Nasterea la Medlife (19)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Cristela si Bubante multumesc de informatii.

Laura

19+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns E_Alexa spune:

Roxx,inca nu am nascut,o sa se intample cam pe 1-3 nov.Am fost la Dr Bohiltea la toate ecografiile importante( 12,16,22 si merg si acum la 32 de saptamani).In rest Dr meu e Bican Florin,cu el o sa nasc si el mi-e medic dinainte de sarcina.

Alexandra 28+ cu bebe Sasha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubante spune:

Super Alina! Bravo!
Noi mai avem de asteptat minim 4 saptamani (avem 32 acum). Deci deocamdata ne stresam

_
Raluca, cu Biliboi la purtator (31+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniam spune:

Ana, ne bucuram ca esti bine si tu, si printesa. Te asteptam in continuare cu impresii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinab2 spune:

Melania, cum stati cu colicii? Pana la urma, a functionat ceva la voi, vreun medicament, vreun ceai, ceva?
Fetele, la voi au inceput?

Eu ii tot dau Infacol si ceai de fenicul, din cand in cand. Dar se pare ca nu merge...au inceput si la noi tot mai tare. Doar daca il tin pe burta se mai calmeaza. Sau leganat la nesfarsit. Dar si atunci adoarme si imediat se trezeste iar in plans...
Acum am noroc ca e si mama si soacra la mine, il mai iau si ele sa il calmeze. Cand o sa raman singura, nu stiu ce va fi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciadic spune:

Buna dimineata, fetelor.

Eu incep sa fiu tot mai stresata pt ca mi se tot accentueaza durerile cand misca bebe. Sper sa stea cumintel acolo pana pe 15 cand sunt programata la cezariana, plus ca abia luni imi vine medicul din concediu. Stau numai in pat pt ca in picioare apasa f rau bebe si durerile profunde dau senzatia ca iese.
Cori, esti bine? Tu cum te mai simti? Sper ca esti mai bine decat mine.
Te rog mult, spune-mi si mie de unde ai comandat Mustella. Astept un PM. Multumesc frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciadic spune:

Draga Ana,

Ma bucur tare mult ca sunteti bine si tu si bebelina ta si mai ales ma bucur ca papa bine, ca doarme, ca se odihneste si ca este totul in regula. Felicitari!
Cat despre experienta Medlife, ma bucur f tare sa aud numai lucruri de bine. Si daca mai spui ca esti si pretentioasa si ca ai fost multumita de absolut tot, nu pot decat sa stau si mai linistita.
Iti multumesc tare mult pt detalii.
Eu sunt cam speriata de anestezia in coloana. Sper sa o nimeresc si eu pe anestezista respectiva, asa poate ma mai linistesc.
Ai grija de voi si te asteptam cu poze si vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns E_Alexa spune:

Cori, esti bine? De ca teva zile n-ai mai intrat si ne facem griji.


-------------------------------------------
Alexandra 29+ cu bebe Sasha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciadic spune:

Hai Cori, scrie-ne ceva ca sa ne linistim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniam spune:

Alina, imi pare rau ca au inceput si la voi. Eu am inceput cu Sab - nu a functionat, apoi Infacol - nu a functionat.
Apoi i-am dat o saptamana numai Colief, dupa care Colief cu Infacol, adica unul la o masa, celalalt la alta masa. Mai are si acum dar mult mai rar si crize mai putin intense. I-am mai dat si Baby Drink, dar foarte rar pt ca ne-a zis pediatra ca ar crea dependenta si nu-l dezveti decat dupa 3 zile de plans. Uneori a functionat si asta. Oricum daca avea o criza puternica nu se calma.

Daca mai ai intrebari, iti raspund cu placere.

Mergi la inceput