Prietene la bine si la greu - 43

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

Lavi- stai mai mult la tg mures sau ai timpul limitat?

Laura- si amalia se uita la noi cand ne vede mancand chiar daca tocmai atunci a terminat papica ei, incearca sa va sincronizati mesele. pe mine ma enerveaza cand nu suntem acasa si mananca cineva si ea se uita si acel cineva ii da si ei ca pofteste copila si eu tot sar ca o nebuna ca nu-i voie

Dozz- sa scapati repede cu soldul

Ralu_Seby-cred ca e un haios cum scormoneste el, dincolo de faptul ca tre sa fii tot dupa el e si foarte frumos

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Amalia, Alexandru, Tudor
La cat mai multe lunitze fericite, sanatate si multe, multe bucurii



mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Am , culcat (zic eu) una bucata copil rasfatat si taare fitzos..

Diana, placut pozici, admirat mamica slabanoaga (frate, ai 3 copii?!)

Andre, io-s tare curioasa...ce a zis buni dupa faza cu olita??!?!??!!?

Dozz, sper sa lasati cat mai repede grijile pt micuta Ana, sa fie sanatoasa si sa scape de hamul asta uracios dar necesar

Broscuta, 3 minute zici..pana acum Iulia detine recordul

Flavours, !

Lavi, sanatate si tie si lui Luci!! Sa veniti cu vesti bune de la Tg. Mures!

ALi, kisses and hugs!

Aseara am observat ca Matei incepe si el usor-usor sa bata din palme, nu intinde degetelele ca lumea, dar observ intentia.

Fug sa spal si eu 2 vase..

pozici botez 07.02.2010


poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Neatza!Doritoare de cafea?Incep mesajul la 11.00, sa vedem cand intra pe teava. Mami.ilinca Multumesc si tie. Dana Si tie la fel! De David nu mai zic nimic, e public deja ca sunt fana inraita, da' inraita inraita. Apropos de olita, eu n-o stresez, ca mi se pare foarte devreme, buni o streseaza. Ieri a facut din greseala. Si pentru ca are "minunatul" obicei de a face kk seara dupa dus, cand e cremuita, parfumata si toate alea, aseara a primit bibi pe olita, in timp ce buni ii baga de-ale ei cu ursuletul care face kk in olita si pisica face pipi si dam afara toate animalele sa faca Chiara, etc., copila mea nimic. Papa ea bine, o mai lasam ca poate poate a prins ideea, nimic, se face tarziu, o iau in brate s-o duc la culcare si mi-a tras un noroc in brate de nu va povestesc. Mitzi Intra mai des sa ne mai spui cate ceva. Ralu, Coq Sa va traiasca Mateii pentru ziua de nume (daca erati in Italia trebuia sa dati mega petrecere ca aici onomastica e cea mai mare sarbatoare, nu ziua de nastere). Dozz Mami, ai nevoie de multa multa putere, pe care nu stiu de unde sa-ti zic sa ti-o iei, decat poate din faptul ca ai un copil care e total dependent de tine. Fiecare are crucea de dus, mai usoara, mai grea, cu suisuri si coborasuri, va fi bine si la voi intr-o zi. Iar daca e de reclamat, fa-o. Trebuie sa cream precedente, trebuie sa avem atitudine, trebuie sa o facem noi, cele care avem informatia si mintea necesara. Eu am facut-o de 3 ori in ultimele luni, prima data inca nu erai cu noi, am cumparat lapte praf expirat, au inchis farmaciile sensiblu din cluj, au primit amenda 400 de milioane si au retras o gramada de produse expirate, asta a fost marea mea satisfactie. Apoi mi-au montat termopanele invers si nu au mai venit sa le intoarca, sa vezi ce frumos au venit cand a iesit OPC la ei. Ultima reclamatia am facut-o luna trecuta, pentru o poveste cu cablul tv si asta s-a rezolvat pozitiv. Probabil nu ai nervi si timp pentru o reclamatie, dar numai noi putea crea precedentele. Te pup mamico si conteaza pe cate o vorba buna aici, da? Lyly Si tie multa putere! Stii ca am aceleasi probleme cu luatul in greutate, azi am fost la cantarit, a pus in 2 saptamani 200 de grame, cu sfaturi de la Diana si Monis si fara sa respect ce a zis pediatra (2 borcane de carne pe zi), ca sa primesc azi complimente ca ce bine pune pe ea copila daca o ascult. Momisule Cum e bancul cu Mishu? Dankutza Multumesc. Smara Foarte tare cu dintii. Nu stiu sa-ti raspund, decat ca lipseste o chestie de platisc de pe rochia mea si o caut de 3 ore ca nebuna, sunand-o intre timp pe mama sa vad daca e bine copila si nu s-a inecat. Incearca sa treci peste pitici Laura-Andreea Poate iesiti din clubul stirbilor cat de curand, pai daca-ti zic faza de azi la pediatra! Se uita la Chiara in gurita si ma felicita pentru cei doi dinti. Care dinti doamna? Pai astia 2 care se vad. Pai se vad dar nu au iesit. Ei, nu au iesit, au iesit, mai au tare tare putin. Deci copila mea e stirba, dar pediatra zice ca are 2 dinti. Crissa Te incurajez si pe tine sa depui reclamatie daca stii ca ai dreptate. Licurici Iti pot povesti cum fac eu. La orele de mese fie e in alta incapere cu cineva, fie are ceva pregatit pe masa pentru ea si nu se prinde ca mancam altceva. Nu exista iesit la inghetata fara sa ii iau ceva fructe cu noi sau de astea. Ali Ce mai face Clujul meu? Natalia Sa fii iubita, sa cresti mare si sanatoasa! Laura-Andreea Ideea nu-mi apartine, daca nu ma insel am primit-o ori de la Monis, ori de la Biara. Eu nu aveam curaj sa ii dau copilei iaurt de teama alergiilor mele multiple la lapte, dar dupa ce m-a calmat buna-sa ca ii da de 10 zile fara ca eu sa stiu, am aplicat si eu ideea. Ma bucur oricum ca are succes! Ralu Buni s-a aplucat de aplaudat, a strigat dupa noi sa mergem sa vedem pisu din olita, ne-am adunat in jurul copilei si aplaudam si scoteam tot felul de sunete, iar Chiara a bagat privirea ei dispretuitoare pe care o foloseste cand ne strambam prea multe persoane in jurul ei si parca se intreaba "ce astia nene de fac asa urat?". Gata. Mai sunt in capitolul asta sau ati deschis altul? Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


