Prietene la bine si la greu - 43

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Monis, noroc cu Broscutza, sa raspunz si eu la intrebare: nu dau decat blenduita mancarea, uneori mai las si bucatele printre, ca poate poate sa inceapa sa manance si bucati..Ti-ai gasit..Cand da de o bucatica, plimba mancarea prin gura si se stramba de numa. Deci prefera de departe papa blenduita..Iar cu kk..si mie mi se pare ca e mai puturoasa in ultimul timp, dar nu prea are legatura cu faptul ca mananca bucatele, la cat blenduiesc eu..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

hello again
lavi esti super-organizata, imi pare rau de faza cu jobul
monisu eu m-am amorezat de strumful ochelarist cu ghiveci
dana vin si eu sa zic ce frumos e Davidelul
si sa anunt ca am mai pus niste poze pe contul nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Ziua buna,

Dozz: multumesc de intrebare.Cu somnul parca nu mai e asa de horror,sau m-am obisnuit eu, variaza de la o trezire pe noapte la treziri din ora in ora. Tot energizata e vreo 30 min dupa baie,timp in care se plimba prin patut dintr-un capat in altul,chiuie....iar noi ne prefacem ca dormim.Repet ,cred ca m-am obisnuit.
Tin pumnii la control. Tu cum te mai simti? Pna la urma,ce ai avut?
Floricik: si eu am lentile de contact de vreo 7 ani si este super,normal ca exista riscuri,dar multumesc lui Dumnezeu .nu am patit nimic pana acum.
Monis:si eu blenduiesc mancarea ei. Daca din greseala raman bucati mici,le scuipa domnita.
Lavi:poate e mai bine asa, sa te bucuri mai mult de Raresel. Ati gasit nasi?Sanatate multa sotului!
Lumi:ce mai face Anabelle? Poze de la intalneala cu Danut?

Inchei cu o rugaciune pt ingerasi si pt parintii lor .

pt toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Doamne ,in ce hal a ars sectia ATI de la Giulesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Helau girls,

Ma uit la TV si nu-mi vine sa cred cum arata camera "groazei"..ce ingerasi au pierit..vad ca la dovlecei se asteapta vesti cu sufletul la gura, sa dea DD sa fie numai vesti bune.

Scuzati absenta, Matei m-a capiat cu "neste" nopti nedormite..un mic rosu in gat, febra de care va spuneam era o combinatie de dintoci si soru in gat..si acum..apogeul...cred ca o roseola. Deci.... Am fost aseara la doctor, ca peste zi s-a umplut de bubite, asta dupa zilele de febra si luam Aerius si Zyrtec. Asta este ..macar a dormit mai bine azi-noapte, cred ca dau o usoara somnolenta.

Daca acum 1 luna va citeam voua din Dr. Spok despre problema somnului..si noi o traim acum din plin. Frate..se trezeste de atatea ori pe noapteee de ne-a capiat..va jur ca la un moment dat am vrut sa-i dau Peritol, ca nu mai eram buna de nimic. Il adormeam, cum simtea ca vreau sa il pun in patut se ridica in picioare si incepea jeleala sau reuseam sa-l pun in patut si cand ajungeam si eu in dormitor si ma intindeam, incepea iar concertul..si el obosit si noi obositi..plus ca el e cam certat cu somnul si ziua.

Vreau sa urez cu multa intarziere Laurei_Andreea si Lidiei, va doresc sa vi se indeplineasca cele mai frumoase vise (visuri)!

Suntem in pregatiri cu nunta surorii mele, nu imi vine sa cred ca in mai putin de-o luna nu va mai fi doar a noastra (sper ca intelegeti la ce ma refer)...

Simina, am votat ranjita!

Ma scuzati ca nu apuc sa scriu si eu la subiecte, incerc sa revin mai pe seara, cand revin acasa



pozici botez 07.02.2010


poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

monisule, daca tot sunt castigatoare, zi-mi si mie cate kg si cati cm are Santi, ca ei doi au fost cam la fel mereu, dar acum am piticii cam mari

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

www.prichindelulmeu.ro/site/index.php?menuId=4&contestId=1¤tPage=3" target="_blank">ma considerati frumos? votati-ma in fiecare zi, de cate ori puteti!


cioc-cioc in capul piticului
uite o sa incerc diseara sa-l masor la lungime ca nu am facut-o de la 6 luni cand avea 70 cca. De greu in schimb... e greu nene ca abia il mai pot ridica in brate. Cand am plecat la mare avea 9.200 (cred, ca nu prea l-am mai cantarit) - si cand am venit m-am bucurat ca nu a slabit, asa cum mi s-a parut mie dupa viroza aia la stomacel. Acu nu stiu cat are, il cantaresc cand ma intorc la Buc. Dar nu uita ca nu se poate compara cu Alex, care a papat ceva mai mofturici, care a fost bolnavior si care are o mamica mai mititica nu cotonoaga ca mine

Lavi chiar asa, ce rochie ai pana la urma? ca vad ca ai primit oferte de la fetele dragi de aici. Dar ce nunta mare faceti 300 de oameni . sa va fie cu folos si sa va distrati

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Ptr. ce s-a intamplat la Giulesti sunt fara cuvinte.

