Fiv la Cluj 42

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

hello hello!!
vorbarete mai sunteti!erati nevorbite rau-ce mai!

moni-stiam eu ca si tu te incadrezi!ce nu stiam e ca ai nascut la 34!deci..ma pricep la statistica!trebuie sa ne mobilizam si noi!moni-tu pune o pila buna!

alinuta-eu vreau cafea cat de multa!acum mi-am luat tensiunea si o am, 7 cu 8!asa ca..tensiune mica,prolactina mare,polipi,aderente,hidrosalpinx si cine stie ce bazaconii mai misuna prin mine..uff..asta e!mergem inainte!

cristinuta-cred ca toate te intelegem in privinta banilor,datoriilor!insa crede-ma ca in romania traiesti ca sa platesti datorii!asa ca..oricat am incerca tot ne pune la pamant criza asta!tu incearca sa gasesti o cale de iesire din acest impas!

bruni-hai la apel fetita!!!ce facusi?da de veste!hai ca incep cu galeria!!!mult a fost putin a mai ramas!

petrule-tu cum mai esti?cum stai cu psihicul?treci si tu la raport!ca acum are cine sa va traga de urechi de nu sunteti cumintele!

turqoise-tu pe unde umbli mama draga??

mara-iesi din colivie!

hei fetelor-pe unde-mi umblati?????treceti aici ca acum is eu nevorbita rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

uratica.....eu tocmai am venit de la piata si imi iau inima in dinti si trec la bucatarie ,oricum imi mai bag eu nasul pe aici astazi ca vreau sa vad ce a facut brunadria
cristina...mersi si
vai uratica cu o asemenea tensiune mai traiest?
+13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

am ajuns si eu la apel!
asadar :vesti nu am concrete dar va spun ce stiu!
carotip ok !
trombofilie ok!
spermograma ok!
serologice ok!
totul ok in privinta analizelor! azi am primit toate rezultatele!
echo z6 - 9 foliculi intre 6mm si 19mm! restul micuti!
dr zice ca mai vedem vineri la echo si in functie de asta decidem mergem mai departe sau ne oprim aici! el ar fi vrut 10 ovo pe care sa se poata baza!fiv ul e prevazut icsi! nimic nu e castigat , deci vineri vom sti! imediat sun pt a vedea cu ce doza continui! aaa si endometrul de 8mm in z6!
speram sa fie bine!


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

brunadria.....endometrul este foarte bun si nici cu foliculi nu stai rau ba chiar foarte bine ,nu uita ca ei mai cresc si endometrul se mai ingroasa cat despre restul analizelor te felicit

+13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!
bruni-bravo fata frumoasa!asa te vreau!nu-ti fa probleme ca pana vineri mai clocesti tu ceva!hmm..de-acum nu te las singurica ca iti faci de cap!uite..cum am stat un pic cu gura pe voi cum veniti cu vesti bune!de-acum o sa stau cu ochii pe tine ca pe butelie-pana ne arati cele 2 liniute!dupa care te bantui la gravidute si apoi te tin de manuta cand nasti-doar trebuie sa-mi vad nurorile,nu???

alinuto-nu ai probleme cu mirosurile??cum sa gatesti?eu de as fi in locul tau as sta numai cu roatele in sus!hihi..cat despre tensiunea mea-toti drii raman crucis-si exact asa imi zic si ei"tu mai traiesti cu tensiunea asta?"dar sunt inca in viata!asta inseamna ca are Dzeu si ptr mine ceva pus deoparte!nu? graviduta noastra frumoasa si bebelina ei!

petrule-cred ca ai dreptate!alinuta va avea o fetita!asa presimt si eu!

restul gastii,iar s-a dat la fund..hmmmm..ce bataita va asteapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

uratica ma faci sa rad!
as vrea si eu sa mai clocesc ceva , ca am fost mereu o buna clocitoare!
vom vedea vineri!
daca nu avem 10 ovo bune , dr imi recomanda sa ne oprim sa nu pierdem o tentativa gratuita! cica nefinalizata nu intra in cele 4gratuite!
iar mie imi ramane inca una!
nu stiu ! cum vrea el!
ma las pe mana lui !
sunt ascultatoare!


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

asa asa..tu sa fii cumintica!ai vazut statistica,nu?e confirmata si de moni!ce vrei mai mult!
multi la toate fetele mele dragi!
m-am sutit la munci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Buna fetele!
la toate
Bruni,pare totul OK,mergi pe mana doctorului,dar pana la punctie cred ca vor creste mai multe ovocite si bune.
Te pup si-ti tinem pumnii,am un feeling ca va fi bine de data asta.
Uratica,bine-ai revenit cu vitalitatea ta
Alinuta,petruta,littlegirl,edennoa,corina si restul fetelor ,si o seara placuta.
Fetelor,mi-a mai crescut si mie moralul,ne-a venit un director nou care pare super ok,a zis ca poate ne mareste salariile ,am crezut ca nu auzim bine;vom trai si vom vedea...,ca de-i asa direct la FIV-uit sar,nu ma mai complic cu IA,sa fac gemeni si sa impusc doi iepuri deodata:si sa am copii si sa nu fie singuri pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edennoa spune:

bruni, arata foarte bine totul; felicitari si ai incredere pe mai departe; mie mi se pare mica diferenta de la 9 la 10

multa bafta in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

bruni, hmmmm 10 ovocite pt icsi, ii cam dau dreptate dr. tau. La celelalte FIV-uri ce productie ai avut? Dupa cum stii pana in ziua 6-a se face selectia foliculilorb si apoi injectare pana cresc frumos. S-ar putea sa ai surprize de la cei micuti pe care nu i-a numarat.
La FIV-ul meu reusit, tot la prima eco, dr. din oras (nu cel din Austria) mi-a gasit doar cativa foliculi. Unul era mai mare cam de 20 mm si mi-a zis ca doar pe acela ma pot baza si ca ar fi bine sa intrerup stimularea ca nu am produs cum trebuie. Mi-a scris totusi ceva rezultate pe foaie pe care le-am trimis in Austria si raspunsul lor a fost sa continui stimularea. Rezultatul il stii, dar iti amintesc ca am avut 26 ovocite.
Bravo pt analize!

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput