Fluturasi de martie-aprilie 2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna fetelor...
ama decat sa stai sa iti faci ganduri negre eu te sfatuiesc ca pana mergi la doc tau sa mergi la o clinica privata sa iti faci o eco si sa iti vezi puiu. eu cand am fost ultima data la doctora mea nu a vrut sa imi faca eco ca a zis ca imi face la 3 luni iar eu cum eram fff stresata si fricoasa de felu meu mi-am facut o eco la o clinca privata. am da 25 de lei si m-am linistit. era tare jucaus si tare mai dadea el din picioruse.
fetelor eu sufar rau de insomnie. dorm cate ora doaua si dupa aia ma foiesc toata noaptea, plus ca ma mai doare si o maseaasta imi mai trebiua ca in rest le aveam pe toate.
cele care ati facut morfologia fetala de primul trimestru cat ati platit??
imi pare enorm de rau pt fetele care au greturi mari. stati linistite ca in curand o sa treaca eu nu mai am greturi deloc. se pare ca sunt o norocoasa din punctul asta de vedere.
eu am slabit la inceput 2 kg si se pare ca ma mentin asa ceea ce imi pare ff bine. si eu sper sa nu pun prea multe kg mai tz.si asa sunt mai plinuta de felu meu, nu ma pot lauda ca voi cu 50 de kg

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

offDyadya sa treaca maselutza
mai, fetele astea chiar nu se lauda cu 50kg...acum le-am vazut si eu sunt fotomodele si unele asa de tinere
pai mai pun eu poze care arat ca elefantul Cici

in legatura cu eco poate ai vrut sa zici 250lei ...ca pe aici pe la capitala eco este intre 160 si 250 cea simpla ca un 4d mie la tel mi-a zis ca ma costa 430lei....eu nu stiu ce fel imi face acum la 12s..dar m-am programat pt trimII-morfofetala de pe acum...cade pe 9 noiembrie

Fetelor, asa cum am zis am vazut albumul...sunteti toate frumoase si va doresc ca si dupa sarcina asata la fel de repede sa reveniti la kg dorite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

burtici ce mai faceti?
ally ce tot incerci tu acolo??. hai ca trebuie sa-ti iasa pana la urma.

dyadya ce faci? cum te mai simti?si eu am iar o perioada din asta in care ma trezesc la 7, stau si numar tantarii de pe pereti apoi adorm iar pana la 9-10

deea poate fi si de la efort, incearca sa nu mai faci efort mult. stiu ca trebuie sa mai faci si curatenie. asta este, nimeni nu face treaba in locul nostru, dar asa mai cu grija si cu retinere.
asteptam pozici si cu tine. nu trebuie sub nici o forma sa zici asa ceva, ca esti ca elefantelul, trebuie sa multumim lui Dumnezeu ca suntem sanatosi, asta conteaza cel mai mult. asa cum esti, esti iubita si apreciata si o sa fi si mai si dupa ce apare bebe

S-a intamplat minunea mult asteptata13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

simona tu ce faci? si eu sunt cam mancacioasa de fel, cand vad ceva vreau si eu,si mananc si ca haplea.
asa m-am chinuit azi sa mananc nectarine si mere...... bananele au mers bine.
ciorba am mancat-o uitandu-ma pe pereti si asa rapid am mancat-o sa nu-mi dau seama. felul doi la fel de greu a mers. si am asa papica buna, mi-a facut mama ieri.

S-a intamplat minunea mult asteptata13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Roxy

la fructe trebuie sa avem mare grija, mai ales la banane si struguri
eu in prima sarcina pana la 7 luni am luat cateva kg...nu mai stiu exact , dar abia mi se vedea burtica ...radeam cu sotul ca eram slaba la maini si picioare si aratam ca un somalez

am intrat in concediu si zilnic vizitam piatza de unde ma intorceam cu babane si struguri de toate felurile caci le era sezonul (octombrie)...in 2 saptamani am explodat fetelor...plangeam de durere cum mi se intindea burta...mi-a pleznit pana peste buric...si acum mai am urmele de vergeturi....iar burta sa mi se traga complet nici ca s-a mai pus problema...vb odata cu cineva si imi explica ca muschiul nu a fost atat de elastic sa suporte intinzatura aia brusca...eu totul inclusiv cela 18kg puse le-am pus pe seama strugurilor si a bananelor...caci astea imi erau mancarea de baza...

in sarcina asta vreau sa-i trag cu mere multe...ma va ajuta si la colesterol...si de cand greturile m-au mai slabit mananc si cate 2-3 pe zi....asta de curand , caci iuberea mea de inceput a fost nectarina

Roxy esti o norocoasa ca o ai pe mama aproape de tine...a mea e in alta localitate si nu are cine sa imi faca si mie poftele
eu vreau placinta cu mere ...cu foaia framantata in casa...asta am decateva zile in cap
dar nu ma incumet mi se pare ca imi ia mult timp.....si soacra vecina cu mine de cand am anuntat-o ca sunt insarcinata nu m-a mai sunat...il intreaba pe fisu cand se duce pe la ei ce mai fac si cum arat...i-o fi frica ca o chem sa ma ajute cand vine bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
miki dar la cerclaj sangerezi? pai da, dar cum sa intre sangele fetal in legatura cu sangele matern? ca doar este la nivelul colului.
acum am mai citit pe net si unii zic ca se face , unii ca nu se face. daca doctorul meu mi-a zis ca nu , ma gandesc ca stie el ce stie.
eu merg luni sa-mi fac anticorpii.

S-a intamplat minunea mult asteptata13+


roxy_s- asta nici eu nu stiu, logic ar fi ca nu, oricum as avea incredere in doctorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Uoff mai fetelor...nu reusesc sa scurtez ceea ce am pus la semnatura...este ceva super..cu evolutia lui bebelin....
Ma poate ajuta careva???

Ally , 8+<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Ally&year=2011&month=3&day=31&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:




Ally , 8+<object width="120" height="180"><param name="movie" value="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Ally&year=2011&month=3&day=31&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Nu este nimeni...???

Ally , 8+"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Ally&year=2011&month=3&day=31&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

maseluta mea isi face de cap rau de tot... oare se poate scoate in timpul sarcinii??
deea nu nu am vrut sa zic 250 lei. exac 25 de lei am dat... dar fara poza si fara sa ii aud inimioara. doar l-am vazut , mi-a zis cate saptamani are si dimensiunea. iar doctora mea la cabinet ia 100 de lei pe eco dar la morfologie sigur e mai mult

10+

Mergi la inceput