Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (125)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Condoleante, XELA...


Si eu am aflat acum ca bunica si-a rupt mana saracutza..are 8 zeci si nu mai stiu cati de ani si praseste in gradina...si eu ma plang de spate...


Cris.d e ok, si-a luat o mica vacantza!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


ok.......
mersi lorex de info...........


sorrrrryyyy pt bunica..........saraca.....cumpara-i o cutie de calciu..........

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Ioana, bebelina cu cercelusi
Dulcineea,o sa treaca si momentele astea,te ....noi suntem aici,cand ai tu timp....daca iti face placere poate ne intalnim in Cluj,la inceputul lui septembrie....
Alicredo,ar fi fain sa ne intalnim,dar cum,cand?
MP,cuscra draga unde disparusi....albinuta vrea poze noi cu Alex,ce pretext sa mai bag?



Mami de 2 iminimioare(sotior si Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sagetutza


salutare la toata lumea.
Nu v-am mai scris de mult.
nici acum nu va scriu prea multe...
va pup si multa sanatate la toti...

mamica de Maia -Teodora



de ce nu scrii mai mult?
lipsa de timp?
santate si la voi
si noi va pupam:)


Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Ioana, bebelina cu cercelusi
Dulcineea,o sa treaca si momentele astea,te ....noi suntem aici,cand ai tu timp....daca iti face placere poate ne intalnim in Cluj,la inceputul lui septembrie....
Alicredo,ar fi fain sa ne intalnim,dar cum,cand?
MP,cuscra draga unde disparusi....albinuta vrea poze noi cu Alex,ce pretext sa mai bag?



Mami de 2 iminimioare(sotior si Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi !



daca toate-s bune si frumoase.....................ma bag si eu la intalneala...............dar numai sambata venim cu sister la dr.............:)
dar m-as baga.........:)
daca ma primiti sau mai bine zis ne primiti.............

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Xela,sincere condoleante !
Miremia,ma bucur ca sunteti mai binecam orice tratament se da 5 zile maxim 7 Cat timp ati luat ?daca nu ati ajuns la 7 zile eu zic sa mai luati o zi,doua ca sa fii sigura de rezultat si sa nu cumva sa seintoarca boala
Simplicity,mi-ar face placere sa ne vedem,bineinteles
Beaal meu cred ca e indragostit Azi noapte se uita la luna plina si eu cheauna langa elApoi a inceput-o cu foiala,fratele meu Simt ca ma lasa puterile si lapticul scade si vad ca nu-l mai satura,el refuza in continuare sa pape altceva Azi mi-a urlat la amiaza dupa 5 lingurite de papa (la care culmea,culmilor a dechis gurita)de ziceai ca-l tai dupa ce a primit tzitzi ,l-am bagat in lighean ca era tot un pireu(si la cum urla nici sa-l spal nu am mai avut timp) si a ras de mama focului Sa nu o iau razna ? Eu plngeam langa el ca sunt disperata daca se duce lapticul ce ma fac cu el ??????
Vreau sa-i iau cereale din alea de noapte buna cu tei si melisa Poate l-or satura Sa-i dau seara Ce ma sfatuiti ?
Si inca ceva V-ati luat careva paturici din alea dela zoobies Cu animalute ? se merita ?
Sa ma scuzati daca nu raspund la toate fetele As vrea,ca v-am citit dar sincer nu mai retin mare lucru si nu vreau sa gresesc
Azi noapte la un momendat l-am luat pe burtica mea si asa am dormit amandoi o buna bucata de vreme Nu a tinut prea mult Castelana,mamica de Arthur,parca zicea ca face asa,nu ?

