Bobocei de sept-oct 2008, la 2 ani (307)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Mihnea si Edi La multi ani cu sanatate !!!Fetelor sa va traiasca puii sa va bucurati la maximum de ei!!!

cu K2 in 29s si mamica de K1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Neatza,

Mihnea si Leutzului, multa sanatate, fericire si numai bine. Mamicilor sa va traiasca copilasii, sa va bucurati de ei o mie de ani.


Nocom si eu as vrea sa va cunosc, poate reusim cumva

Anca offf, sper sa se acomodeze Carla cu plecatul la servici


offff, ma simt ca naiba de cand am vazut la stiri, doamne dumnezeule ce nenorocire...bietii parinti

tara de kkt, spitale de kkt si toate cele

de Crina Alexandra Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:


Claudinna, Nocom, Andreutac, Carla, Andy_p (sper ca n-am uitat pe nimeni) multumesc din suflet pt. urari, a fost o reala bucurie pt. mine faptul ca nu m-ati uitat, desi a trecut un veac de cand n-am mai intrat pe forum... Chiar daca n-am mai scris, am mai citit postarile voastre. Am trecut printr-o perioada mai dificila, m-am ascuns in butoiul ala si incet-incet incerc sa mai ies din el din cand in cand.
In rest Bianca e bine, ne pregatim pt. gradi in septembrie, deja am inscris-o, dar probabil ca n-o voi duce de la 1, pt. ca vrem sa mai mergem intr-un scurt concediu. Eu inca n-am inceput serviciul, probabil ca in octombrie...
Momentan sunt plecata in provincie la parintii mei, ei nu au net, dar acum am prins o clipa la calculatorul unei cunostinte.
Profit de ocazie sa urez, desi cu intarziere, LA MULTI ANI pt. Carla, Razvan, Mihnea, Edi si Andrei (pt. maine). Sa cresteti mari, sanatosi, norocosi si sa aduceti numai bucurii parintilor vostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

elly La multi ani!!!Ma bucur ca mai dai si pe la noi!Sanatate multa si sa iesi din butoias mintenas!

cu K2 in 29s si mamica de K1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

Nikolici multumesc tare mult pt. urari!
Am citit postarile tale despre cresa si ma bucur ca a inceput Karinutza sa se acomodeze, eu ma gandesc cu groaza cand va merge si Bianca la cresa, mai ales ca a devenit din ce in ce mai mamoasa...
Profit de ocazie sa cer scuze Ramonei (300) ca am cam disparut ca magarul in ceata, dar am notat nr. tau de telefon si o sa sun saptamana viitoare cand ajung in Buc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Hello girls

La multi ani Elly !!!!! Sa fii iubita si fericita !!!

La multi ani Edutu-leutu !!!! Sa cresti mare si frumos, sanatos si norocos !!!! Sa iti traiasca puiul Giuli !

La multi ani Mihnea !!! Sa cresti mare puiut mic si frumos !!!! Sa iti traiasca puiul Corina, sa va aduca numai bucurii !!!!

Noi suntem lesinati pe aici. Nu am fost niciodata atat de rau si tocmai acum e dr plecata .....la urgente nu ma duc decat daca si maine e la fel de rau. Nu a mai vomitat azi deloc, insa azi noapte am avut noate grea cu el mititelul. Azi insa nu a papat decat 2 biscutiti si macar bea apa multa. Sarurile nu ii plac deloc. I-am luat Debridat si ii dau de azi de la pranz.
Aseara a facut 39,4 si azi mai face cate puitn, 38 maxim. Dar ii dau Nurofen ca fara asta face mai mare. Aseara la 39 nu a vrut nurofen si i-am bagat supozitor Diclogesic.
Si noi suntem la fel de rau, dar macar noi suntem mari si stim ce e cu noi. El saracul e moale si fara vlaga si iarasi nu prea sta bine pe picioare, numai in brate vrea Sper sa isi revina cam i-e tare mila de el ....
Tina e cel mai bine. Bine macar ca unul a scapat mai usor

Groaznic ce s-a intamplat la maternitate Condoleante familiilor Si multa putere puilor care se lupta pe viata si pe moarte



Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

babytza stiu SIGUR ca atunci cand are diaree nu-i voie sa-i dai nimic rectal!!! Adica supozitorul se poate sa-i faca ff rau. Trebuie sa gasiti alta varianta de a-i scade febra, DAR NU SUPOZITOR!! Noua ne-a atras dr de multe ori atentia cand am avut cu totii enteroviroza si de aia stiu!!! Sanantae multa, sper sa scapati repede!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

EDI
MIHNEA
sa cresteti mari, sanatosi si norocosi!!! mamici sa va traiasca puii si sa va aduca numai bucurii!
Roxi, multa, multa sanatate!!!
am vazut 2 pui de 2 anisori m-a dat gata Carlita cu ochisorii ei frumosi si pletele rebele iar Razvi e un barbatel in toata firea nu mai e bbl.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Mihnea, Eduard, la multi ani si frumosi! Numai bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Nikolici, nu v-ati gandit sa plecati undeva mai aproape? Canada si SUA sunt cam departisor si cand mai ai parinti acasa cu care vrei sa pastrezi legatura e mai greu. Ma uit la noi ca suntem un pic mai aproape si sa stii ca ne este destul de greu cu distantele. Cu Bucurestiul ar fi super dar cum amandoi avem parintii unul in Iasi si altul in Gorj murim pana ajungem la ei cu doi copii. Si pentru ei e greu sa vina la noi. Noi ne-am straduit sa pastram si sa protejam legatura intre copii si bunici dar e greu. Sau ma rog... scuze ca imi bag nasul in oala ta! E decizia voastra dar am simtit nevoia sa-ti spun despre o buba care pe noi ne doare.

Mergi la inceput