FIV in Ungaria 113

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali_miha_75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paunas

fetelor daca fac injectiile la ora 20 e prea tarziu? una dupa alta.




Fetelor, ma bag si eu in seama. Tocmai vin de la Szeged. Mi-a dat primele injectii de facut (Decapeptyl si Gonal f) si chair l-am intrebat daca e recomandat sa le fac seara. Raspunsul lui a fost ca injectiile trebuie facute inainte de ora 2 PM.
O seara placuta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

PK recomanda sa fie facute seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaSzi spune:

Buna,
sunt si eu o noua aspiranta la statutul de mamica la Szeget...
Multumesc pentru toate informatiile utile si o sa va tin la curent..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

La Szeged, pt ca te chemau de dimineata la analize si ramaneai sa intri si la consultatie, nu am reusit niciodata sa fac injectiile la o anumita ora. Ba le-am facut dimineata, ba mai spre pranz, chiar si pe la 16.00.
Parerea mea e ca e mai bn sa fie facute seara, asa cum recomanda PK, pt ca se poate ajusta doza in cazul in care dr nu e multumit de cum a reactionat organismul.
Plus ca daca le faci seara, cu siguranta respecti si ora.
Ce faci Cristalule?
EDitez: eu am citit in loc de Samira, Cristal! Cred ca nu m-am trezit! Oricum, intrebarea ramane valabila!

19+
incepand cu anul 2010 voi fi fericita de copilas sanatos!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Ceva interesant...
INFERTILITATE



¬ Medicinele alternative Yunani si Ayurvedica au utilizat mierea timp de mai multe secole pentru a fortifica sperma barbatilor.

¬ Daca barbatii impotenti vor lua cu regularitate doua linguri de miere inainte de culcare, problema lor se va rezolva.

¬ In China, Japonia si Orientul Indepartat, femeile sterile, dar si cele care doresc fortificarea uterului, au luat scortisoara pudra, timp de secole.

¬ Femeile sterile pot sa ia un varf de cutit de scortisoara pudra cu o jumatate de lingurita de miere si sa isi frece gingiile cu aceasta combinatie, in mod frecvent pe toata durata zilei, astfel incat combinatia sa se amestece usor cu saliva si sa patrunda in corp.

¬ Un cuplu din Maryland (SUA) nu a putut avea copii timp de 14 ani, pierzandu-si speranta ca vor fi capabili sa procreeze vreodata. Cand au aflat despre acest remediu, atat femeia cat si barbatul au inceput sa consume miere si scortisoara in modul aratat mai sus. Femeia a ramas insarcinata dupa cateva luni si a nascut gemeni la termen.



Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

tannoo multumesc de informatie! voi actualiza! Felicitari mamicii!
voi ce faceti? v-ati hotarat unde faceti urmatorul fiv? pupici si pentru bety!

adi ms ca-mi porti de grija bine ca ii mai trimiti tu mailuri de "relaxare" lui pk ca noi il inebunim! bine, trebuie sa recunosc ca de vreo luna nu l-am mai deranjat cu nici un mail... da' presimt ca o sa recuperez in septembrie...
apropo... negociez cu aia de la helios si cred ca tot apartament voi lua... acum tre' sa ma hotarasc daca o sa stau tot la 4 sau ma mut in locul tau... ca cica e cu noroc apartamentul de la parter!

samirutzo ai vazut ce ne-o coace adi, nu? offf ce rau imi pare ca nu pot sa ma intalnesc si eu cu voi... da' sunt prinsa pana peste cap... ne mai auzim la telefon!

speranta multam si tie penteru pila.
va pup dulce si sper sa ne vedem si noi cat de curand... desi imi e teama ca pana in octombrie nu prea am cand...

edit: vad ca actualizat cineva informatia despre pupy!
multumim!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

...merci de informatie, dar asta merge doar daca sotii n-au diabet si sotia are trompe.

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Citat:
citat din mesajul lui aristica

...merci de informatie, dar asta merge doar daca sotii n-au diabet si sotia are trompe.

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA


Asta mai scria in articol..
Stiinta contemporana ne spune ca desi mierea este dulce, daca se administreaza in doze corespunzatoare, ca medicament, nu va dauna pacientilor cu diabet.


Iar daca sotia nu are trompe,sigur va ajuta la FIV.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

buna fetelor

este normal sa ai dureri de cap si ameteli sau voi ati avut dureri de cap de la clostilbegyt ?
eu sunt varza !!de 2 zile.
i-au cate 2 dimineata si dupa !!!
mai am doar 2 zile de luat .

sanatate multa tuturor !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

ramonella multumim de informatii... stiam si eu ceva de miere si scortisoara!

paunas eu nu am mai luat closty asa ca nu iti pot raspunde...

tu esti in ziua 3 sau 2 de stimulare? si cand mergi in ungaria? ca sa te trec pe prima pagina...

cu ce mai faci stimulare in afara de closty?

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput