Iepurasi dragalasi de Mar-Apr 2010 (40)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Hehe Andra asa e Denis nu e tizul nostru dar Adriana si cum mine i-am botezat "tizi" de nastere

Gaby o sa fie greu cu alaptarea, deja vreau sa incerc sa ii dau biberon in timpul zilei sa se obisnuiasca inainte de a incepe cresa, o sa incerc sa il mai alaptez dimineata, dupa-masa tarziu si seara, sper sa mai am lapte o perioada. Mi-am depus cere sa lucrez doar 75% din program pana in ianuarie, asa ca o sa il pot lua de la cresa la ora 4 in loc de ora 6. Nu stiu imi e cam groaza sa ma gandesc, cred ca o sa fie tare greu departe de el.



Ina mamica fericita de printisor Robin Sebastian 15/03/2010
http://picasaweb.google.com/ina3040/RobinSebastian#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ina_3040


Gaby o sa fie greu cu alaptarea, deja vreau sa incerc sa ii dau biberon in timpul zilei sa se obisnuiasca inainte de a incepe cresa, o sa incerc sa il mai alaptez dimineata, dupa-masa tarziu si seara, sper sa mai am lapte o perioada.


Ina mamica fericita de printisor Robin Sebastian 15/03/2010
http://picasaweb.google.com/ina3040/RobinSebastian#


eu de o luna si jumatate, de cand l-am diversificat pe ianis ii dau tzitzi dimineata, seara si noaptea, si f rar dup-amiaza si am laptic, mai putin ca la inceput, e adevarat, dar acopera nevoile micutului fara probleme

POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)

Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Andra_s,

Multumim ca ai fost draguta si ai propus sa primim si noi parolele.

Uram si noi La Multi Ani pentru onomastica de azi si celor care au mai crescut o lunita. Am serbat si noi bumbacelul si a primit scaunel pentru masa. Punem maine dimi poze.

Dinami,

La noi in grup ( vreo 8 cupluri) majoritatea vede copilul ca pe o povara.Pe noi nu ne intelege nimeni ca de cand s-a nascut Kira suntem non stop cu ea. Ideea este ca nu prea au cum sa comenteze pentru ca eu am facut ceva cariera la viata mea, poate va povestesc candva si nu imi poate explica nimeni de ce sa lasi copilul cu o bona care a fost aleasa pe criteriul ca face si curat in casa. Si ghiciti ce, pune copilul de un an jumate in scaunul de masasi il lasa acolo pana termina curatenia la o casa maaare.
Ce vreau sa spun este ca inteleg perfect ce vrei sa spui. Eu cand o sa mai creasca bumbacelul o sa il las in vacanta la parinti la Sinaia.


Va pup, am scris mult si am scris de pe telefon. Greeeu

Ileana si Kira Maria (11.03.2010)

http://picasaweb.google.com/ilenuta79/PozeKira#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dianami

Gaby, mersi de info. Venim dinspre Curtea de Arges. Unde mergem noi sigur nu sunt manelisti .
Daca se comporta piticii bine vom merge pana la Balea si apoi vom traversa Meridionalii si vom merge pana la Prislop, asa ca e posibil sa trecem si prin Sibiu.
Da-mi nr tau pe PM, o sa am laptop dar nu stiu daca voi intra pe net.



Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)


Super, daca ajungeti si la Manastirea Prislop.
Ne-a invrednicit Dumnezeu si-am ajuns anul asta. Numai ca sunt tantari, sus la mormantul Pr Arsenie Boca. Dar nu conteaza, jertfa e mare.



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Acum ne-am adunat si noi pe-acasa, am fugit din Bucuresti. A fost asa racoare si bine...si cum am intrat in Bucuresti a crescut temperatura cu cateva grade.
Piticii mei au adormit instantaneu (de fapt i-am mutat adormiti din masina in pat ).

M-am apucat de facut lista de vacanta. Plecam doar cateva zile, dar e pt. prima oara cand plecam asa departe cu ei, asa ca sper sa incapa tot in portbagaj.

Iliraluca, .


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Da, Alina, sper sa ajungem si acolo. Nu imi mai propun pt. ca mi-e teama sa nu apara iar ceva si sa nu putem merge. Pana acum asa s-a intamplat.
Asa ca sper sa fie drumul bun, copiii cuminti, sa n-aiba masina probleme si, cu ajutorul lui Dumnezeu, ajungem si la Prislop. E un loc minunat.

O sa am oricum o crema anti-tantari la mine (Zanza no de la Chicco, e buna si pt. bebelusi).


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Buna dimineata, fetele! Eu beau un ness cu lapte, va servesc, daca doriti...
Nu am reusit sa intru ieri, am fost plecati la tara, la bunicii mei, asa ca urez mai tarziu LA MULTI ANI tuturor celor care si-au serbat onomastica.

Erina, nu stiu daca am retinut bine, azi e ziua ta? LA MULTI ANI!!! Sper sa nu gresesc, oricum, nu strica o urare. Sa fii sanatoasa si fericita.

LA MULTE LUNITE si lui ALEXANDRU!!! sa cresca mare si sanatos. Dianami, multumesc, am primit lista ta cu diversificarea de la Ami, o sa o aplic, e foarte bine explicat totul si pare usor.

Va spuneam ca ieri am fost la bunici, eu tin foarte mult la ei, toate vacantele le-am petrecut acolo, iar acum ma duc saptamanal. Problema e ca de cate ori ma duc, Mara se sperie de cocos si plange jumatate de ora. Nu il vede, ca il inchide mamaia special, dar o sperie cand canta. Nu stiu de ce i se pare asa amenintator sunetul ala . Sper sa se obisnuiasca, imi pare rau ca nu am curte, ca ii cumparam unul.
Revin, ca s-a intors Mara de la plimbarea cu tati.

http://picasaweb.google.com/106607513579030153787/Sanzi02#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Buna dimineata,

Vreau sa urez tuturor Mariilor pt ieri sanatate si intelegere!

Ramy77 sa iti traiasca Maria
Oanka80 sa iti traiasca Maria si sa ai drum linistit si vacanta faina
Kossir sa te bucuri sanatoasa de Maria ta
Jeni_h sa iti umple Maria ta viata de bucurie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Joy se lupta inca cu tuse si muci. Suntem pe drumul cel bun ca am scapat de febra. E extrem de agitata seara si de abia o potolesc. A supt la tzitzi zilele astea de iara sunt date peste cap. Curge dupa mine toata ziua si sunt le fel de pline ca in primele saptamani de viata. De dimineata si la amiaza mai mananca, dar seara orice altceva in afara de titi ii ofer e jale. Tot timpul zilei sta agatata de ele ca de suzetele si gata... ca m-am plans destul.

De azi intr-o saptamana plecam si noi in concediu. Recunosc ca nu mi-a trecut prin cap niciodata sa o las acasa pentru ca nu mi-am inchipuit ca s-ar descurca cineva cu ea.

Va rog frumos ajutati-ma cu ceva. Ma intreaba sotul unei prietene care sunt criteriile pe care aleg borcanele de copii. Eu i-am scris ale mele. mi-ar fi de ajutor daca mi-ati spune si voi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmkristine spune:

Andra in timpul zilei nu mai vrea tzitzi??????? Sau nu mai vrei tu sa-i dai? Intreb si eu....
Gaby eu m-as uita intai pe eticheta, dupa ce as alege corespunzator varstei copilului. Sa contina cat mai putine lucruri adaugate, care nu au leg cu fructele sau legumele. Asta daca e musai sa cumperi. Eu nu prea i-am dat Biancai.... Am incercat, dar nu a vrut. Nu-i placeau legumele nici la borcanel, nici ce-i faceam eu. Dar stiu ca, in general, daca le place piureul facut in casa nu vor agreea borcanelele si invers.

Mergi la inceput