Simina votat ranjita.

Monis Si eu ii dau lui Matteo doar la blender si daca ramane vreo bucatica in mancare e cat pe ce sa vomite.



Doris mamica implinita de Matteo - 7.12.2009 ..
poze

26/04/2010-----80---78---76,5---76---75---74---72
target-----65





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Monis, noroc cu Broscutza, sa raspunz si eu la intrebare: nu dau decat blenduita mancarea, uneori mai las si bucatele printre, ca poate poate sa inceapa sa manance si bucati..Ti-ai gasit..Cand da de o bucatica, plimba mancarea prin gura si se stramba de numa. Deci prefera de departe papa blenduita..Iar cu kk..si mie mi se pare ca e mai puturoasa in ultimul timp, dar nu prea are legatura cu faptul ca mananca bucatele, la cat blenduiesc eu..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)



mai, nu stiu daca v-am mai impartasit ce am observat eu, daca da, o sa ma repet :

daca ii dau mancare blenduita (chiar si acum, nu numai acum 1-2 luni) si in ea se nimereste cate o bucatica, si al meu da sa se inece, se stramba etc. Daca e facuta cu furculita si ramane mare, mesteca linistit fiecare lingurita.
Deci eu am concluzionat ca el cumva nu se asteapta ca in mancare blenduita sa fie guguloaie mari, adica ori e piure, ori e bucatele si de aia se ineaca. Nu cred ca are deloc legatura cu faptul ca prefera un tip de mancare sau altul.
Incercati si voi sa vedeti de are sens observatia mea

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

monisule, daca tot sunt castigatoare, zi-mi si mie cate kg si cati cm are Santi, ca ei doi au fost cam la fel mereu, dar acum am piticii cam mari

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

www.prichindelulmeu.ro/site/index.php?menuId=4&contestId=1¤tPage=3" target="_blank">ma considerati frumos? votati-ma in fiecare zi, de cate ori puteti!


cioc-cioc in capul piticului
uite o sa incerc diseara sa-l masor la lungime ca nu am facut-o de la 6 luni cand avea 70 cca. De greu in schimb... e greu nene ca abia il mai pot ridica in brate. Cand am plecat la mare avea 9.200 (cred, ca nu prea l-am mai cantarit) - si cand am venit m-am bucurat ca nu a slabit, asa cum mi s-a parut mie dupa viroza aia la stomacel. Acu nu stiu cat are, il cantaresc cand ma intorc la Buc. Dar nu uita ca nu se poate compara cu Alex, care a papat ceva mai mofturici, care a fost bolnavior si care are o mamica mai mititica nu cotonoaga ca mine

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)


de acord, dar totusi de la 9 kg la nici 7 jumate
si ce dolofan am avut

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

www.prichindelulmeu.ro/site/index.php?menuId=4&contestId=1¤tPage=3" target="_blank">ma considerati frumos? votati-ma in fiecare zi, de cate ori puteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

Lyly, pregatirile sunt la stadiul urmator:

meniu stabilit, decoratiuni stabilite(va fi ornata sala in rosu si alb), formatia e angajata, serviciile video si foto sunt stabilite. Urmeaza sa fac invitatiile, sa mergem sa vorbim de bautura si de prajituri, sa vorbesc de buchet si de flori, si de ornamentele de pe scara blocului si de pe masini...sa ii caut lui Rares un costumas frumos(noi am vrea tot pe alb sa ii gasim). Ceea ce e mai important este ca am aranjat de asa natura incat sa achitam mai totul dupa nunta. Ne-au dat parintii mei bani sa platim avansul la formatie...dar in rest am semnat doar niste precontracte. Avem 150 de perechi...pe care suntem siguri...si inca vreo 20 de perechi, care inca nu e sigur daca vin sau nu.

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!Asa creste puiul meu
Mama, ideal de femeie, fermecator si venerat!
(Lev Nicolaevici Tolstoi)



Uau, Lavi, nunta mare! Sa va iasa totul bine, va tin pumnii!
Cat despre job, imi pare rau de refuz. Iar sotului tau ii urez multa sanatate, sa nu apara complicatii si sa se refaca repede de tot.

Mergi la inceput