Dovlecei in sarbatoare *182*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

vroiam sa spun o chestiune... mai nou ii pun lui carol in patut seara canuta cu apa. si atunci cand se trezeste si ii e sete bea singurel si se culca la loc. de cateva nopti nu mai maraie noaptea. bea apita si se culca la loc. si nici nu se mai trezeste la 6 ci dupa 7 jumate.



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Mai fetelor, i-a intrat cuiva indemnizatia, e modificata, oare intarzie astia platile, stiti ceva???

----------------------------------------------
Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



mie de cateva luni imi vireaza pe 18 asa ca mai astept desi verific cardul in fiecarte zi ca poate au gresit si ei o data



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Alex, mie mi-a intrat de vineri indemnizatia, si da, este modificata cu 15%

LA MULTE LUNITE ALEX, RARES, ANA, SONIA, IULIA ANAMARIA, IOANA MARIA ALEXANDRA, DENIS!

am adormit mandra....azi e binisor afara, putin innorat si vanticel...aveam nevoie de o gura de aer....

eu sambata nu am reusit sa intru pt ca: ne-am trezit tarziu , apoi am papat, au venit ai mei, iar pe la 5 am plecat in oras....sotz s-a dus la o pomana, iar noi doua am stat la soacra-mea, pe la 8 a venit sa ne ia si am fost in Mamaia, la o terasa, la stand-up comedy pe maiestatea sa printesa am fi vrut s-o lasam la soacra-mea, dar ea a ramas la pomana acolo sa ajute si venea tarziu acasa....asa ca ne-am riscat si am luat-o cu noi...am zis ca daca incepe programul pe la 9, la 10 termina si ne intoarcem acasa....ei, programul a inceput mai tarziu, Ebru deja se freca la ochisori si ma gandeam ca trebuie sa renuntam si sa ne intoarcem acasa....dar, a rezistat fata mea eroic pana la ora 11 seara a stat prin brate, s-a mai plimbat pe acolo pe langa masa, a facut putin ordine pe masa , a chiuit....a fost ok, e fata de gasca

iar ieri, tot asa, ne=am trezit tarzior (vad ca si-a facut program de dormit pana la 10, cu o trezire de papa pe la 7-8....mie imi convine de minune!),, apoi am plecat la cumparaturi....fetelor, daca aveti cum sa ajungeti la Kiabi, au o promotie la anumite produse, cumperi un produs si mai primesti 3 gratis eu i-am luat 4 pijamalute din alea intregi cu 44 de ron! si asta pt ca cel mai scump era 44 (il platesti pe cel mai scump), dar mai erau si la 32 de ron, numai ca n-am gasit marimea de 18 luni....in rest cam toate erau de vara la promotie, dup-aia mi-a parut rau ca n-am luat hainute si de vara pt 2 ani, chiar se merita! in rest i-am mai luat raiati, pantalonasi de casa, bluzite, pulovaras, dar la preturi normale (care oricum mi se par ok...)...am ajuns dupa-amiaza acasa, insa a pus sotz stapanire pe laptop, n-am reusit decat sa scriu mesajul pt Brucu
a, si o luna de acum incolo o sa fie sotz in concediu, deci probabil va fi bataie pe laptop asa ca sa nu va ingrijorati daca mai lipsesc o zi -doua....il mai pandesc eu cand doarme dupa-amiaza si tot intru {:)]

vaaai, da greu sa incarac filmuletele pe dropshots

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Ioanna, super asa! si la noi cand se intampla sa se mai trezeasca noaptea si o vad ca e disperata dupa tzitzi, o mai pacalesc cu apa...numai ca eu nu-i pot lasa canita, ca nu e din aia cu supapa si s-ar varsa prin pat....aia cu supapa nu i=a placut....

mi s-au inchis toate ferestrele de net, cica a avut firefoxu o eroare, si am pierdut linkul cu filmuletele cu Darius am vazut cateva, dar nu si pe cele in care merge....

cine mai zicea ca e mucos?? ca si noi ne chinuim deja de o saptamana, si daca la inceput au fost incolori si lichizi, acum sunt verzui si i s-au mai dus si pe gatut eu nu i-am dat nimic, am zis ca nu e grav si am lasat-o asa...dar maine cred ca mergem la med de fam, ca si=asa nu ea nu a apucat sa-i vada rezultatele analizelor, ca fost in concediu....sa vedem daca ne da ceva pt mucisori...

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninny spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Mai fetelor, i-a intrat cuiva indemnizatia, e modificata, oare intarzie astia platile, stiti ceva???

----------------------------------------------
Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



da mie mi-au pus banii pe card, cu -15%:(

Daca mi s-ar oferi o mie de minuni pe care sa le
traiesc intr-o mie de vieti alegerea mea ar fi o
singura viata doar alaturi de TINE.singura mea minune.

de karina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

salutare fetelor

noi raportam o buza sparta de aseara cand tatal lui a considerat ca daca stie sa se dea jos din pat nu mai tb supravegheat indeaproape ... nu va mai spun ce a fost la gura mea ... in continuare sunt suparata pe el ....

Ioana - doamne ce cumintel e Carol, bravo! noi inca nici nu folosim canile

Selen oare te ajuta daca-ti dau link-ul unei poze? si pe urma poti viziona ce vrei tu de pe acolo ... parca eu dadusem link-ul celui de-al 3 -lea filmulet ... am pus vre-o 20 ... mai mult ca sa-l vada si ai mei cum se desfasoara in parc

uite poza
http://www.dropshots.com/daciana_ilie#date/2010-08-13/20:08:54

daci



"follow ure dreams!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

ce am tot vrut sa zic fetelor, apropo de Darius ... el asa a fost de micut micut ... am stiu ca va fi un umblaret de pe la 4 luni si ceva cand se agita dar nu avea inca putere, dar nu exceleaza in altceva ... nu mi se adreseaza cu mama, nu face pa pa, bravo etc etc ...(de fapt stie sa le faca, dar nu e interesat sa le exerseze concret in situatii adecvate )

stie insa cuvantul "nu" pentru ca face si el din manutza ca nu ... acolo unde stie ca nu are voie (... e fascinat de mancarea pisicilor ...) iar cand il intreb de tata, pare sa-l caute cu privirea ... si cam atat

...ah ... am uitat sa va zic ca e si un certaret ... se cearta cu jucariile acolo pe limba lui si bine'nteles ca ne amuza teribil .. poate am noroc sa-l pot filma odata ... lesini de ras ..isi ia rolul in serios

daci



follow ure dreams!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui daciana.ilie

salutare fetelor

noi raportam o buza sparta de aseara cand tatal lui a considerat ca daca stie sa se dea jos din pat nu mai tb supravegheat indeaproape ... nu va mai spun ce a fost la gura mea ... in continuare sunt suparata pe el ....

Ioana - doamne ce cumintel e Carol, bravo! noi inca nici nu folosim canile


multumesc

am avut si noi o buza sparta, dar pe interior tot din atentia lui tati. maica mea, prima reactie a mea a fost sa-l musc de beregata... asa ca te inteleg perfect. eu m-am consolat cu gandul ca este doar prima dintr-un lung sir



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui daciana.ilie

ce am tot vrut sa zic fetelor, apropo de Darius ... el asa a fost de micut micut ... am stiu ca va fi un umblaret de pe la 4 luni si ceva cand se agita dar nu avea inca putere, dar nu exceleaza in altceva ... nu mi se adreseaza cu mama, nu face pa pa, bravo etc etc ...(de fapt stie sa le faca, dar nu e interesat sa le exerseze concret in situatii adecvate )

stie insa cuvantul "nu" pentru ca face si el din manutza ca nu ... acolo unde stie ca nu are voie (... e fascinat de mancarea pisicilor ...) iar cand il intreb de tata, pare sa-l caute cu privirea ... si cam atat

daci



"follow ure dreams!"



ceva de genul www.google.ro/imgres?imgurl=http://www.poze-haioase.ro/poze/www_poze-haioase_ro1195051115_475978.jpg&imgrefurl=http://www.fetesibaieti.ro/pozehaioase/pozehaioase.php%3Fid%3D811&usg=PpUy0_xTxc-pxx1BEKwoKA0k-1Q=&h=528&w=304&sz=54&hl=ro&start=0&tbnid=ktx0R3tHeG3ksM:&tbnh=133&tbnw=77&prev=/images%3Fq%3Dbebelusi%2Bpisica%26um%3D1%26hl%3Dro%26cr%3DcountryRO%26sa%3DN%26rls%3Dcom.microsoft:en-US%26biw%3D1345%26bih%3D572%26tbs%3Disch:1,ctr:countryRO&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=863&ei=eSFpTNyvA5Gd4Qbx1ZmZBA&oei=eSFpTNyvA5Gd4Qbx1ZmZBA&esq=1&page=1&ndsp=22&ved=1t:429,r:10,s:0&tx=39&ty=76" target="_blank"> asta?



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Salutare!
Raluca, bine ai mai intrat pe la noi. Prin locurile natale nu ai fost? Mai un pic si faceti anul. Dumnezeu sa-l odihneasca pe prietenul vostru si sa-i dea mamei rabdare si putere sa-si creasca copilasii.
Adela, bine te-am gasit si pe tine. Ai facut o pauza mare de forum.Te asteptam cu vesti despre voi.
Alex, m-am gandit eu ca nu ai avut o noapte prea buna de ne-ai lasat fara cafea.
Selen, vezi eu nu am stiut ca ai fost plecata si chiar ma gandeam ca nu ai mai intrat.
Mada, la multi ani sarbatoritilor din familia ta.
Cine ma ajuta si pe mine cu o reteta de brocoli?

La multe lunite Iulia, Ioana, Sonia si Denis si trioului de octombrie Ana Elisa, Alex si Rares!


mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput