Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (125)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

neata si de la noi!

am avut o noapte nashpa...............
a plans mult..a adorm it grteu..s-a trezit plangand si s-a linistit greu si nu stiam ce sa ii mai fac.......asa de tare plangea de mi se rupea inima...........si parca il durea ceva.i-am dat si panadol pe la 11.dar nimic....................



papa prost................
azi dimi la 4 a papat si apoi acum la 10 fructe..............
asta e............
ce sa i fac?


daca ii bagam degetul in gura asa rodea la el, de am crezut ca imi ies okii, ca are si 2 dinti jos................


sper sa ne revenim, desi il chinuie foarte tare gingiile.................


of offfffffffffffffff



multumim de cafea de la bobitza...................






am vazut poze.................
frumoase...........

avem pufuleti frumosi.............cei mai frumosi..........





cris d unde e?????????????
alexutza tot nimic.................
cris m???????????

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...




Imi pare rau ca sufera Ivan...o sa treaca! Are o mami care il iubeste mult si e acolo pentru el

Multa sanatate surorii tale, ma rog si eu sa reuseasca sa isi stranga la piept fetita mult dorita

Si iti multumesc si eu pentru pozele cu rasaritul de ieri

de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

buna fetelor!
beatrice ma rog si eu pentru sora ta si pentru sufletelul din burtica sa lupte impreuna cu mami!
se pare ca nervozitatea si agitatia si maraiala e la ordinea zilei printre pufuletii nostri....nu are nici raul pic de liniste....si nici noi...si nici un coltisor de dinte nu apare la orizont...
concediu placut fetelor din vacanta si bun venit acasa celor ce au terminat vacanta
ma bucur ca apar fetele de dupa cortine...si ca ne dau vesti bune de micutii lor
am pus si eu cateva poze cu raul mai recente ca eu nu mai aveam album. ...de acum il las acolo nu-l mai sterg
o zi buna sa aveti si voi si puii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Hai sa va spun cum a fost la noi cu 'pauza' de LM. M-am hotarat sa intrerup atunci cand am facut febra, de teama sa nu-i dau si Maiei vreun bau-bau. Asta insemna sa nu-i dau noaptea de vineri spre sambata si sambata dimineata, apoi urmau mesele de fructe si legume si speram ca pana sambata seara sa fiu mai bine si incercam sa intram in normal...

De obicei noaptea papa intre 3si 5. Ei, in noaptea aia s-a trezit la 12.30. A mers sotul la ea sa incerce s-o linisteasca si s-o adoarma, n-a avut succes. Cand m-a vazut pe mine a inceput sa dea bucuroasa din maini si picioare ca a venit 'dozatorul', cand a vazut ca nu-i dau papa s-a uitat debusolata la mine, nu pricepea nimic, LP n-a vrut decat vreo 30 ml, se tot uita la mine, se agita...am tinut-o asa pana la 2,30. Nu adormea, nu manca Lp, se maraia, voia numai la mine in brate, cum o lasam jos cum incepea circul... pana la urma am reusit s-o adorm la 2,30, a dormit pana la 7,30, a papat 120ml LP, apoi fructe, legume...eu eram deja bine, fara febra, fara alte simptome, i-am dat putin tzitzi la 6 seara sambata si am trimis-o pe afara cu fratele meu si cumnata.
Cand si-a dat seama ca nu sunt cu ea, ca ii e foame, ca vrea tzitzi, habar n-am ce-a fost in mintea ei, dar cert e ca s-a pus pe un plans....plans nene cu sughituri, cu lacrimi inodate in barba, mi-au adus-o rosie toata la fata, nu voia la nimeni, nu voia in nici o pozitie, nici o jucarie, cand am luat-o in brate a inceput sa ma muste de fata, sa caute in disperare tzitzi, i-am dat sa pape si s-a napustit, mai lasa sanul si ma mangaia pe fata sa vada ca sunt eu si sunt langa ea, iar mai papa gafaind....mi s-a rupt sufletul cand mi-am dat seama cat de mult a chinuit-o pauza asta, cat e de dependenta de san, de mine....Nu stiu cum va fi cand o voi intarca, cred ca greu si pentru ea si pentru mine...Asa o fericire am simtit s-o am din nou la piept e superb...

