Mamici de sept-oct'10-La multi ani Alynta!(133)
Raspunsuri - Pagina 12
vanyy2009 spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui kiti2205 Am intrat un pic doar. Azi noapte, la 1, am ajuns la urgenta cu Vladut. Ieri a vomitat tot drumul, era super deshidratat, l-au pus direct pe perfuzii .A stat Dragos cu el pana la 7 dimineata, apoi l-am inlocuit eu pana la 12 cand ne-au lasat acasa. Inca nu se simte bine, sta in pat si bea doar apa. Sper ca maine sa inceapa sa manance ceva, ca e super slabit, bietul pui ![]() ![]() ![]() Daca e ok, mai intru maine. Kiti, 31+ si mami de Vlad 15.05.2006 |
pupam baiatu' sa se faca bine
...insanatosire grabnica
33+

Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!!
vanyy2009 spune:
ce marfa de voi ca va puteti intalnii
33+

Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!!
vanyy2009 spune:
apropo de dureri eu am zile in care ma doare rau piciorul/soldul de abia pot sa calc....si in fiecare seara ma dor degetele de la maini/incheieturile dar ft tare
.......
33+

Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!!
aniast72 spune:
Kiti, sanatate multa dragalasului tau! Ce diagnostic are? Ce tratament?
Tie iti urez rabdare multa! 
Andreea,
cu
(AMR 3-) si bb Vladimir (03 septembrie 2007)
magdyi2001 spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui ana_25 Magdy nu ai ne-ai zis ce ai facut la eco!! ![]() Andreea nu l-ai bagat undeva pe magar???Eu cred ca il faceam de miru' lumii acolo(am o melitaaa )!!![]() Ana 31+ Maia Elena lu' mama |
Scuze, dar nu am mai apucat sa scriu, pt ca imi venise piticul acasa.
Bebelina mea este bine si cantareste 1,680kg. Sapt trecuta avea 1,480, iar aseara mi-a cam dat emotii doc meu. A masurat intai cu un ecograf si ii iesise 1,360kg. Si-a dat seama pe loc ca ceva nu e in regula si a adus alt ecograf, cel pe care il folosea de obicei si i-a dat valorile pe care vi le-am scris mai sus. De azi a intrat in concediu pana pe 30 august. Mi-a zis ca ma preia un alt doctor cu experienta si care cunoaste cazul meu, in aceste doua sapt, numai sa stau linistita in continuare, sa nu fie nevoit sa ma caute cand se intoarce la maternitatea de prematuri din Liege.
Magdy,
de
Gabriel (05.03.2009) si
Theodora ingeras.Acum
31+ cu MARIADoamne ajuta
inca 5 sapt!!!Cei trei Palmieri
Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...
aniast72 spune:
Magdy, uff ce emotii. Bine ca si-a dat doctorul seama si v-ati linistit.
Fetelor, ma chinuie o intrebare in miez de noapte: Am vazut ca multe dintre voi ati stabilit numele bebelusilor, o parte aveti macar o idee... e cineva dintre voi care asteapta sa-si vada bebelusul mai intai ca sa le vina inspiratia? ![]()
Eu sunt total in pom, nu stiu cum sa-l cheme, sotul meu la fel, lumea nu se baga sa ne inspire pentru ca toti stiu ca si la Vladimir am patit la fel... sotul meu a venit cu propunerea a doua zi dupa ce am nascut iar eu am acceptat brusc.
Andreea,
cu
(AMR 3-) si bb Vladimir (03 septembrie 2007)
magdyi2001 spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui kiti2205 Am intrat un pic doar. Azi noapte, la 1, am ajuns la urgenta cu Vladut. Ieri a vomitat tot drumul, era super deshidratat, l-au pus direct pe perfuzii .A stat Dragos cu el pana la 7 dimineata, apoi l-am inlocuit eu pana la 12 cand ne-au lasat acasa. Inca nu se simte bine, sta in pat si bea doar apa. Sper ca maine sa inceapa sa manance ceva, ca e super slabit, bietul pui ![]() ![]() ![]() Daca e ok, mai intru maine. Kiti, 31+ si mami de Vlad 15.05.2006 |
Offf KITI, ce chin pe bietul pui... De la ce putea sa faca indigestia asta??? Multa sanatate!!!!
Magdy,
de
Gabriel (05.03.2009) si
Theodora ingeras.Acum
31+ cu MARIADoamne ajuta
inca 5 sapt!!!Cei trei Palmieri
Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...
ana_25 spune:
KITI multa sanatate lui Vladut!!
MAGDY felicitari pt bebelina maricica!! Sa fie sanatoasa!!
Ana
31+
Maia Elena
lu' mama
magdyi2001 spune:
Aniast, nu prea stiu ce sa-ti raspund, aici te intreaba numele copilului direct la nastere, sau chiar inainte. Si te mai intreaba cum se scrie, ca sa fie siguri ca nu fac vreo greseala...
Dar nu aveti nici macar asa o idee?
Magdy,
de
Gabriel (05.03.2009) si
Theodora ingeras.
Acum
31+ cu MARIA
Doamne ajuta
inca 5 sapt!!!
Cei trei Palmieri
Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...
magdyi2001 spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui ana_25 MAGDY felicitari pt bebelina maricica!! Sa fie sanatoasa!! ![]() Ana 31+ Maia Elena lu' mama |
Mersi, Doamne ajuta!
Magdy,
de
Gabriel (05.03.2009) si
Theodora ingeras.Acum
31+ cu MARIADoamne ajuta
inca 5 sapt!!!Cei trei Palmieri
Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...

.
)!!