Caut casele cu cele mai inalte standarde

Caut casele cu cele mai inalte standarde | Autor: dangrig

Link direct la acest mesaj

Buna ziua. Eu am plecat din Romania cind aveam 9 ani, si traiesc in Montreal, Canada de atunici (am 34). Bunica mea n-ea lasat acuma 3 saptamini. Acum ramin singur cu mama care are alzheimer avansat. Ea are 65 de ani si a ajuns la nivelu bolii unde doar mai intelege un pic de romana, dar nu vorbeste. Doar striga mult, dar cu medicamentele corecte, se linisteste. Eu ma gindesc sa o aduc inapoi in romania daca pot sa gasesc un azil bun. Asta este ce eu caut:

- Camera privata cu baie
- Supraveghere individuala aproximativ 15 hr / zi - Fiind ca ea are 65 ani si e foarte sanatoasa fizic, daca lasata singura o sa intre cu capul in pereti, ... am nevoie probabil 2 fete cu sufletul mare si multa rabdare ca sa stea cu ea, so se plimbe cu ea pentru o buna parte de zi, sa-i vorbeasca tot timpul, ...
- Fiind ca ea tipa, o casa unde nu o sa fie drogata prea mult ca sa taca
- Ideal aproape de centru bucurestului dar asi putea sa ma instalez ori unde.

Nici nu stiu daca to asta e posibil, dar asi vrea sa fac un buget pentru conditii ideale pentru ea.

Daca pot sa fac o lista de case care se potrivesc, asi veni in tara ca sa le vizitez si sa fac o decizie finala.

Va multumesc din avance
DanG

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

http://www.vasarely-center.ro/index.html

din cate stiu eu nu sunt multe in RO

Sanatate multa

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Uite si aici o lista:
http://www.camine-batrani.ro/lista-centre-ingrijire-batrani/camine-de-batrani-particulare/bucuresti-si-ilfov.html

Nu e totusi mai simplu sa mearga la un nursing home in Montreal? Stiu ca sunt liste de asteptare, dar daca are nevoie de ingrijire sustinuta poate sa fie internata in primul rand in spital, iar acolo poate sa astepte pana se gaseste un loc la nursing home.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Buna
Stiu ca aceasta maladie e teribila(soacra mea s aprapadit la 90 de aceasta boala dar era in Bruxelles asa ca nu a fost problema
parerea mea este ca acolo la tine o poti ingriji mai bine ai control...
Eu am facut o cercetare apropos despre casele pt batrini din si de pe linga Buc pt ca ma gindeam pt mama(care s a razgindit
Deci ce am vazut eu ....e ridicol gasesti case care nu au bare de sustinere pina la WC au cada in loc de dus cu scaunel si bara de sustinere
Un singur loc a comblat cerintele mele dar nu vreau sa fac publicitate pe forum
Daca gasesti ca mesajul meu retine atentia ta da mi un pm cu un email ceva sa intram in contact si sa ti dau coordonatele.
curaj mult curaj
cm

Mergi la inceput