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Am facut multe greseli dar nu mai editez
Bea,te primim !
Miremia,inca nu am facut rost de bibe TT Sunt si un pic nehotarata Daca nu-l vrea nici pe ala ,ma impusc

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Of ,nu as vrea cereale de lapte cu formulain ele Sau cum e mai bine ? ma gandeam ca sa ma mulg si sa-i pun in lapticul meu in bibe pt inceput Daca sunt deja cu formula,cerealele,nu mai pot face asta ,nu ?
Scuze ca nu am fost atenta cand s-a discutat subiectulDar dac nu e bebele la etapa respectiva mai greu bagi de seama

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

bea...mda...am inteles...dac a mergi cu masina..ce iei pe mere, dai pe pere....sper sa treci peste toate....greu o sa-ti mai fie...sa nu-l stii langa tine....atatea ore ( ca ami sunt si orele de le faci pe drum) dar asta e viatza...nu intotdeauna asa cum ne-o planificam...

harnicutz....stii f bine ca de asta suntem aici...tocmai sa ascultam toate prostioarele..mai mult sau mai putin importante...e un loc in care ne descarcam..si io o fac mai tot timpul...si de fiecare data imi zic..doamne ce balarii de 2 lei scriu...dar...scriu..si ma simt bine...in leg cu tt....te inteleg...e ceva extraordinar...in nebunia mea....am aj sa ma bucur ca ma tzatzaie jiji toata noaptea...sa ma scuze fetele cu LP....dar tzatzaiala asta...e ceva..ce nu pot descrie...e o intimitate o legatura atat de stransa intr bb si mama....

am inceput de o ora mesajul de am si uitat ce mai vroiam sa zic...

la amiaza jiji a papat ciorbik de pui ( asa mai grosutza) si piure de cartofi cu branza de vaci si putin ulei de masline....buuuuuuun...papa moldoveanul

seara...iaurt..daca mai vrea....am obs ca, daca manaca bine la amiaz..in jur de 3....nu mai papa seara..decat lapte cand se culca...oricum io sunt pregatita, dar nu-l fortez



Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





AMR <7.....ma iau la tranta cu ele!!!!!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

il iubesc de nu mai pot !!!!!!!!!!!!!!!!!Acum s-a trezit si atata l-am pupacit pe micul "dictator"

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Xela,sincere condoleante !
Miremia,ma bucur ca sunteti mai binecam orice tratament se da 5 zile maxim 7 Cat timp ati luat ?daca nu ati ajuns la 7 zile eu zic sa mai luati o zi,doua ca sa fii sigura de rezultat si sa nu cumva sa seintoarca boala
Simplicity,mi-ar face placere sa ne vedem,bineinteles
Beaal meu cred ca e indragostit Azi noapte se uita la luna plina si eu cheauna langa elApoi a inceput-o cu foiala,fratele meu Simt ca ma lasa puterile si lapticul scade si vad ca nu-l mai satura,el refuza in continuare sa pape altceva Azi mi-a urlat la amiaza dupa 5 lingurite de papa (la care culmea,culmilor a dechis gurita)de ziceai ca-l tai dupa ce a primit tzitzi ,l-am bagat in lighean ca era tot un pireu(si la cum urla nici sa-l spal nu am mai avut timp) si a ras de mama focului Sa nu o iau razna ? Eu plngeam langa el ca sunt disperata daca se duce lapticul ce ma fac cu el ??????
Vreau sa-i iau cereale din alea de noapte buna cu tei si melisa Poate l-or satura Sa-i dau seara Ce ma sfatuiti ?
Si inca ceva V-ati luat careva paturici din alea dela zoobies Cu animalute ? se merita ?
Sa ma scuzati daca nu raspund la toate fetele As vrea,ca v-am citit dar sincer nu mai retin mare lucru si nu vreau sa gresesc
Azi noapte la un momendat l-am luat pe burtica mea si asa am dormit amandoi o buna bucata de vreme Nu a tinut prea mult Castelana,mamica de Arthur,parca zicea ca face asa,nu ?

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri


hm...asa am inceput si io marea diversificare...cica...dandu-i cereale seara....crezand ca se trez neaparat de foame...el se tre ca e...in limba dupa mine..:)))....

LP papa? ai incercat? nu se intampla nik daca seara dupa baie ii pui un bibe de LP cu cereale in el...macar incerci...intai mai subtirel..apoi mai grosutz...stiu cum e cu disperarea....desi am av lapte tot timpul mi-a fost frica ca raman fara...si am tot timpul o cutie de LP..desi acu fol f rar...de cand cu diversificarea ii ajunge tt.

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





AMR <7.....ma iau la tranta cu ele!!!!!...

Mergi la inceput