La multi ani,FDaniela!!

La multe lunite Aleandru,Amalia si Tudor!

Lauriciu,si a mea scrasnea din dinti,dar i-a `trecut`. E doar o faza,stai linistita.... Cu cersitul mancarii....nu pot sa spun decat ca ar trebui sa mancati toti in acelasi timp,cum spunea si Flavours.

Dozz,tare rau imi pare ca trebuie satreceti prin atatea controale si radiografii....sper sa se termine cat mai repede si Ana mica sa nu mai trebuiasca sa poarte hamul

In legatura cu bucatelele....eu trebuie sa-i dau piureul mai lichid,deci nici vorba de bucatele- ar sta sa mestece la ele cate o ora. In fiecare zi,dupa legume,ii dau bucati de fructe,la care poate sa mestece cat vrea. Si cred ca impusc doi iepuri dintr-un foc: mananca si ea cat de cat,si se obisnuieste si cu bucati( la cat de greu merge diversificarea la noi,m-as bucura si daca ar manca din bibe solidele,ca si Pinky....). Si asa este,cand copilul nu prea mananca solidele,esti multumit cu realizarile de moment,sperand ca,in viitor,vei reusi si alte `performante`....



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

A, si am uitat sa spun, i-am dat o singura data bucatele, in sensul ca primisem pachet de la Raluci, pe care o pup cu drag, si am iesit la plimbare cu borcanelul dupa noi. Acasa m-am uitat doar sa vad ce contine si daca merge la 8 luni, vad orez, morcovi, vita, bun, nimic din ce nu primise inainte. Cand am deschis borcanul sa fac infarct, orez bucatele, morcovi bucatele. Eram departe de casa, era ora de masa si copila deja scrasnea. Ma insotea unul din superbii despre care va povesteam si ii explic ce dilema el. El, tatic de gemeni de o luna, imi zice "da-i cu incredere". "Ba nu ca mor de frica", "ba da-i ca tre sa invete". A mancat Chiara tot borcanul cu mine aplecata in pozitia de "sari pe ea", in timp ce recapitulam ce am de facut daca se inceaca. A mestecat asta mica nu stiu cu ce, dar nu a protestat. De atunci n-am mai avut curaj. Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Laura-Andreea Poate iesiti din clubul stirbilor cat de curand, pai daca-ti zic faza de azi la pediatra! Se uita la Chiara in gurita si ma felicita pentru cei doi dinti. Care dinti doamna? Pai astia 2 care se vad. Pai se vad dar nu au iesit. Ei, nu au iesit, au iesit, mai au tare tare putin. Deci copila mea e stirba, dar pediatra zice ca are 2 dinti.


Eu nu aveam curaj sa ii dau copilei iaurt de teama alergiilor mele multiple la lapte, dar dupa ce m-a calmat buna-sa ca ii da de 10 zile fara ca eu sa stiu, am aplicat si eu ideea. Ma bucur oricum ca are succes!

Ralu Buni s-a aplucat de aplaudat, a strigat dupa noi sa mergem sa vedem pisu din olita, ne-am adunat in jurul copilei si aplaudam si scoteam tot felul de sunete, iar Chiara a bagat privirea ei dispretuitoare pe care o foloseste cand ne strambam prea multe persoane in jurul ei si parca se intreaba "ce astia nene de fac asa urat?".


Am ras cu lacrimi..esti to-ta-la, ai cu cine semana

pozici botez 07.02.2010


poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Vroiam sa mai spun ca ma bucur mult sa le vad pe Mitzi,Ali,Laura_Andreea,Flavours, Na_Bo Si ma bucur sa le vad active pe Dana, Broscutza,Smara,Mami.Ilinca

Andre,pari mai bine dispusa. Vezi cum ii scoate Chiara piticii din cap lui buni?



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

sarbatoritilor
lavi sorbit cafeluta de dimi!
licurix de obicei sunt moarta de somn pe la orele alea, dar pur si simplu nu mai imi este somn dupa ce adoarme zana asta a mea, ma intelegi? Am pur si simplu timp numai pentru mine si atunci imi sare somnul cat colo!!!
Legat de piticul tau, ete : (monis). Deci sa-ti spun : incepand de azi am renuntat oficial sa ii mai dau fetei mele legume. Am regresat atat de rau ca nu mai mananca decat prima lingurita ( cand asteapta sa vada ce ii dau de mancare ). Sunt sigura ca am gresit pe undeva asa ca total relax, fara legume cam 2 saptamani zic eu, dupa care voi incerca o schema de introducere verificata.
Rog mamicile care sunt multumite de cum au acceptat copilasii lor legumele sa imi dea si mie un exemplu de schema si jur ca o voi respecta intocmai. Daca nici asa nu va manca atunci.... Fructele le mananca pe nerasuflate....
Deci draga Licurix eu i-as da fetei sa manance si altceva in afara de firicele de painica, si poti considera ca a mancat o masa. Pe mine nu m-ar deranja deloc sa caste gura la mine, as profita sa ii dau mereu ceva nou, dupa ce m-am lamurit in prealabil daca ii place ce a mancat inainte. Si tot asa...
Visez sa ajung ca Flavours si fata mea ca porculinul ei iubit.
Uite la na bo ce bilant frumos. Bravo mami sa-ti traiasca comoara! Daca ai timp candva da-mi te rog PM cu o mica explicatie la diversificarea de legume pe care i-ai facut-o Amaliei. Sunt fascinata de cantitatea pe care ai zis ca o papa
ralu seby abia astept sa-l vad pe fii-tu cu capu' prin sertarele voastre
Aaaaa, da, pe ceas - 3 minute .
laura_andreea iti trimit PM cu mailu' meu valid
Andre vorba ta, parca si mie mi se pare cam micuta sa inteleaga ea ceva.
Hai sa iti zic ce am auzit de la o mamica : pai eu am pus-o la olita de la 6 luni, ca la 4 luni jumate statea in fundulet, si am scapat repede de pampers . Probabil ca manca si sarmale la 4 luni jumate, iar pampersii i s-or fi parut scumpi frate...
M-am dus si m-am aruncat in ghiol
Lumi activa activa da' sa vad pana cand m-or tine balamalele ( ca ii am pe toti in carca cu comentarii care mai de care mai intepatoare, gen : pai daca faci ce scriu aia pe net cum sa-ti manance copilu' legume sau iar scrii acolo? n-ai mai terminat? etc......
Fetele nu face nimeni capitol nou?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Incerc sa fac eu capitol, putina rabdare sau mai multa. Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput