M-am hotarat.....adoptie(70)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Kora ma bucur pentru voi.Din ceea ce ai scris razbate izul de familie fericita si implinita.O sa va treaca si teama si puiutul va invata tot ceea ce voi iti veti oferi cu dragoste.

Jasmine eu le-am facut copiilor analize dar nu am facut analize genetice.Am facut hepatitele B si C , HIV , sifilis (oricum astea trebuiau si la certificatul medical), hemoleucograma, fosfataza alcalina (pentru rahitism) si inca cateva, o eco abdominala si cam atat.Alte investigatii nu am facut decat atunci cand am avut probleme si asta dupa ce au venit acasa.Chiar vorbeam cu sotul meu ce facem daca gasim ceva (ne refeream la hepatita sau hiv)?Am mers inainte si copii au fost sanatosi in general iar restul nu a mai contat.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

Fetele va multumesc pt raspunsuri. Acum mai avem putin pana la atestat si apoi incepe greaua perioada de astepare...

Va pup si astept sa ne mai scrieti despre voi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Kora ma bucur ca a mers totul ca pe roate si ca in sfarsit sunteti o familie fericita!

SoriLea despre Teo ce pot sa spun? O minune, o incantare, e cel mai minunat copil din lume, ca e a mea.
Vorbeste, deja a dat-o p Romaneste la unele cuvinte si expresii, cele preferate sunt: NU!, BA NU!, BA DA!, are o personalitate foarte puternica.
In rest, cum se trezeste dimineata, daca se duce bona la ea, prima intrebare: "Un-ei tati?" si mai rarut si "Un-ei mami?"
Avem si iubit, il cheama "Aiex" si e nepotul vecinei de 1 an si 8 luni si ca sa stea nemiscata la imbracat functioneaza cel mai bine expresia "Mergem afara la Alex".
Vine sa dea "pup", stie ca in burtica e "be-bi" (combinatie de bebe-Sebi), ii zic "vino sa-i dai si lu' mami o guritza scumpa" si daca e tati prin jur zice "nu, tati!" si se duce sa-l pupe pe el.
Doarme in continuare 11-12 ore pe noapte si vre-o 3 ziua, mananca de toate, e "copil pe comanda", sper sa nu se revanseze asta micu' pt sor'sa.

jasmine30 eu un singur lucru imi aduc aminte: cand am vazut-o pe Teo prima data, putea sa-mi spuna doctora ca are 3 picioare, ca are toate bolile posibile, orice, eu nu plecam fara ea , era a mea.


Cris mami de Teodora si 35+ cu Sebastian Mihai
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Crisis ma bucur ca sunteti bn si Teo e la fel de cumintica. Si la noi tot tati e cel mai iubit.
Imi place tare mult semnatura ta , mai ai putin, se apropie momentul.
Va doresc toata fericirea din lume

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

sa inteleg ca toata lumea aici e fericita si implinita???
nimeni nu mai e in situatia mea de asteptare??????

viitoare mami de bebe surpriza...caci doamne doamne ne va ajuta si in curand vom fi si noi parinti


http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

pogonici- sunt sigura ca nu esti singura,sunt vreo 2000 de familii care sunt in situatia ta insa probabil ca nu intra toti aici pe forum iar fetele care intra poate doar citesc.
O sa fie bine,rabdare si mult calm!
Ati inceput vizitele??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

noi da am inceput vizitele

viitoare mami de bebe surpriza...caci doamne doamne ne va ajuta si in curand vom fi si noi parinti


http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

deci ati plecat la drum ,cum s-ar spune.
A fost ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

e abia prima...e o ok...

viitoare mami de bebe surpriza...caci doamne doamne ne va ajuta si in curand vom fi si noi parinti


http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinuta spune:

Pogonoci si care e impresia dupa o prima vizita? E fetita sau baiat? E bebelus sau mai marisor?

Mergi la inceput