BV Florentina, Deveghe !!!! Delfinasi (185)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

cat papa ai vostri la 7 sapt?ai mei papa 130-140 baietelu si 110-120 fetita!!nu e mult????/
sunt disperata cu ragaitul!!!ai mei se scalambaie 1 0ra jumate dupa masa,nu ragaie,ii doare stomacelul,daca ii pun in pat vomita putin si nu adorm decat dupa vreo ora jumate.Ma dispera!!!nu plang dar se agita,se incoarda,si se calmeaza dupa ce vomita putin sau dupa un ragait sau besinuta.cum sa-i fac sa ragaie mai usor???am incercat toate pozitiile,toate schemele.

cand se mareste distanta dintre mese?ca ai mei de cateva zile fac pauza de noapte de 4-5 ore si pauza intre mese ziua de 4 ore cateodata!e normal deja????



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaflor03 spune:

Buma dragi mamici,

va rugam din suflet sa ne dati si noua un vot aici

http://mamica24h.desprecopii.com/galerie-foto/matei-6040

Mami fericita de Matei-Ioan -17.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danaflor03

Buma dragi mamici,

va rugam din suflet sa ne dati si noua un vot aici

http://mamica24h.desprecopii.com/galerie-foto/matei-6040

Mami fericita de Matei-Ioan -17.12.2009


nepotelul meu

Mami fericita si implinita de Radu Gabriel 16.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Denisa, e bine cat mananca ai tai... Cam asta e norma... Iar legat de mese, chiar citeam ca dupa prima luna ar trebui sa inceapa sa manance la 4 ore. Al meu inca cere papa la 3 ore, doar noaptea il tine mai mult. Cu ragaitul nu stiu decat de pozitia verticala, usor batut pe spate. Ma bag la poze.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui tina_80

Citat:
citat din mesajul lui danaflor03

Buma dragi mamici,

va rugam din suflet sa ne dati si noua un vot aici

http://mamica24h.desprecopii.com/galerie-foto/matei-6040

Mami fericita de Matei-Ioan -17.12.2009


nepotelul meu

Mami fericita si implinita de Radu Gabriel 16.06.2010





Daaaa, nu stiam de ce nu il pot vota- zicea ca l-am mai votat azi.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Paula, ce frumos e Raul! Imi place cum ii sta cu blugi si cu pantofei! E adorabil! Iar de freza, nici nu mai zic!!!

Denisa, ti-am vazut grasuneii! Superbi!!!

Cei mai frumosi delfinasi!!!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_goga spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

imi adorm copilul si va povestesc...tare agitAt a mai fost...toti bunicii sa il ia, sa se joace cu el...e terminat ..

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010


Idem here! Is rupt de oboseala. De la agitati de ieri bebe al meu azi noapte s-a trzit la 2.30 adormit la 23.40. De obicei il culc la 23 si se trezeste la 5-6. Azi noape s-a trezit de 2 ori, eu de la 2.30 nu am mai dormit iae azi nu a dormit deloc de la 8.30

mami fericita de mamutzica Bogdan-Andrei
13 iulie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Carmen, Eladea, Mycya multumesc pentru sfaturi si gandurile bune!

Bamboletta, bine ati venit acasa, sa va traiasca baietelul si sa aveti armonie in familie!

Racusor, felicitari pentru botezul lui Andrei! Sa va aduca numai bucurii si impliniri!

Maurice, am vazut ca si tu i avut parte de o saptamana de furia laptelui, cu multa epuizare si muls... Eu nici acum nu am sanii ok.. Stangul este tot rosu, mai nou ma mananca si pielea pe el destul de tare.. Daca nu ii mulg de 3 -4 ori pe zi, se fac iarasi caramida..

Asta noapte i-am dat laptic cu lingurita lui Raducu, ca nu a vrut la san sub nici o forma... Trezirea de ora 7 am ratat-o... noi nu am auzit ceasul, iar el nu s-a trezit singur, asa ca am dormit cu totii pana la 10 Apoi nu il mai puteam opri din supt Pacat ca nu face asa la fiecare masa.

Insa dupa -amiaza, iarasi probleme! Mi-a adormit la san dupa 10 min. Orice incerc, nu il face sa se trezeasca sau il semi-trezeste, nu suficient cat sa mai manance

L-am lasat sa doarma 2 ore jumate si am inceput manevrele de trezire.. cu greu am reusit, dupa aprox. 1 ora jumate... A mancat iarasi putin ca timp... oare cati ml de lapte suge in 10-15 min? Mi-e teama ca nu suge suficient pentru varsta lui

Oare somnul sa fie mai puternic decat senzatia de foame? Sau pur si simplu nu ii este foame?!?! Nu stiu ce sa mai cred! De cele mai multe ori suge lenes, face pauze destul de lungi, se agita la san, da sfarcul afara, se repede iarasi la el, mai suge cateva secunde...cam asta e tiparul obisnuit. Foarte rar se mufeaza corect la san si suge energic si continuu cateva minute bune... Ce parere aveti? E doar lenes sau are alta problema?

Si mai avem un necaz... nu face caca... ieri era deja a treia zi, iar moasa i-a pus jumatate de supozitor cu glicerina, dupa care a facut de 2 ori. Dar astazi iarasi nu a facut! Moasa mi-a spus ca e bine sa faca macar 1 data la 24h. Ceaiul de musetel pe care mi l-a recomandat... nu-i place, il da afara, isi face greata singur! Am incercat astazi o usoara stimulare cu termometrul in fundulet, dar tot nu a facut caca..
As putea schimba ceva in alimentatia mea care sa-l ajute sa faca caca? Moasa zice ca e constipat din cauza ca e laptele meu foarte gras (si poate pentru ca iau Elevit, care contine Fe). Ce parere aveti?

Off... o dam din una in alta, oare cand se va mai imbunatati situatia?

Aaa..voiam sa va spun ca pentru colici noi ii dam Gripe Baby Water, i-a redus aproape la zero crizele. Dupa 1 zi de tratament, a mai avut o singura criza, azi-noapte, de vreo jumatate de ora. Sab Simplex parca nu avea nici un efect!

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 86cmm spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Belude stiam ca se mai scad 5 unitati nu-mi mai trezeam sotu la orele aleadar cum nimeni nu mi-a spus asa ceva m-am panicat cand am vazut ca are temperatura 38 mai ales ca are problema cu rinichiul.

racusor asteptam povestea

86cmm bine ai revenit



Mami de Andra Maria 02.08.2010

merci mult mycya..
am uitat..Apgar 9/10

Cristina 40+ CYNTHIA SERAYAH...
I TRUST IN GOD..




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Fetele, vroiam doar sa va zic ca nu intotdeauna apuc sa felicit fiecare mamica si puiul ei, sau nu intotdeauna va multumesc cand imi raspundeti la intrebari, sau imi complimentati puiul, sau etc... Dar sa stiti ca ma bucur de fiecare mamica in parte, astept cu nerabdare povestea nasterii, apoi poze, apoi detalii despre primele zile acasa, despre tot. Patesc si eu ca vreau sa raspund unora dintre voi si mai uit... De acum cred ca tot asa va fi, ca intram toate pe fuga, citim cat apucam, raspundem cand putem... Dar imi sunteti dragi, toate mamicile si toti delfinasii!!!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Mergi la inceput