Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (91)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Vai Corina, nu pot sa cred, saru'mana! Iar eu maine vroiam sa fac si comanda! O sa ma duc in Ghencea sambata sau duminica, inainte de toate. M-am gandit eu ca sunt scumpe fiindca e buricul targului, dar nici chiar asa.
Merci.

Symo 30+ Diana Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Symo dc stii de la ce firma e tapetul, poate trece sotul meu sa intrebe dc au, ca se duce la ei sa ia perdelele....sau iti pot da nr de tel de laei, asta dc iti e greu sa ajungi pana acolo. Desi se merita sa mergi, ca au cataloage multe. si ei au si din cele mai scumpe, dar n-au preturi asa umflate ca in Floreasca. Exceptand draperia aia la care visez eu

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 28+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Symo, pai asta vroiam sa spun, ca fetele alea care merg din 2 in 2 saptamani, poate chiar au atatia bani incat nu au ce face cu ei, dar sa dai cate 2-3-4 mil, o data/2 sapt... mai bine iei la copil ceva util, sincer. Si cum oricum noi nu avem probleme, nu are rost. Tu mai ai putin pana la 37! Saptamana viitoare "bagam" AMR-ul si in curand vom scoate "motzatele" din dotare!
Symo, legat de amenajarea camerei... dupa ce e gata, pozezi si pui pe picassa, da?

Ana
29s, viitoare mami de, David Ciprian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syl spune:

Fetelor am fost astazi la eco la Academica. Am stat 1 ora si 10 minute, nu mai puteam dar a compensat cu cele 20 de minute de la Iosup de alaltaieri. Ce am vazut atata timp? In primul rand am un istoric "bolnav" asa ca am cautat probleme la inimioara si la rinichi, acolo unde stiam ca am avut probleme la sarcinile anterioare. Totul este foooarte bine, va zic ca d-ra Bradean e de nota 10 si am platit ca la Iosup 450 lei. A meritat pe deplin. Si surpriza mare. IR-urile mele dupa 2 zile nu mai sunt asa de speriat, am la una 0.61 si la alta 0.50 deci? Ori Iosup e chiar bolnav pe tema asta si m-a bagat in sperieti, ori eu am avut alta dispozitie si s-au modificat valorile. Nu stiu.
Important este ca bebe e bine, se dezvolta normal.
Va rog sa-mi treceti si mie carutul albastru la prima pagina.

Despre recoltare: Eu am recoltat fetei mele la Elias acum 3 ani si am platit mai putin decat aratau initial grilele pentru ca s-a recoltat mai putin, bebelina mea a avut la nastere doar 2190 de grame.

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Voi ati avut activitate aici si eu o gramada de treaba. Incerc sa recuperez desi am un capitol intreg.

Elfica despre Dr. Zaher iti pot sune ca este un medic foarte bun, foarte recomandat, unul dintre fondatorii clinicii ISIS si cel care a asistat prima nastere in apa acolo. Am multe prietene care sunt pacientele lui, si care au nascut cu el. E deschis si foarte franc.
Eu sunt la Elvira Solopenco din simplul motiv ca imi este prietena de ani de zile si ma cunoaste si-mi stie istoricul. Am s-o intreb cum de pot eu sa nasc cu 800 euro si daca se rezolva ceva te anunt.

O ora si jumate mi-a luat sa recupeez....Sper ca maine sa am mai putina treaba sa pot tine pasul cu voi;


Cris mami de Teodora si 29+ cu Sebastian Mihai
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Buna dimineata burtici !

Raportez cu mandrie ca azi sunt la serviciu. Cu mandrie pentru ca dupa 3 zile de stat in casa deja nu mai puiteam nici sa respir acelasi aer. Aseara am iesit un pic la farmacie sa-mi mai iau una-alta (tot pentru raceala/gat), ca sotul meu a venit chitit de la job sa verifice de acasa nu stiu ce servere si a ramas prins in ele...

Syl, felicitari pentru bb sanatos! Cu asa vesti sa venim toate de la ecografii!

Azi e weekend !

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Buna dimi!
Syl, felicitari pentru rezultatele bune de la echo!
Amelia, ma bucur ca te simti mai bine!

Ana
29s, viitoare mami de, David Ciprian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Elfica, chiar asa, zi si mie (eventual pe PM) cum ai luat legatura cu dr Zaher, ce a zis (daca vrea sa te vada si sa iti vada dosarul inainte sa te accepte ca pacienta), si cum te gandesti sa faci?
crisis, prietenele tale care au nascut cu dr Zaher au vrut nastere in apa? Si daca da, au si reusit ce si-au propus. Ca citesc multe povesti pe forumul asta unde multe incercari de a naste in apa se termina pe masa sau chiar in cezariana de urgenta si ma mir.

neata si de la mine! m-a luat nitel tristetea azi ca m-am uitat pe geam si am vazut ca vine toamna dupa cum batea soarele. si mereu ma intristeaza toamna. ca si serile. ca si toate sfarsiturile. DAR toamna asta asteptam bobocei/ursuletzi asa ca incerc sa nu ma las trasa in jos de melancolii din astea ieftine.


Mami de (28.10.2008) si bb2 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

Buna dimineata!

MSymo si Ana_o, la sarcina anterioara pe mine m-a chemat medicul la control si ecografie la 2 saptamani in luna 8 si saptamanal in luna 9.Nu cred ca e vorba de bani, eu nu plateam nimic, aveam abonament. Probabil ca si la aceasta sarcina ma va chema la fel.Eu prefer sa fac drumurile astea, dar sa stiu ca bebe e bine.

Amelia_ilie, bine ca ai scapat de raceala!

Syl, tu cu ce firma ai recolatat la Elias?

Andreea, mami de baiat si 28+ cu
asa creste bebelusa
www.perfectnanny.ro/" target="_blank"> ... we care

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

neata eu ma bucur ca vine weekendul ca sa mai lenevesc si eu desi maine am de facut smotru si mancare , dar dupa aia stau la tv

sly felicitari pentru vestile bune

lorin cand ziceai ca te apuci de renovat?

Doamne ai grija si de noi 26+

Mergi la inceput