Aspirante optimiste > 20 ani (553)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ang_21_costi spune:

aaaaaaaaa, si ptr gravidutze pahar cu laptic ( era sa uit)
roxy inseamna ca acu' e bineeeeee, relaxare totala si poti avea grija de BB


angi


Doamne ajuta-ne sa gasim comoara mult cautata.
Aspiranta optimista, cu ajutorul Tau Doamne: Viitoare
noi 2 prin lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cixinica spune:

Buna dimineata fetele!
madutza felicitari pentru bebelina!
marucha felicitari pentru sarcina BHCG se face numai dimineata pe nemancate sau nu are importanta la ce ora o faci?
camcris, roxy, cos_minutza, angi si tuturor fetelor multi
despre tragedia de la Giulesti nu am cuvinte. nici nu vreau sa ma gandesc ce este in sufletul acelor mame care stau cu frica in san pentru ca nu stiu nimic de copiii lor. DD sa le dea puterea sa treaca peste aceste momente grele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Neatza fetele
groaznic ce s-a intamplat la giulesti
si eu cand am vazut aseara primul gand m-a dus la Nico si ma bucuram ca nu a mers acolo sa nasca,cineva sus o iubeste si are grija de ea,ma bucur mult ca a ramas la municipal

maruscha FELICITARI sarcina usoara si bebe sanatos si la termen
madutza FELICITARI pt ,sa creasca mare,sanatoasa,frumoasa si norocoasa

restul fetelor va -acesc pe toate si va doresc o zii faina


In fiecare zii tot mai aproape de minunea noastra

"A person is a person, no matter how small. "
Dr.Seuss

Marriage Ticker
Trying To Conceive
TTC blinkie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Camcris doar luna asta am de luat Ac impreuna cu o jum dr pastiluta de Euthoryx,pt TSH,care l-am avut la limita superioara.Dupa AC continui cu Euthorixul si merg prin z10 -11 la monitorizare,daca nu e bine atunci hotaram si laparoscopia
Madutza banuiam eu ca de la ele poate fi.Chiar de aia am si continuat TB-ul sa nu ma dezobisnuiesc
Cixi ne faci vreo surprizaBeta se poate face oricand
Angi,Draguta si tutror multi

Cosmi,aspiranta optimista viitoare
www.fertilityfriend.com/home/2f8009" target="_blank"> Grafic TB

Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Paula chiar ma gandeam la tinePozicile?

Cosmi,aspiranta optimista viitoare
www.fertilityfriend.com/home/2f8009" target="_blank"> Grafic TB

Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

si eu fetele nou intrate Paula, angy, cixinica

cixinica vreun simptom ceva? Doamne-ajuta sa fie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

draguta ai mai fost la dr.?
mada acum am reusit sa ma uit peste montajul tau este extraordinar ce copil frumos ai sa fiti sanatosi va doresc




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cixinica spune:

fetelor nu am niciun simptom. am fost ieri la dr. in z25 si mi-a zis ca nu ar fi semne ca vin uratii dar nu este sigur si ma gandeam sa imi fac un beta ca nu prea mai am rabdare pana pe joi/vineri iar test de sarcina cu o liniuta nu mai vreau sa vad, ma deprima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

camcris, multumesc Abia astept sa vad si ce mutrita o sa aiba si bebitza

cixinica, beta se poate face la orice ora, si parerea mea ca iese corecta cam la 9-10 zile DPO. Mie mi-a iesit testul de urina pozitiv la 11 DPO, deci beta tb sa iasa mai devreme. So, cand faci beta?

angi, lapticul era si pentru mine? Io vreau cafelutza azi ca ieri m-a durut rau de tot capul, tensiune o idee mai mica, si azi beau cafea

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si acum 13 + cu 90%

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_r spune:

salutare, fetele!
cum mai sunteti? n-am mai apucat sa intru zilele astea ca tot plecati am fost. am siracit intre timp la ovare am facut un drum de vreo 100 km si mi-a batut aerul conditionat pe picioare si acuma stau cu sticla fierbinte si cu antibiotice ca eu daca racesc, apai racesc ca lumea, nu ma joc si fix in perioada asta , feteleor, cand aveam planuri mariasta e, iar mai astept o luna. uite asa pierd eu lunile...mama ei de treaba!
katy, hai te rog eu frumos, vino cu o veste buna
si deeva, multa bafta luna asta cu IA.sa fie
madutza, felicitari pentru fetita, si sa fie sanatoasa si tu la fel!
marushca,sa fie bebe! Doamne-ajuta!
cos-minutza, eu nu ma pricep la TB, nici pe al meu nu-l pot interpreta, dar as vrea sa fie de bine pentru tine:)
cixinica, hai mama cu o veste buna!
Dumnezeu sa-i odihneasca pe bebelusii care au murit la Giulesti si sa ii faca bine pe cei care au ramas in viata! nu-mi vine sa cred ca in sec.21 se poate intampla asa ceva si mai strigator la cer este ca asistentele si doctorii nu au evacuat nici un bebe pana la venirea pompierilor. poate puteau fi salvati...
si eu ma gandesc la Nike si ca bine ca nu s-a dus acolo. Doamne-ajuta sa fie bine amandoi. personalul medical care te face sa te simti ca un ...dupa ce dam atatia bani ca sa-si ia ei salariile si nici nu au grija de tine daca nu mai pui ceva in plus in plic, ar trebui bagati la zdup! cineva in situatia ei nu cred ca are nevoie sa i se repete vestile proaste sau sa i se spuna numai lucruri pesimiste. nu ii face bine nici ei nici lui bebe. dar cine sa faca asa, cand asistentele nici nu se uita la tine daca nu faci un pic de scandal sau daca nu cotizezi? credeti-ma fetelor, eu platesc trei impozite (unu pe salariu, si 2 pe cota unica separat), as cotiza bucuroasa si la sanatate pe langa fiecare impozit, daca as sti ca s-ar schimba ceva. insa nu cred ca e vreo sansa in viitorul apropiat.


www.fertilityfriend.com/home/2f398a" target="_blank">grafic TB

ovulation ticker

Mergi la inceput