Albinutze de Mai-Iunie 2009(86)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

BebeBeca acum am vazut ca ai pus poze si le-am si vizionat.
Fffff frumoasa zona. Si ce fata curajoasa ai , se vede ca s-a distrat pe cinste, de aceea mai vrea si in alta tabara.
Imi aminteam si eu de ceva cu alpinism, multe stanci, dar nu mai tine-am minte exact. Au trecut ani de atunci, dar cu siguranta cred ca o sa ajungem in vara viitoare.


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)


http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png

http://picasaweb.google.com/sorilea73

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

OOOf, SoriLea, chiar nu mai vroiam sa aud de inca o tragedie.. sunt cu nervii la pamant.
Nu vreau sa te supar dar nici sa te las sa speri la ceva bun cu nepotul. Se cheama arc electric, ce a facut acolo, iar curentul acela este cel mai rau in afara de fulger. Tatal unor prieteni de familie a decedat in felul asta, dupa o suferinta de cateva zile, organele interne cedeaza rand pe rand. Fiul lui era medic si tot avea momente in care spera in miracole si momente de luciditate. Singura salvare ar fi un transplant renal si hepatic imediat, dar probabil ca nu le-ar suporta inima.


Astazi am tras o mare sperietura, a ost soata mea cu copii in parc cu bicicletele. A trebuit sa treaca un pod peste Dambovita, din acela in arc si cu cateva trepte. La coborare, Adi avea intr-o mana masinuta lui Matei si cu cealalta impingea tricicleta de maner, cu Theo in tricicleta, captiv in hamul de la scaunel, cand a cedat manerul tricicletei. Soata mea a ramas cu manerul in mana iar Theo a cazut in fata, cu tricicleta peste el si s-a dat peste cap

Eu eram in celalalt capat al orasului, el s-a pierdut complet, am reusit sa gasesc o vecina care sa stea cu Matei si am chemat alt vecin cu masina sa-i duca la Budimex si apoi la Bagdasar la tomografie, dupa care mi s-au inmuiat picioarele si nu am mai putut pleca. M-a cuprinsese groaza pentru ca sotul meu nu mai era coerent si nu intelesesem ce s-a intamplat, de unde a cazut, am crezut ca a cazut pe scarile de acasa, adica un etaj intreg.

Abia dupa ce m-a sunat de la Budimex m-am mai linistit si am putut pleca. Pana la urma nu are nimic, trebuie sa il supraveghem 2-3 zile, arata destul de rau buzita de jos (sparta), dar nu are nimic la gingiuta si la dinti. Mai are cateva julituri pe fata, dar acum e dat tot cu betadina si e impresionant pana la lacrimi sa vezi o fetisoara asa mica rosie toata.



LuckyBlue, la mine e putin invers, casa mea e mica (partea mea) si tot timpul e deranj, abia strang intr-o parte si imediat se rastoarna cutii cu jucarii inapoi si abia astept sa ma mut in apartamentul nostru, mai maricel, si sa pot inchide dormitorul nostru macar, asa ca mie deocamdata mi se pare ca la o casa mare tii curatenia mai usor. Oricum, litera de lege, FARA COVOARE, cel putin aici , la casa, era cumplit cu ele. Tb periate, aspirate, batute...chestii mancatoare de timp si efort, pe cand cu u aspirator si un teu rezolvi problema simplu si usor. Si mai asteapta cateva luni, pana vei avea un ajutor moca
Th daca vde ca a dat un strop de mancare pe alaturi ia imediat ceva sa stearga, dupa care isi sufla nasul si se sterge la gura si pe cap

Andata, ma bucur ca a avut succes. Noi o pastramm pentru la mare, ca acasa avem una de 2.5m si pt distractie folosim masina de pompieri.

Oare cu ce sa curat mazga verde din fundul piscinei? ca ma cam arde la buzunar sa schimb apa la 2 zile...Am cautat in Cora sau Carrefour, dar nu am gasit ceva solutii de dizolvat



CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Dici, fa un test apei, verifica nivelul ph-ului, daca aveti filtru lasa-l sa mearga o zi intreaga, pune mai mult clor in apa, si fa o curatare inainte a fundului piscinei, cumpara o solutie speciala pentru alge, ele apar imediat din cauza luminii puternice.

Multa sanatate micutului, sper sa ramaneti la nivel de sperietura!

Sorilea, urmeaza sa descarc pozele din vacanta noastra si le pun.

Va pup fetelor, noapte buna!!!

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si 10+
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

pupam bube si julituri la toti copilasii
ioana, ce bine e sa fii copil, f frumoase pozele
clody, ai zis depoze si am intrat fuga pe link dar nu va dpoze noi :(
noi suntem in dallas, cu tati la o conferinta, el trebuie sa se intoarca de acum, Philip se uita la desene si Nick doarme, am venit duminica si plecam vineri
pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

buna seara dragutelor!
Seri, cum se mai simte Cezara? nu uita te rog sa-i dai probiotice la 2-3 ore dupa ce-i administrezi antibioticul si cateva zile dupa ce-l termin! sanatate multa!

Clody, bafta cu locul de munca si nu uita ca asteptam poze cu buclatul!

Alynta, cum iti e fara baieti? am citit de indoieli, eu zic sa stai linistita ca nu-ti fac bine grijile tocmai acum! pana la uram, cat de problematic poate fi? hai, curaj!

