Aspirante optimiste > 20 ani (553)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

hellloo fetelee
am intrat sa va salut si sa va dau cate un si o

eu sunt franta, am alergat toata ziulica, ma dor picioare si spatele d mor, mi se inchid ochii de somn.

Katy imi pare rau pt z1

Paula vazut pozicile, iti sta super bine

Maruscha felciitari pt bb. la eco se vede cand bhcg sare de 1000.
vezi maine cum evolueaza. dintr-o singura analiza nu prea ai cum sa-ti dai seama dc sunt 1 sau 2 bb.

pt toate fetilii



Ralu si buburuza va
Marriage Ticker
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt 20+ cu Natalia Maria


SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

fetelor
eu m-am intors de la paltinis
kati imi pare rau dar vine si ziua ta
mada felicitari pt fetita

marusca FELICITARI si bebe la termen...cum ti-a zis si ralu bebe se vede la eco transvaginala dupa ce valoarea betei depaseste 1000 de unitati si cum valoarea creste exponential la 2 zile mai asteapta o saptamana si o sa-ti vezi si puiul

fetelor la mine continua intepaturile de ovare si mi-au iesit cosuri
azi am mers la baie foarte des, am dormit din ora in ora si ma dor sanii
poate ca imi si doresc dar asa dureri de ovare nu am avut la celalalte sarcini



ajuta-ma sa devin o cu sanatos si la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

bebelu odihna placuta, ca ai nevoie. Am prins si eu pupici de molipsire.

Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Seara buna ,fetele.Ce am mai citit,ce imi mai aduc aminte.
Felicitari noii gravidutze,o asteptam cu dovada clara...si apoi revin si cu celelalte emoticonuri
Astept si eu sa vad cum mers IA-ul,scuze fetelor dar chiar nu retin numele,suntem asa multe,sa ne mai risipim un pic si pe la odisee

Eu sunt intr-un fel supi pe sotul meu,il vad nehotarat cu privire la al 2-lea bebe.Mereu vrea sa amanam apoi pana il conving trece ovulatia...nu stiu cum sa fac sa fie bine,poate e mai bine sa il ascult,nu as vrea sa fortez pe nimeni,poate sunt egoista si ii impun un lucru pe care nu il doreste acum,poate se gandeste la serviciu,suntem singuri aici,nu e nimeni sa ne ajute,oricum ajutor eu nu astept,si lumea din jur mai mult ma incurca...Acum baietii sunt afara,le-am zis sa plece ca sunt fr suparata...

Azi am facut o lasagnia...bunicica pt prima experienta..M-am dat pe gatit,ieri am facut snizel de peste cu lamaie langa si..cartofi prajiti....ha ha...data viitoare bag la tava cu legume,dar la ce cuptor am eu....vechi si antic..
Ma retrag...
Am vazut si eu stirile,nu am ce spune...am urat dintotdeauna sistemul medical,la sibiu iti lasau copiii mereu cu tine in salon,si am inebunit trei zile cu el acolo,dar acei prematuri,nu au avut cum sa stea langa mamele lor...nu vreau sa ma pun in pielea lor
Sa nu ma dati disparuta,mai citesc,mai rar scriu...
Felicitari pentru 90% fetita

Anul 2010 va fi anul nostru,in care toate visele prind contur,toata tristetea dispare iar viata isi urmeaza cursul ei lin spre implinire...



Mami Cornelia,tati Daniel,copilas iubit Cristian 14 martie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Katy,ziua 1?sigur sigur?
Lorena,ai grija de tine...astept si eu sa ne spui cand ar trebui sa iti vina ciclul,eu in sarcina cu cris am avut dureri enorme de burta,ovare,spate.
O seara cat mai linistita

Anul 2010 va fi anul nostru,in care toate visele prind contur,toata tristetea dispare iar viata isi urmeaza cursul ei lin spre implinire...



Mami Cornelia,tati Daniel,copilas iubit Cristian 14 martie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

neliaCris intele exact ceea ce zici... legat de nehotararea sotului; e greu sa fii in alta tara decat a ta si sa te gandesti ca nu ai la cine sa iti lasi copilasii - macar pt jumatate de ora.
Sau e din cauza ca tu muncesti?
Mie mi-a luat 3 ani sa-l conving ca ne "trebuie" un bebelus, dar cand a fost gata el, nu eram eu. Reluarea discutiilor au fost anevoiase pt ca apoi nu mai vroia el, era mai comod. "Plus ca nu suntem in Ro ca sa vina maica-ta sa stea cu copilul"-citat- nu alta

Oricum eu l-am convins ca o sa stau acasa, fara sa muncesc si o sa am grija ce cei mici, cand o veni vremea.
Succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

buna seara fetele!!!!!
katy nu fii supi vine ea si vremea noastra
paula iti sta foarte bine...si eu sunt creata...stau numai cu placa prin cap
cosmi,draguta angi,cixinica,camcris,dana,roxy,madutza multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_r spune:

paula, ce bine inti sta! asa imi doresc si eu sa am parul cret..parca m-a lins vaca , asa am eu parul de obicei. si cateodata ca o matura
cos-minutza, AC nu sunt 100% sigure
fetelor, sotziorul meu abia acuma si-a dat seama ca daca am racit si luna asta o ratam. asa e de suparat, dragul de el... dar eu si mai si ..


www.fertilityfriend.com/home/2f398a" target="_blank">grafic TB

ovulation ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Neata!Va poftesc la o cafeluta buna buna,cu multa frisca pentru cine vrea!

Katy imi pare rau pentru Z1...Doamne ajuta sa fie bebe data viitoare!

Nelia inteleg perfect ce spui...dar daca stii cum sa-l iei...

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza

Va asteapta cafelutza

Katy imi pare rau pt Z1
Lorena parca ai ovulat saptamana trecuta nu?Ar fi foarte devreme pt simptome.Tin pumni sa fie bebe mic in burtica
Dana nu am eu norokul ala sa fiu exact in ala 1% parcaImi pare rau ca sunteti suparatiMai stii poate vine totusi bebe si asa,minuni exista
Bebelu ma bucur ca ai dat un semn de viata
Nelia sunt sigura ca o sa-ti convingi sotzul sa-si schimbe hotararea.Iti dau multi sa treaca supararea!!!
Maruscha te asteptam cu vesti!!!Da esti inca moderata,mai scrie pana ajungi la vreo 10 -12 mesaje si vei scapa
Paula,lisssa si tutror fetelor multi
Lia pe unde umbli ca parca nu te-am vazut ieri,sau mintea mea e dusa

O zi superba si usoara!!!!




Cosmi,aspiranta optimista viitoare
www.fertilityfriend.com/home/2f8009" target="_blank"> Grafic TB

Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin

Mergi la inceput