Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (90)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Buenas!

Va salut asa de dimi ca tre sa merg la niste analize. Evident ma gandesc numa la papa!

Sunset nici io nu mai suport sa ma uit la tv la cazul bebelusilor; ne face rau sa stiti. Tre sa fim serene si calme pentru bebelusii nostrii din burtica!

sugubina 23+ cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ukume24 spune:

Neatza fetelor,

Amelia imi pare tare rau de raceala ta. Multi sa treaca. Stai cumintica in patut si bea multe lichide. Insanatosire grabnica.

Fetelor nici eu nu mai am putere sa ma uit la Tv la cazul Giulesti. Ma supar tare tare si nu-mi face bine. Sa-i ajute Dumnezeu pe parintii nenorociti sa treaca peste aceasta suparare mare.

24+
S-a intamplat minunea mult asteptata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Neata! Azi dam de baut limonada, berica fara alcool si Cola pentru cele 28 de saptamani implinite!!!

Sunset

Anes, este mizerabil modul la care aceasta clinica trateaza pacientii. Le-am frecventat pe toate cele mari si la toate am avut probleme dar nu ca la Sanador. Era vorba de intarzieri ale medicilor, de medici cu care nu m-am inteles, de o delasare a asistentelor... dar aici este a 3-a programare care imi este anulata cu putin timp inainte. Nu spun ca la doua dintre acestea mi-au spus ca nu mai pot fi consultata dupa ce am stat si am asteptat 2 ore.

De aici si determinarea. Sunt "pacienta" lor din 2003 si rare ori am fost chiar multumita. Din pacate ma pacalesc singura ca ma programez mai usor.



MIRUNA cu Emanuel Alexandru si Iustin Adrian 27 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Mi-e greu sa scriu ceva. Scriu, sterg.. o iau de la capat. Imi mangai burtica, simt viata din mine pentru viata copilului meu, lacrimile imi inunda sufletul. Stiu ca-i fac rau inimioarei din burtica mea, dar il linisteste mama cu ochii indreptati spre Bunul Dumnezeu , cerand mila .Mila pentru toti ce au fost si nu mai sunt, pentru toti care se zbat intre viata si moarte , pentru toti ce vor veni. Neintinati, nevinovati!
DE CE ,DOAMNE, DE CE?!
Obsesiv imi repet ca totul va fi bine.Nici nu mai stiu pe cine vreau sa linistesc.Sufletul meu se zbate intre temeri si intrebari. Cu ceilalti sapte bebelusi ce va fi?Dar cu al meu?Dar cu restul?Doamne, ai indurare si mila !
Aseara, a fost prima data cand mi-am vazut sotul disperat .Plangea. Imi mangaia burtica in nestire .Lacrimile curgeau. Fara cuvinte. Plangea cum rar plang barbatii!
Copiii lor, copilul nostru.... Doamne, indura-Te !
Mi-e greu sa continui.E prima data cand imi doresc ca bebe sa miste continuu, sa ma loveasca cum si unde vrea. E certitudinea care ma face sa merg mai departe.Cu putere . Cu lacrimile care nu se mai opresc.Chiar daca flacaul mamei imi simte disperarea si neputinta fata de ceilalti care au fost si nu mai sunt, fata de cei care inca mai exista o sansa.Doamne, nu-ti intoarce fata Ta de la ei!


Gabriela
23 +

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Neatza!
Felicitari fetelor care au schimbat semnatura!
Amelia, multa sanatate!
eu nu ma decid ce patut sa iau, pt ca am fost la Romina si Karisma albastru e oribil. De fapt nu m-a dat pe spate in realitate modelul. Mi se pare o caruta de bani pe nimic deosebit. Pana la urma m-am uitat si la Micuna si imi place unul. Sa vad cat costa si apoi ma decid. Eu mai am o dilema...imi plac seturile alea complete de pat, cu aparatori (desi pilota nu o foloseste ever, din experienta stiu, ca e groasa), dar mie mi se pare ca nu merg de la inceput, cd salteaua e la primul nivel. Nu? Sau ma insel? Trebuie sa ma documentez, ca parca n-as mai arunca cu banii pt mofturile mele, asa cum am facut la Arianna, unde setul de pat cu baldachin a fost o caruta de bani, si ea de abia acum ce mai sta putin in patut.
De vreo 2 zile sunt iar cu fundu-n sus. Aseara mi se pusese pata pe sot ...fara sa-mi fi facut nimic. doar ca exista saracul in patul MEU...nu aveam eu chef de nimeni si el a avut tupeul sa vina sa se bage in pat langa mine, sa doarma, ca se duce la munca . M-am defectat rau de tot. Saracul sot trebuie sa ma suporte. Voi aveti schimbari din astea de nu va intelegeti nici voi?


==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 28+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Felicitari celor care au schimbat semnatura ! Saptamani usoare pana la termen!

Gabriella , cum ziceau si fetele, e mai bine sa nu ne mai uitam la stiri o perioada, pentru ca ne facem singure rau. Toate avem intrebari fara raspunsuri, dar acum e bine sa ne protejam pe noi si pe puiuti pentru sanatatea lor.

Ukume, Brave

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Buna dimineata!
Miruna, felicitari pentru cele 28 de s incheiate! Pana la 40, tot bine sa fie!
Amelia, cand Miruna a fost racita, i-au recomandat fetele un sirop de la plafar si ceva ceaiuri, poate au rezultat si la tine. Un pupic sa uiti de tuse si disconfort!
Corina, nu esti singura cu nervi... cred ca toate am trecut prin episoade similare. Stii si tu ca o sa treaca!
Gabriella, eu asa m-am simtit cand am aflat ce i s-a intamplat Balantei. Trebuie sa avem incredere in Dumnezeu ca totul va fi bine. Cu atat mai mult, sa pretuim viata... O imbratisare sa dispara gandurile triste!

Ana
29s, viitoare mami de, David Ciprian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui BraveGirl
Voi aveti schimbari din astea de nu va intelegeti nici voi?





stai linistita ca nu esti singura am si eu din astea de mi se pune pata asa pe om pur si simplu

In ceea ce priveste lenjeria de pat si eu sunt in dubii...eu as cumpara doar pentru aparatori si cearsaful de pat... atat ca vb ta pilota nu o voi folosi ( ca avem saci de dormit) ..dar stiu ca exista niste huse care imbraca si protejeaza salteluta ...asta ca sa renunt la cearsaf si aparatori se gasesc si separat ...

Doamne ai grija si de noi 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanast spune:

Buna fetele,

Azi schimb si eu semnatura.
M-am tot uitat si eu la tv si ma intrebam dintre fetele de odiseea de iulie-august nu o fi fost nimeni in Giulesti perioada asta? Foarte foarte trist, ce sa zic...Eu am doctorita din GIulesti si eram in dubiu daca sa nasc cu ea acolo sau la Regina Maria (unde am gratis prin serviciu) si inca ma mai intreb ce sa fac. Nu stiu de ce mi se pare ca tot la stat e concentratia mai mare de creiere bune de medici decat la privat si in caz de vreo problema....Deci va trebui sa ma decid.
Am inceput sa imi fac planuri despre unde o sa plasam al doilea copilas in apartamentul nostru de 3 camere, parca simt asa ca se apropie...
Deasemenea planuiesc o saptamana in Plaiul Foii cu 2 luni inainte de nastere. O fi riscant? Nu am de gand sa fac drumetii, ci doar asa sa stau cu familia la aer curat. Ce parere aveti?

26+ si mami de Irina (10.02.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Ioanast, felicitari pentru semnatura! In ceea ce priveste vacanta... daca sarcina e ok, du-te si relaxeaza-te, profita de aerul curat si dormi cat poti de mult!

Ana
29s, viitoare mami de, David Ciprian

Mergi la inceput