Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (89)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Multumesc fetelor!

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

La multi ani tuturor Mariilor!


23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

La multi ani tuturor Mariilor, Marianilor si celor care mai serbeaza astazi!
Daca avem mamici printre noi cu un asa nume minunat le urez in special nastere usoara si copii sanatosi tun!

La noi in familie suntem toate fetele cu numele asta, plus sotul si plus fetita din burtica
Anul asta ne-a prins pe drumul catre mare dar la anul facem chef mare si cu pitica din dotare, promitem!
Pana atunci va cinstesc virtual cu o limonada, un pentru pofticioase sau bere, dupa preferinte
Si cate un dulce pentru mamici si burtici!

Am intrat doar sa va urez toate cele bune, distractie placuta celor care sarbatoresc astazi si sa va spun ca ne mai auzim peste vreo 7 zile dupa ce vin de la mare!
Sper ca am sa pot sa recuperez tot ce scrieti pana atunci, si mai mult, sper din tot sufletul sa va gasesc numai cu vesti bune!

pe toate, fara exceptie!

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

La multi ani Mariilor (mamici si fetite)!

Va pupam, sa fiti sanatoase si iubite!

Sunt in mare graba, intru maine sa recuperez.



Andreea, mami de baiat si 27+ cu
asa creste bebelusa
www.perfectnanny.ro/" target="_blank"> ... we care

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Drum bun si vreme frumoasa Allexxia! Sa veniti cu bine si odihnite inapoi!

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

'Neatzaaaa!

Sunt treaza de la 3-4...ufff.. M-a luat o raceala de-aia de vara, exact ce-aveam eu nevoie.

Oricum, daca tot sunt matinala, am pregatit cafea cu lapte si ceai cu miere si cu lamaie, sa le gasiti cand va treziti



Victoria, mami de Anna Sofia, 26+ cu inimioara



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

hello

am venit si eu la .

Am mai crescut si noi un pic...avem 24 de saptamani

Joy sa treaca raceala la graviduta

24+ viitoare mami de gemene
www.youtube.com/watch?v=DcB8py9JWF4" target="_blank">
Forever,Michael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Buna dimineata,daragi burtici!
Eu am petrecut un weekend absolut minunat,cumnata si nepotelul meu de 2luni si jumatate au venit pe la mine si am fost doar noi trei(plus bubulina mea).
Nepotelul meu e un dragalas,un cumintel si un dolofanel(de cate ori il luam in brate se solda cu o contractie).Am fost la shopping si sambata si duminica cu el in carucior si nu a plans mititelul deloc.Bine eu m-am intors cu mana goala ca nu-mi venea nimic bine dar cumnata a facut ceva achizitii.
Fetelor este minunat,zambeste,gangureste si doarme ca un ingeras,se stramba ca taica-su,face cu ochiul,sunt fermecata total.Nu plange deloc fara motiv.Ieri s-a trezit inaintea cumnatei mele si statea dragutul de el langa ea(a trebuit sa doarma impreuna ca n-am patut deocamdata)si dadea din picioruse.
Acum o luna si un pic cand am fost eu pe la ei,nepotelul meu era un agitat si se linistea numai in brate asa ca nu ma asteptam sa fie asa cuminte.
Eu nu stiam ca si bebelusii au cosmaruri/viseaza urat.Se stramba in somn si a si plans un pic pana l-a linistit mama lui si s-a culcat la loc.

Am cateva zile libere,sotul la servici iar eu cred ca ma urc pe peretii ca in afara de curatenie/mancare si leneveala nu stiu ce sa fac.
si o saptamana minunata tuturor!


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

Buna dimineata!

Am mai crescut si noi o saptamana. Felicitari si celorlalti bebelasi!

Eu sunt treaza de la 6; am pregatit micul dejun, pranzul pentru sot ca e pe regim saracul si acum trebuie sa plec cu copilul la tenis; noroc ca i-au mutat antrenamentul dimineata.Pana acum era la 16:30 si muream de cald.

Sa speram ca vom avea o saptamana mai racoroasa!

La noi merg aparatele de AC aproape non-stop; nici nu vreau sa ma gandesc cat o sa coste.

Ieri pe la 6 seara eram pe terasa si dintr-o data am simtit ca nu mai pot sa respir, eram rosie la fata si pe gat si pana nu m-am intins in bataia AC si nu mi-am pus gheata la ceafa, nu mi-am revenit.Cred ca si pulsul o luase razna. Nu mi s-a mai intamplat niciodata asa ceva.Foarte neplacuta senzatia.

Andreea, mami de baiat si 28+ cu
asa creste bebelusa
www.perfectnanny.ro/" target="_blank"> ... we care

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

Celesta si crisis81, felicitari ptr bebeii sanatosi!

Andreea, mami de baiat si 28+ cu
asa creste bebelusa
www.perfectnanny.ro/" target="_blank"> ... we care

Mergi la inceput