Dovlecei in sarbatoare *184* LMA Andreea&Stefan!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aricelul spune:

Analizele le facem de rutina, ca am inteles ca in jurul varstei de 1 an e bine sa fie facute pt a depista eventualele carente.
La voi cum a fost? Trebuie sa-i ti manutele? D-asta mi-e teama ...ca o sa mi se inmoaie genunchii...

Mie mi-e frica de fiecare data, iar anul trecut cand a trebuit sa le fac in fiecare trimestru a fost horror ... si ca sa am si anul asta ceva ... am inceput sa ma duc la dentist ...si bineinteles s-a lasat cu anestezie, taiere de gingie, etc ... ca nici nu vreau sa ma mai gandesc ...

_

Maria (28.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Vik, exact pe modelul asta se desfasurau si noptile noastre. Din luna mai nu avem niciun dinte nou dar eu tot dadeam vina pe asta. Se trezea de 5-6 ori sa pape, cateodata masa de seara cu cereale nu era atat de consistenta pe cat as fi vrut eu. Lapte praf refuza pentru ca stia ca ii dau sisi. Acum e alta poveste. Mai nou papa din biberon (la asta chiar nu ma asteptam!), seara baga cam 150 ml si ii ajunge pana la 7 dimi cand mai papa cam 120, apoi iar doarme pana la 10 Ceea ce va dorim si dumneavoastra .

Nu as vrea sa se supere cineva, sa creada ca incurajez renuntatul la alaptare si prezint doar avantajele; ma adresez acum unor femei mature care nu iau deciziile in functie de am facut eu sau ce au auzit undeva.. Tare alunecoasa tema, nu?

Luci dear, eu o spal pe dinti din 3 in 14 ..iar cand imi amintesc sa o fac, ea tipa si trage de periuta, strange tubul de pasta..deci nu se cheama chiar spalat pe dinti ce facem noi acolo..

_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Vreau sa va anunt ca tocmai am primit un sms de la Monikus (si un telefon, dar eu l-am uitat acasa cat am fost in parc cu juniorul )si maine prognozez o intalnire soc intre 2 Raresei.
Abia astept.

--------------------------------------------
Rares-Costin : 4 oct 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui aricelul

Analizele le facem de rutina, ca am inteles ca in jurul varstei de 1 an e bine sa fie facute pt a depista eventualele carente.
La voi cum a fost? Trebuie sa-i ti manutele? D-asta mi-e teama ...ca o sa mi se inmoaie genunchii...

Mie mi-e frica de fiecare data, iar anul trecut cand a trebuit sa le fac in fiecare trimestru a fost horror ... si ca sa am si anul asta ceva ... am inceput sa ma duc la dentist ...si bineinteles s-a lasat cu anestezie, taiere de gingie, etc ... ca nici nu vreau sa ma mai gandesc ...

_

Maria (28.08.2009)


Ah, bun, de rutina..
Pai la noi a fost asa: tati de Carina a stat pe scaun cu ea in brate si i-a tinut manutza, eu cu telefonul si cu muzica ei preferata (lady gaga, evident) i-am distras atentia. I-au luat din degetel.Nu a plans deloc! Acum la un an si noi trebuie sa facem mai multe analize pentru confirmarea talasemiei ; ii vor lua din vena si asta chiar e mai grea... Dar trebuie sa trecem si prin momente din astea, bine ca sunt sanatosi !!
Of, nasol la dentist! Imi pare rau ..
Luci dear, tu nu ne mai spui nimic de acel sexy M.D. ?

_
www.13enterprise.co.uk/index.php?dot=common/home" target="_blank"> C a r i n a' s favourite place for Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Uka ...merci! Eu cred ca nu mai am suficient lapte (adica stiu sigura, cat am fost plecata m-am mult si mai mult de 50 ml/san pe 24 ore nu am scos) dar ea vrea la san din alte motive...din aceleasi probabil pentru care tot prelungesc eu situatia. Mie mi se rupe sufletul cand ma gandesc dar efectiv in acelasi ritm nu mai putem continua. Sunt terminata fizic si psihic, nu ma pot concentra...am de lucru o gramada (ca doar se acumuleaza toate cind nu dai randament), imi fac procese de constiinta si ma simt vinovata ca trebuie sa fac asta...si tot aman pe miine. Offf...

Oricum ma bucur ca am putut sa o alaptez pina la 11 luni...mai ales cand in jurul meu s-au tot facut presiuni sa renunt dupa 4 luni (nu familia, cei ai casei m-au ajutat si incurajat) sau dupa 6 ca ...e destul si mai ales incomod pentru mine (?!?). No comment!

Fetele cu talente la bucatarie...vreau si eu sa fac o supa de linte rosie...ceva retete?

de printesa Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

La noi a fost tragic cu luatul sangelui. L-au intins pe o masutza gen cea de schimbat, una ii tinea mana, alta ii lua sange, din vena, de pe dosul palmei(3 eprubete).El plangea si ma cauta cu privirea. Eu cantam melodia lui si plangeam si eu. Noroc ca s-a terminat repede. Tati nu era cu noi

--------------------------------------------
Rares-Costin : 4 oct 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Bun gasit, girls!

Sunt fara pic de vlaga, am avut o noapte rea de tot. Pisi a fost tare nefericita, a supt, a plans, a tipat, s-a rostogolit, s-a zbatut..nicium nu se linistea. Nu-mi dau seama daca o deranjeaza ceva sau pur si simplu asa e ea, nemultumita.
Mihai a concluzionat ca trebuie intarcata....ma rog, nu spun ca azi noapte visam numai biberoane sau un bunic care sa-si miste assu sa vina s-o scoata o ora afara..Nu ma gandesc la intarcat ca deocamdata la san se mai linisteste pentru cateva minute.

Sunt haotica, stiu, nu mai gandesc limpede de oboseala.




Pentru puiul tau



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Buna fetelor,

Vlad

la multe lunite sarbatoritilor zilei

Noi suntem bine. Maria nu mai e racita. Deci totul e ok.

Alex si Monikus concediu placut!!!!!!!!

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

http://capy72.mondozoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Fraguta, imi pare rau ca noptile sunt asa de aiurea la voi. Chestia asta cu intarcatul ai putea sa o verifici cu niste supliment de lapte seara, sa vezi cum doarme si apoi sa te decizi.

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

http://capy72.mondozoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Buna ziua fetele!

La multe lunite Ana Iaurtzica-Dovlecica!!! Så fii sånåtoaså , så cresti mare si cum ii place mamei tale så spunå, så te faci OM!!Te pupå Iulika tare!

Lali multumim de capitol!

Fraguta mi eimi pare tare rau ca te chinuia cum perioada asta.Nu stiu ce så spun nu am experienta cu alåptatul dar stiu si sunts iguraca oricare ar fi decizia care o vei lua va fi cea mai buna.

Astazi a fost tare frumos la gradi..Am iesit si afara vreo ora desi , mai venea as acate o ploicica scurta dar era caldut.Minunat!Cand am ajuns acasa aveam nisip si in urechi.

Vå las niste poze de la grådi si cred ca ma duc så ii tin companie lui Brucu care odata ajuns acasa a picat lat dupå ce a papat.

Påi am obosit eu rau darmite el care a fost in prizå.Vb cu doamnele ca spuneau ca nu vor fi absolut deloc probleme cu somnul pt ca ei sunt franti pe la 11-12.Si cand ii culca toti adorm fara probleme.O så vedem.

Mai avem maine si luni va sta singurel.

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009) si acum 11+

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput