa le vezi , e minunata , cea mai draguta catelusa , iubitoare , zglobie , atenta , frumoasa foc , un westie deosebit. nu ma pot uita pe pozlee cu ea nici pe inreg.... iar am ochii in lacrimi... sotul a spus ca-i fac rau lui bebe...stiu... incerc sa ma tin tare dar nu-mi iese absolut deloc. deloc... am crezut ca va fi f usor.....culmea. eu parea aia mai tare.. eu plang in schimb acum mai tare....

mami 15+ cu posibil
lumina si putere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

imi dau seama cum e..eu mereu am bagat motiv ca nu vreau catel din cauza ca imi lasa par princasa..dar de fapt imi e teama de atasament..imi e mila de ochisorii lor de mor, parca spun atat de multe...as murii pe urma, as suferii ca dupa cineva drag din familie
am fost la breaza cateva zile si acolo era o catelusha mica si creatza..cand ne vedea plangea practic sa o luam in brate..facea tumbe..suferea de lipsa de iubire..se uita cu ochi tristi cand am plecat si imi dadeau lacrimile, abia ma chinuiam sa nu ma mai gandesc
puteai sa o dai cuiva din familie? si sa o iei inapoi cand e bebe mai mare, cateii sunt un bun partener pt copii cand sunt mici si unii medici ii recomanda in preajma lor, atata timp cat au toate vaccinurile la zi nu sunt un pericol
Hai nu mai plange, ea va fi bine, va fi iubita si se va acomoda repede

Simo 20 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata burtici...of..ma simt mai bine cu raceala...

Adita of, ce de problemute! Sanatate multa!

Cu alaptarea eu am avut noroc; din prima seucnda si pana al 1,9 ani. Adica Robert a supt perfect, exact ca la carte, nimeni nu mi-a zis ca ;laptele meu nu e bun, ba chiar pediatra mi-a repetat non-stop ca cel mai bun lapte pt copil meu e laptele meu, ca nu exita lapte rau, cid oar insuficient cantitattiv. Am alaptat peste tot, vreau s azic ca la noi era cel mai bun leac pt orice!!! Ca erau colici, ca era cazatura, buza sparta… deja tipa lumea la mine, hai cu tzitzi! Si acum cand e suparat sau il doare ceva imi baga mana in san :)
N-am avut parte de comentarii rautacioase, chiar eram felciitata de mamicile din parc, doar cineva din familie mi-a aruncat niste ochi peste cap…so..e copilul meu, nu stau sa uit la toata lume,a sa fac sondaj ce cred cei ca-i mai bine pt el. Dar nici n-am vrut sa trec de 2 ani, n-am vrut sa devina si ami dependent, sa asocieze intarcarea cu reinceperea serviciului, asa ca la 1 an si 9 luni am incetat, nu m-au deranjat sanii nici macar o zi, deci presupun c anu mai era mai nimic prin ei. Eu am iubit perioada aia la maxim... cea mai frumaosa si placuta apropiere de copilul meu.

Din pacate cunosc si eu pe cineva care zice ca va naste prin ceza, ca nu vrea sa “urle ca o vaca”… mi s-a parut ca-i din alta lume, mi-o si spunea mie, care eram cu burta la gura, decisa pe natural. Fiecrae cum il taie capul.

Andri cu candida…traiasca canesten gyn!! Am scapat, pe mine ungientul cu clotrimazol nu m-a scapat, dar ovulele alea da..si e minunat!!!


Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

lorich tks dar am tot citit ca uneori canesten gyn poate da si sangerari.. si nu as vrea sa ma stresez inutiil.
am sa incerc cu clotrimazol 6 zile/1/zi + canesten unguent..dar inca nu cred ca ma apuc , cel putin pana nu termin cu utro... care mai e de luat vreo 4-5 zile... dr. mi-a spus sa iau utro pana la 16 sapt... acum .. eu ma vad cu el peste vreo 3 sapt... parca mi-e teama sa le intrerup pana atunci .. desi m-am saturat de ele ca de alte alea

referitor la alte vitamine: eu iau acum numai Elevit.. insa sapt trecuta am avut ameteli crunte... crunte...asa ca as fi vrut sa iau ceva fier in plus... ma uitam la fete ca iau ferogradumed si magne B6 ... as lua si eu... rau nu are cum sa-mi faca , nu ?

mami 15+ cu posibil
lumina si putere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Andri incearca sa te linistesti. SIncer imi pare rau ca a trebuit sa-ti dai catelul. Eu nu sunt o iubitoare de catei, dar pt copilul meu daca ar fi sa aleg tot un caine as lua.ca sa nu mai fi trista.

Laura

19+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Andri daca mai iei utrogestan mai asteapta cu ovulele cu canesten, eventula faci tratamentul cand termini cu alea; eu n-am avut sangerari, insa nu l-em aplicat cu aplicatorul, si nu f adanc. Deci am vut antecedente de sangerae, de la astea nicio problema; eu inca nu iau decat acid folic.

Voiam sa-ti zic de fier - te-as sfatui sa nu iei fara analiza la sange. Faci o analiza mica-mititica vezi daca e cazul. Si pe mine m-ai pmpresionat cu cateluyl, am uitat de ce a trebuit s-o dai...

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si 18+

Mergi la inceput