Prietene la bine si la greu - 43

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Ziua buna, de-ar fi buna. Eu inca sunt in stare de soc, sunt in stare sa omor pe cineva pentru faza de la Giulesti. Daca ni s-ar fi intamplat noua? Dumnezeule! Sunt pe fuga, dar trebuie sa anunt eveniment mare eveniment: Chiara mea a facut prima data in olita azi. Acum ea nu pricepe de ce stam in jurul ei si aplaudam si ne miram cu "eeeeeeeeee" si "oooooooooooooo", ea a facut pentru ca tocmai era pusa pe olita, nu pentru ca ar intelege, dar totusi ... primul pisu in olita trebuie sarbatorit. Va pup, iertati-ma ca nu reusesc sa fiu nici mai prezenta, nici mai utila zilele astea. Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

David se pregateste de concediu

------------------------
Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Lyly greutatea lui Alex nu este asa de rea. Stii, se poate si mai rau. Vezi Pinky. Luna urmatoare ma duc la cantar. Cred ca la 9 luni, o sa avem un pic peste 7kg. Adica asa sper si eu, sa fi schimbat prefixul. Asta e! Am vrut-o slaba si gratioasa si nu hipopotam ca mine . Si mi-a dat Doamne-Doamne o balerina.

Dana, mama lu' Pinky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Hai ca azi am dat cu oistea-n gard de 2 ori. si tot nu ma las.
Matei parca doarme mai bine, mai putine treziri (numa' 3)dar il cam luam cu noi in pat si uit sa-l duc inapoi.. Doarme bine spre dimineata, azi s-a trezit la 8 jumate.
Iar dupa-amiaza de o luna si jumatate are un somn de 2-2,5 ore, ceea ce nu s-a intamplat cand era micut.
Vor incepe clar perioade de treziri muulte, mi-e clar, si lumea din jurul meu deja se intriga ca la varsta asta n-ar trebui sa se mai trezesca nopatea.

Pariu ca Alexutu' face roata(ma rog, dreptunghi) patutului.In picioare!


Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

of, Coque, a avut 4,600 kg, a fost "greul" odiseei manca-l-ar mama. sper sa-si revina dupa caldurile astea.
Mateiul cum mai este?
noi ca si voi avem treziri fara numar, de la 5-6 la 9-10

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

www.prichindelulmeu.ro/site/index.php?menuId=4&contestId=1¤tPage=3" target="_blank">ma considerati frumos? votati-ma in fiecare zi, de cate ori puteti!


mami de MATEI -TUDOR (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Lyly greutatea lui Alex nu este asa de rea. Stii, se poate si mai rau. Vezi Pinky. Luna urmatoare ma duc la cantar. Cred ca la 9 luni, o sa avem un pic peste 7kg. Adica asa sper si eu, sa fi schimbat prefixul. Asta e! Am vrut-o slaba si gratioasa si nu hipopotam ca mine . Si mi-a dat Doamne-Doamne o balerina.

Dana, mama lu' Pinky

Pinky e dra, tb sa fie gazeluta, plus ca la ce greutate a avut la nastere stati f bine

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

www.prichindelulmeu.ro/site/index.php?menuId=4&contestId=1¤tPage=3" target="_blank">ma considerati frumos? votati-ma in fiecare zi, de cate ori puteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

Si pentru ca mai am cateva minute pana mi se trezeste printesa sa va zic ca si eu ii zdrobesc legumele cu furculita, iar daca sunt putin mai tari le zdrobesc pe razatoarea de sticla cu furculita, bine am noroc ca Ama papa foarte bine, iar fructe moi am inceput sa i dau bucati, incearca sa le ia si ia cu degetele, numai ca i cam aluneca

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

iote ca uitasem sa-i raspund lui Monis la intrebare - i-am dat si eu azi mincare cu bucatele, sa vedem ce iese in scutec dupa cele 10 lingurite mincate inainte sa mi-o picteze pe pereti. si revin cu informatii
lylyana imi pare rau ca esti asa ingrijorata cu greutatea lui Alex, sper sa se refaca repede
Dozz ce-ati facut la doctor?
na-bocum sa nu te tinem minte? te rugam sa intri mai des si sa ne tii la curent cu ce faceti voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Uitasem raspunsul pt Andre: ii pun cerealele cu masura de la laptele praf (asa mi-a zis pedi). Am incercat cum scrie pe cutie si am constatat ca iese f apos tot amestecul si nu-i place plus ca abia i-l dau cu lingurita.De cateva ori i-am pus mai multe cereale pana s-a facut mai cremos amestecul,dar ajunsesem la 5-6 masuri de cereale,ceea ce mi se pare enorm. Asa ca am ramas la varianta finala: 2 masuri amestecate cu fructe sau in bibi seara.
ps:folosesc Topfer ,orez cu banane,nu contin lapte.
Felicitari pt inaugurarea olitei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Andre, felicitari Chiarei. Ai fata mare ce mai...eu inca nu am incercat sa il pun pe David la olita.
Cerealele le prepar numai "din ochi".

Lyly, imi pare rau ca esti ingrijorata. Te inteleg perfect. Eu am trecut prin asta in primele 3 luni. Acum nu mai avem probleme, din fericire.

Na_bo, bine ai revenit si te asteptam mai des.

Coque, super ca Matei doarme la pranz asa bine. David doar juma' de ora. Nici nu apuc bine sa cobor jos ca este treaz.

Monis, eu ii dau mancarica mai bucatele lui David...intr-adevar, are un scaun mai mirositor...dar nu am facut legatura pana acum.

------------------------
Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzi2005 spune:

Buna fetelor,

Am intrat doar sa-i spun Lylyanei ca pisoiul meu avea ieri (la 9 luni si 10 zile) 8110 g si 72 cm. Si a avut o singura raceala prin iunie si mananca, in medie, 150 g solide/masa si mai are vreo 6-7-8 supturi/24h. A avut vreo 3 luni in care lua cam 150 g si luna asta a luat 410 g. Dar e intr-o continua miscare, n-are stare deloc. Eu zic ca daca e vioi si are si analize bune, sa te bucuri ca poate e semn ca nu o sa aiba probleme cu greutatea. Eu deja m-am relaxat, ma bucur ca mananca destul de variat si nu e extrem de mofturos.

In rest, va pupam pe toate si toti !(eu sunt un pic intoarsa de vestea de la Giulesti, mai ales ca am o colega de liceu care a nascut duminica- sper din tot sufletul ca nu la Giulesti)



editez pentru ca nu vreau sa se inteleaga gresit: imi pare teribil de rau pentru nenorocirea de la Giulesti, pentru parintii aia care merg la niste case pregatite pentru bebelusi , dar fara bebelusi

Mergi la inceput