si cand ma gandesc ca era cat pe ce sa abandonez alptatul atunci cand am inceput sa-mi dau seama ca nu ia bine in greutate, cand toata lumea a inceput sa puna presiune pe mine...voua trebuie sa va multumesc pentru ca eu si Maia avem parte de niste experiente atat de placute zi de zi

A trecut episodul si am ramas cu: in cazul nostru tzitzi rules




sorry ca am scris atat, puteti sari peste, a fost pentru noi o experienta importanta si de-asta am vrut s-o impartasesc cu voi, chiar daca n-am talent narativ

de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Condoleante, XELA...


Si eu am aflat acum ca bunica si-a rupt mana saracutza..are 8 zeci si nu mai stiu cati de ani si praseste in gradina...si eu ma plang de spate...


Cris.d e ok, si-a luat o mica vacantza!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

socrul meu nu mai este printre noi
of ce tare doare, nu am cuvinte


condoleante....e tare, tare greu sa pierzi pe cineva drag...multa putere

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





AMR <7.....ma iau la tranta cu ele!!!!!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sagetutza spune:


salutare la toata lumea.
Nu v-am mai scris de mult.
nici acum nu va scriu prea multe...
va pup si multa sanatate la toti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

neata si de la noi!

am avut o noapte nashpa...............
a plans mult..a adorm it grteu..s-a trezit plangand si s-a linistit greu si nu stiam ce sa ii mai fac.......asa de tare plangea de mi se rupea inima...........si parca il durea ceva.i-am dat si panadol pe la 11.dar nimic....................



papa prost................
azi dimi la 4 a papat si apoi acum la 10 fructe..............
asta e............
ce sa i fac?


daca ii bagam degetul in gura asa rodea la el, de am crezut ca imi ies okii, ca are si 2 dinti jos................


sper sa ne revenim, desi il chinuie foarte tare gingiile.................


of offfffffffffffffff



multumim de cafea de la bobitza...................






am vazut poze.................
frumoase...........

avem pufuleti frumosi.............cei mai frumosi..........





cris d unde e?????????????
alexutza tot nimic.................
cris m???????????

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...




Imi pare rau ca sufera Ivan...o sa treaca! Are o mami care il iubeste mult si e acolo pentru el

Multa sanatate surorii tale, ma rog si eu sa reuseasca sa isi stranga la piept fetita mult dorita

Si iti multumesc si eu pentru pozele cu rasaritul de ieri

de Maia Ilinca (29.01.10)



multumim..........si sper sa se rezolve cu iubire, ca altceva nu stiu ce sa ii mai fac...............

cu placere.........ma bucur ca ti-a placut rasaritul........

mersi pentru urari pt sis...
doamne ajuta sa fie bine!
foarte multa lume se gandeste la ea....tare mi-as dori sa va arat pozici la anul prin aprilie-mai cu micutza Clarita.............

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu_bu

buna fetelor!
beatrice ma rog si eu pentru sora ta si pentru sufletelul din burtica sa lupte impreuna cu mami!
se pare ca nervozitatea si agitatia si maraiala e la ordinea zilei printre pufuletii nostri....nu are nici raul pic de liniste....si nici noi...si nici un coltisor de dinte nu apare la orizont...
concediu placut fetelor din vacanta si bun venit acasa celor ce au terminat vacanta
ma bucur ca apar fetele de dupa cortine...si ca ne dau vesti bune de micutii lor
am pus si eu cateva poze cu raul mai recente ca eu nu mai aveam album. ...de acum il las acolo nu-l mai sterg
o zi buna sa aveti si voi si puii!



multumesc si tie...........
sa dea domnul sa o ajute si sa nu fie nevoita sa treaca prin ce a trecut pana acum............

am vazut pozele cu raul....ce mare e.......si ce chip expreziv are, e barbat in toata regula................si ce imi plac colaceii de la picioare si bulanasele lui.........................super!!!!!!

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

Hai sa va spun cum a fost la noi cu 'pauza' de LM. M-am hotarat sa intrerup atunci cand am facut febra, de teama sa nu-i dau si Maiei vreun bau-bau. Asta insemna sa nu-i dau noaptea de vineri spre sambata si sambata dimineata, apoi urmau mesele de fructe si legume si speram ca pana sambata seara sa fiu mai bine si incercam sa intram in normal...

De obicei noaptea papa intre 3si 5. Ei, in noaptea aia s-a trezit la 12.30. A mers sotul la ea sa incerce s-o linisteasca si s-o adoarma, n-a avut succes. Cand m-a vazut pe mine a inceput sa dea bucuroasa din maini si picioare ca a venit 'dozatorul', cand a vazut ca nu-i dau papa s-a uitat debusolata la mine, nu pricepea nimic, LP n-a vrut decat vreo 30 ml, se tot uita la mine, se agita...am tinut-o asa pana la 2,30. Nu adormea, nu manca Lp, se maraia, voia numai la mine in brate, cum o lasam jos cum incepea circul... pana la urma am reusit s-o adorm la 2,30, a dormit pana la 7,30, a papat 120ml LP, apoi fructe, legume...eu eram deja bine, fara febra, fara alte simptome, i-am dat putin tzitzi la 6 seara sambata si am trimis-o pe afara cu fratele meu si cumnata.
Cand si-a dat seama ca nu sunt cu ea, ca ii e foame, ca vrea tzitzi, habar n-am ce-a fost in mintea ei, dar cert e ca s-a pus pe un plans....plans nene cu sughituri, cu lacrimi inodate in barba, mi-au adus-o rosie toata la fata, nu voia la nimeni, nu voia in nici o pozitie, nici o jucarie, cand am luat-o in brate a inceput sa ma muste de fata, sa caute in disperare tzitzi, i-am dat sa pape si s-a napustit, mai lasa sanul si ma mangaia pe fata sa vada ca sunt eu si sunt langa ea, iar mai papa gafaind....mi s-a rupt sufletul cand mi-am dat seama cat de mult a chinuit-o pauza asta, cat e de dependenta de san, de mine....Nu stiu cum va fi cand o voi intarca, cred ca greu si pentru ea si pentru mine...Asa o fericire am simtit s-o am din nou la piept e superb...

si cand ma gandesc ca era cat pe ce sa abandonez alptatul atunci cand am inceput sa-mi dau seama ca nu ia bine in greutate, cand toata lumea a inceput sa puna presiune pe mine...voua trebuie sa va multumesc pentru ca eu si Maia avem parte de niste experiente atat de placute zi de zi

A trecut episodul si am ramas cu: in cazul nostru tzitzi rules




sorry ca am scris atat, puteti sari peste, a fost pentru noi o experienta importanta si de-asta am vrut s-o impartasesc cu voi, chiar daca n-am talent narativ

de Maia Ilinca (29.01.10)





ei ei....................
cum sa sarim peste?cand scrii asa frumos de Maia si de tine?????????????
cum sa nu ai talent narativ?
fiecare mama cand vorbeste despre copilul ei are talent narativ.................fiecare.............
da????????????????????

mno..............sa povestesti cat mai mult din experiente asa frumoase, din care eu din pacate nu am avut parte mul timp..................
pup pe Maia dependenta de tine si tzitzi.........

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Haircut,frumos ai povestit,am cunoscut si eu sentimentul....
Xela,sincere condoleante
Bea,il pe Ivan ca sa ii treaca mai repede durerea....
Am vazut si eu poze noi....Oani....bestial
Am vazut si un bebe frumos de Baly
Bobitza,scumpica mica,multumesc de coffee,tare buna a fost....



Mami de 2 iminimioare(sotior si Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi !

Mergi la inceput