Ana, iar probleme si probleme...imi pare rau sa tot aud asta...poate-ti prinde bine o rugaciune si...pupam pe Razvanel, sper ca e bine...no comment pt puiul verisoarei

Iubita tiana, ma bucur sa te aud! sa-ti traisca mica buburuzica

Beca, foarte bine suna traseul, sunt convinsa ca a fost superb si ca v-ati bucurat de fiecare clipa pot sa-ti spun cu mana pe inima ca te invidiez ca pleci atat de des...dar in sensul bun caci intr-o zi va veni si randul meu...
intre timp am vazut si pozele! foarte independenta si curajoasa fetita aveti! ce fel de tabara a fost? cu tematica? vad ca au avut tot felul de programe acolo, dealfel super pt cei de varsta lor!

Andata, merci pt sfat! cu siguranta o sa-l urmez intocmai!

Dici, ce patanie! si eu sunt cu ochii in patru! e nevoie de o secunda doar...si se pot intampla atatea bine ca s-a finalizat fericit!

Philip, minivacanta placuta!

referitor la album, am mai strans cateva poze, merge incat, dar sigur
mai dau eu un semn, incerc sa finalize cu sala asta ca-mi sta pe creier, plus ca poimanie e ziua finului si inca n-am rezolvat cu cadoul
Natyca e bine, caninul 2 e pe vine si o cam sacaie...dintre ultimile realizari este butonarea primei masini cu telecomanda si scuturarea mainilor
asa arata ea acum
http://picasaweb.google.com/103632009306565118149/UnAnSi3Luni#5506510163527341314
a crescut, nu?

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Fetelor vreau sa va multumesc pentru urari, mai am cale lunga...dar daca nu curge..pica.

Beca, eu nu am pus clor deloc in apa. De unde sa iau solutia aia ptr alge? Inainte de sezon se gasea peste tot, acum...

Faza cu tricicleta a fost de spaima mai mult, e adevarat ca putea fi si grav, putin a lipsit sa nu fie asa, ma supara cel mai mult ca a cedat manerul unei triciclete de 300 lei, de l Smoby, nu una luata din piata cu 100lei, dar nu mai e in garantie. Si de fapt nu e manerul ci surubul acela de la imbinare. Maaaare atentie fetelor, mai ales la traversat strada, numai la asta ma gandesc...ca se putea intampla sa ajunga pe strada, in fata masinilor

Alynta, cum mai e cu eco?



CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

'Neata, Ana, Andreele si copilasii cu probleme.

Maimutica mea a cazut din patut, ma gandeam ca va veni si momentul asta, a incercat sa iasa mai repede pe partea dinspre parchet. Salteaua este la nivelul cel mai de jos, bara ii ajunge pana la piept si totusi se catara si iese. Mai rau e ca nu pot sa o mai las in patut sa maraie pana deschid ochii, ca mi-e frica, azi-noapte de la 3 la 6 nu am dormit, iar la 7 ne-a trezit pe toti.
Ai vostri dorm in patut de bebe sau i-ati mutat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bebe Beca

Alina, care este problema cu Maria? ce a vazut medicul?

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si 10+
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca






In primul rand multumesc pentru urarea de ziua mea!
Dr zice ca unghiul pe care il face tibia nu e tocmai bun, cu alte cuvinte tibia stanga ar fi curbata! A dat "vina" pe plcenta anterioara care deformeaza imaginea si pe pozitia bebelinei din burtica! A zis ca nu e sigur si ca vom vedea la nastere! Incerc sa nu ma gandesc prea mult dar am inceput sa caut informatii! Ma gandesc si la ce e mai rau! Din ce am aflat e din cauza locului "stramt" din burtica si se pare ca apare datorita incompatibilitatii de rH dintre mama si fat! La mine pana acum anticorpii au fost absenti!

Alina-Mirela 37+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Aseara am iesit la plimbare cu sotul! Ne-a prins de doua ori ploaia si ne-am refugiat in magazin si o scara! Ne-am vizitat finuta! I-am gasit sosetele Mariei- micute tare! Mi-am mai luat una alta.... Si la 23.30 am ajuns acasa! Uitasem cum e sa hoinaresti fara griji!

De cand au plecat baietii dorm mai tot timpul! Oboseala se acumulase! Copii se simt bine in deplasare! Matei e mai marait ca ii sparge un canin, o masea si mai are o serie de umflate! Dar ii trece cu Nurofen!

Deci imi pare rau de patania cu tricicleta! Le fac astia de mantuiala! Bine ca nu a fost ceva grav, dar sperietura e mare! Maria are 2800g, inca nu vrea sa vina pana pe la inceputul lui sept! vezi ce i-am scris Becai de presupunerile dr!
Beca ce tabara educativa! Ce fetita curajoasa si frumoasa!
SoriLea imi pare rau de necazul din familia ta! Poate sunt sanse de revenire...
Carla si Matei a cazut la greu din patut! Acum doarme cu David pe pat normal! Nu zic ca mai prinde si sotul o bucata de noapte de somn cu ei! Ce stii de tibia curbata la nou-nascuti!? Vreun articol ceva?!

Alina-Mirela 37+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Alic a crescut Naty, s-a inaltat bine!

Alina-Mirela 37+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput