Dovlecei in sarbatoare *184* LMA Andreea&Stefan!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Carina

Mai, eu cred ca laptic am destul, alfel nu-mi explic cum ia bine in greutate in conditiile in care solide mananca max 50 grame pe zi.

Cred ca o deranjeaza ceva totusi, nu-mi dau seama ce. O sa merg la pediatru in seara asta, poate observa el ceva.

Apropo de petrecerea de un anisor, noi o sa facem la o gradinita, are loc de joaca. Se inchiriaza pentru 3-4 ore, au animator, jocuri etc, cred ca va fi dragut.

Pentru puiul tau



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

buna fetelor!

in primul rand HAPPY LUNIVERSARE ANA!!!!!

apoi am vazut ce distractie in nisip la Bruce. minunat

vad ca sunt tot mai multi dovlecei suparati. intra si al meu in categorie. ieri m-a torturat pur si simplu. nu cred ca nu-i mai ajunge laptele, sunt sigura de asta. el a fost rau de tot ziua seara suge ce mai gaseste el prin titi si doarme. parerea mea este ca la varsta asta laptele de san nu ii mai asigura mare scofala de nutrienti. cred ca incepe sa devina o chestie psihologica la ei!

fragutzo, mama, zi-mi si mie ce gradinita, cum, cati bani? aveti invitati copchii? eu ma gandeam sa inchiriez o cabana mica l munte. am gasit si cu 300 de lei pe noapte la moeciu...



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Am si eu o problema. Dar nu-mi plangeti de mila, sunt mai mult curioasa decat ingrijorata. Deci, aveti www.youtube.com/watch?v=JeRwiu3nXWY" target="_blank">aici si www.youtube.com/watch?v=C1Kkv7lGhAE" target="_blank">aici 2 filmulete cu Carina mergand..
Intrebarea este : cam cand estimati voi ca va incepe sa paseasca singurica?
Daca vi se pare o prostie treceti mai departe

_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Salutare!
Fraguta, draga de tine dar nu ai nici un bunic prin apropiere?
Eu am dormit mai bine azi noapte pt ca s-a trezit doar pe la 4,30.
Nici pt ei nu e prea bine sa se trezeasca asa des noaptea si sa manance ca au permanent stomacul plin.
Iuika, ce se distreaza Bruce la gradi. Sunt curioasa cum o sa fie luni.

La multe lunite pt Ana Balerina!

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Am si eu o problema. Dar nu-mi plangeti de mila, sunt mai mult curioasa decat ingrijorata. Deci, aveti www.youtube.com/watch?v=JeRwiu3nXWY" target="_blank">aici si www.youtube.com/watch?v=C1Kkv7lGhAE" target="_blank">aici 2 filmulete cu Carina mergand..
Intrebarea este : cam cand estimati voi ca va incepe sa paseasca singurica?
Daca vi se pare o prostie treceti mai departe

_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo


Raspuns: cand nici nu te astepti!

--------------------------------------------
Rares-Costin : 4 oct 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Am si eu o problema. Dar nu-mi plangeti de mila, sunt mai mult curioasa decat ingrijorata. Deci, aveti www.youtube.com/watch?v=JeRwiu3nXWY" target="_blank">aici si www.youtube.com/watch?v=C1Kkv7lGhAE" target="_blank">aici 2 filmulete cu Carina mergand..
Intrebarea este : cam cand estimati voi ca va incepe sa paseasca singurica?



Cand o sa fie pregatita. Ea stie mai bine.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Am si eu o problema. Dar nu-mi plangeti de mila, sunt mai mult curioasa decat ingrijorata. Deci, aveti www.youtube.com/watch?v=JeRwiu3nXWY" target="_blank">aici si www.youtube.com/watch?v=C1Kkv7lGhAE" target="_blank">aici 2 filmulete cu Carina mergand..
Intrebarea este : cam cand estimati voi ca va incepe sa paseasca singurica?
Daca vi se pare o prostie treceti mai departe

_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo


hihihi ce curioasa e ea si cum se uita la picioruse si are rochitaaaa nu stiu cand va merge singura dar stiu ca acuma fac tot felul de lucruri noi in fiecare zi si o data o sa te trezesti ca vine si iti baga degetele in ochi la 3 dimineata



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Despre mesrul Carinei, sa nu te superi pe mine dar eu zic ca mai are ceva de exersat...Inca nu se tine dreapta cand merge si nu are inca stabilitate.

De ex. a mea mergea asa la mijlocul lunii iunie (am verificat in arhiva personala ca nu fac vreo greseala). A mea acum merge deja bine de o manuta si face chiar cativa pasi fara ajutor. La noi a durat ceva timp pana a capatat stabilitate sa mearga de manute sigura cu toata talpa, apoi sa alerge tinuta de 2 manute apoi sa mearga de o manuta. Poate la Carina pasii vor fi mai rapizi, caci fiecare copil e cu ritmul lui.

De ex., acum 2 sapt. m-am intalnit cu o mamica si puiul ei mai mic cu o sapt. decat a mea nu mergea deloc nici de manute, pur si simplu nu il tineau picioarele inca. a mea incepuse atunci sa mearga de o singura manuta frumos si in echilibru. Dar sunt convinsa ca exista deja copilasi de aceeasi varsta care merg bine la 11 luni si netinuti deloc (o banuiesc pe Ebru, de ex). Baietelul unei colege mergea binisor la 11 luni fix ca l-am vazut cu ochii mei.

Deci eu nu m-as stresa cu mersul. Eu zic ca e in grafic :)



Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

http://community.webshots.com/user/Danuta1979/albums/least-recent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka


Luci dear, tu nu ne mai spui nimic de acel sexy M.D. ?




Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka


Luci dear, tu nu ne mai spui nimic de acel sexy M.D. ?



cine ? dentistul meu ? m-a terminat ....
Pai cred ca ar crapa pana si Enrique daca l-ar vedea. Si rade asa frumos ca-mi vine sa-mi sparg singura dintii ca sa ma mai duc pe la el.
Acum cica mi-a tratat maseaua si asteptam 4 luni sa se vindece ca mi-a scos nervul si a bagat ceva material si a inchis-o la loc....si dupa aceea punem o caseta. Sau coronita cum ii spune.


E foarte dragut, zau ....are doar defectul varstei atat...dar in rest cred ca e perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Aaaa, Uka, eu cu a mea am exersat f mult mersul pe malul marii exact acolo unde se sparg valurile. Desculta si in pasarica goala dimineata si dupa ora 18.00 si plangea cand o luam de la mers (am stat 4 sapt. la mare anul asta, deci am exersat, nu gluma). Acasa avem apartamentul micut asa ca exercitiile le face zilnic seara in Cismigiu macar cate o ora (cand oboseste o punem in carucior).

Daca tot stai la mare, e o idee sa incerci si tu mersul pe nisip si la limita tarmului. La a mea tare mult i-a placut plus ca mersul pe nisip e indicat pt. evitarea platfusului la copii.

Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

http://community.webshots.com/user/Danuta1979/albums/least-recent

Mergi la inceput