Iepurasi dragalasi de Mar-Apr 2010 (40)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

ma uit la fetele care au intrat in hora dupa alerta cu pedofilii, ca saracele nu indraznesc sa ceara parolele ca sa aiba acces la poze sau la informatiile de pe mail, iar noi ne facem ca ploua ... , cu toate ca saracele au trecut testul, au fost active, au pus si poze si au si dat mesaje in care au aratat ca au habar despre copii, deci fetelor, ce ziceti, merita parolele

freedelia cred ca moda asezatului copilului de timpuriu pe olita este de cand eram noi bebelusi, nu de acum din America, ca atunci nu erau scutece de unica folosinta, creme contra iritatiilor, etc. si nici chiar conceptul de care ziceai EC nu-i de inspiratie americana, ca atunci la pipi ne ziceau mamicile pishshshshsh si la kk ... nu pot reproduce ca n-am diacritice

lara 22 de kg in cateva sapt ai imcins multe spirite pe aici

jeni, freedelia f frumoase printesele voastre

child sa ii fie de bine lui Albert pt masa copioasa!!!



POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)

Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Urez si eu LA MULTI ANI , tuturor celor care poarta numele Sfintei Maria si derivatele acesteia!

Maine vom pleca pe la parintii/socrii..e ziua si soacrei mele, o cheama Maria.

LA MULTE LUNITE SI ANISORI, sarbatoritilor de maine: Denis Alin, Robin Sebastian, Eva Ioana si Alessandro!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

la capitolul "copii la bunici" cred ca sunt 2 tabere f bine diferentiate: cei abandonati la bunici (of, cunosc si eu un caz, o mamica si-a dus fetita 1 luna la bunici ca a avut de dat licenta la o facultate particulara, facuta la distanta, unde stiu din sursa sigura ca daca dezvolti un subiect despre vremea de afara cu profu' examinator ai luat licenta cu brio si mamica asta se plangea la mine ca dupa o luna cand s-a dus sa isi ia copila a intrebat-o "mami ai uitat de mine?" si vai ce afecatata a fost sa auda asta din gura fetitei de 2 ani si jumatate) si cealalta categorie este cea in care copiii tanjesc dupa vacante la bunici, like me nu va puteti inchipui ce bucuroasa eram sa scap de Bucurestiul prafuit si sa stau la mamaie in vacante, aer curat, curte, o gramada de copii pe strada, ehe, ce vremuri, si ce mai plangeam cand trebuia sa incep scoala. aaa, si mama mea este cea mai cea din toata lumea, ne ducea la bunici nu ca sa se distreze, ci ca sa nu induram caldurile, praful , golanii, etc din bucuresti

gata, fug la somn

aaa, era sa uit LA MULTI ANI, LINDAL!!!!!!!!!!!!

POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)

Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Andra_s, multumesc pentru parola, au fost dragute si fetele si mi-au trimis-o pe PM, azi m-am tot uitat la poze, sunt atat de scumpi toti!!
Cat dspre subiectul cu pedofilii, am citit si eu pe Generale si nu pot sa spun decat ca imi provoaca greata.. insa e bine ca s-a adus in discutie. Musai sa zic, nu stiu ce s-a discutat pe aici la faza cu pedofilii, insa ideal ar fi sa nu expunem noi in primul rand copii nostri indecent. Nu e corect in primul rand fata de ei. Daca ai mei ar fi facut asta, ma refer la parintii mei, presupunand ca exista internet pe vremuri si o gasca de prieteni, vecini, cunostinte, straini si ciudati m-ar fi vazut asa, zau ca i-as fi condamnat Eu decid cine ma vede si altfel. Chiar si acum sunt discreta in ceea ce ma priveste pe mine si copii mei. Dar.. asa sunt eu. Si consider ca in vremurile astea.. uf.. chiar trebuie sa fim mai atenti, din pacate.

De kilogramele in plus.. imi cere lumea reteta, insa eu le zic sa faca (,) copii ca alta reteta n-am Eu sunt o idee ingrijorata ca am slabit atat de repede, nu ma aseptam, chiar daca si la prima sarcina, acum 7 ani s-a intamplat cam la fel, insa atunci eram si eu mai tanara.. nascusem normal si parca nici nu ma umflasem in halul asta. Sper sa raman asa acum si sa nu mai slabesc.. desi la cat ma agit.. poate ca bat recordul (Doamne Fereste).

Asa imi vine sa va spun pe rand la fiecare despre pozele pe care le-am vazut, insa stiu ca nu voi avea timp sa fac asta pentru toata lumea, asa ca incerc sa ma abtin.. Sunt superbi! Si nu mai par bebelusi, par.. mai mari, tare sweet.. Si stiu sa faca una, alta, e super tare, tinand cont ca la ultimele dicutii la care am participat si eu erau cu totul alte subiecte.. E minunat!

Ba despre Maya vreau sa intreb, ca am vazut o poza cu un cucui la capusor, ce s-a intamplat, Honey? Sper ca e ok, scumpa mica! Ii trimitem pupici, sper ca nu e grav. Oricum, la varsta asta sunt maleabili, cumva "bump proof", ca la cate cazaturi au de luat, Doamne Fereste.. Ioana a cazut cand era foarte mica, Doamne, mi-am adus acum aminte de asta si simt golul ala in suflet.. Groaznic sentiment, insa a fost ok, si de cate ori s-a mai lovit de atunci, in special la cap nimerea.. of..
Sper sa fim feriti de astea// si de alte rele.
Deocamdata ne e usor, sunt mici, unde-i punem inca mai stau, cam pana la un an stam linistite dupa ce-or incepe sa misune.. atunci incepe distractia adevarata

A si musai trebuie sa zic de comentariile Ellei de la pozele lui bb Geo.. tare!!

Gata, nu mai zic nimic, vad ca nu ma mai opresc..

Va pup, mi-era dor de voi!

Lara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

ahhh, mai fetelor, dar ce v-ati incins cu subiectul copii crescuti de bone/bunici.
daca nu as cunoaste ce mame bune sunteti(din posturi si poze) si v-as fi intalnit pe strada pt prima data si am fi discutat subiectul asta v-as fi "aplicat" proverbul..."cine se scuza se acuza"

DIANAMI de faza cu sticaciuni la ....am auzit si eu un sot a pus-o pe nevasta sa nasca prin cezariana , ca sa nu se largeasca prea tare, auzi niste tampiti...eu una acum zici ca-s virgina iar asa buna treaba a facut nene dr

ANDRA da ma si eu imi amintesc de vacantele petrecute la bunici(in bucuresti) dar asta nu inseamna ca m-au crescut bunicii .....tot mama si=a "sacrificat" toata tineretea pt mine sa ma creasca si sa fiu ceea ce sunt azi.si zau ca a facut treaba buna, eu asa cred.

chiar daca am avut mici neintelegeri cu ea in ultimul timp, tot mamica mea draga este careia ii multumesc ca a avut grija de mine si m-a crescut.si sincer ca am avut o copilarie super , chiar si in bucuresti


hai va pupik...
ca am treaba cu sotul
fata doarme...
noi ne-am bagat acum pe laptop bouzukia si suntem gata sa ne indragostim iar

paaaaaaaaaaaaaaaaaa

CEA MAI FERICITA MAMICA DE PRINTESA DULCE, ASTEROPI IOANNA
8 MARTIE 2010 a venit pe lume minunea mea!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

repede....

urez LA MULTI ANI la toti care poarta numele SF FECIOARE MARIA.

si eu si sotul ne sarbatorim....eu Alina-Maria si el MARIAN in trad rom

pupiciiiiiiiiiii

CEA MAI FERICITA MAMICA DE PRINTESA DULCE, ASTEROPI IOANNA
8 MARTIE 2010 a venit pe lume minunea mea!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Neatza -- ca de obicei, la 6 dimineata semnez condica pe forum.

Voiam sa scriu si eu despre copiii lasati pe la bunici/bone. Eu am facut greseala asta prima data, cu John si simt si acum consecintele. Adica nu zic ca nu ma iubeste, dar il vad mai putin sigur pe el, nu stiu cum sa ma exprim, mi se pare ca inca nu ne "citim" unul pe altul, cateodata e suparat si nu vrea sa spuna de ce si eu nu imi dau seama, etc. Poate e si personalitatea lui, dar la Jodie de exemplu, desi acum in ultimul timp de cand a venit bebe e foarte defiant (chiar nu stiu cum sa spun, ma gandesc de 5 minute) insa pana la urma tot la ma-sa vrea si cu ma-sa se linisteste si imi spune ce are, etc. Adica mi se pare mult mai buna comunicarea cu ea decat cu John. Dar si cu John s-a imbunatatit mult de cand stau acasa, ma ocup de ei, etc.

Pe John l-am lasat cu ai mei in Romania o luna la 4 luni, cand ne-am intors in China si ne-am mutat in alt oras -- trebuia sa gasim casa, sa ne mutam, etc. Apoi, cand a venit, eram asa stresata, ca nu aveam timp sa petrec efectiv cu el -- mereu incercam sa il pun jos, i-am luat si premergator, o gramada de greseli. Si copilul primea mai multa atentie de la bunici decat de la noi, asa ca normal ca a inceput sa ii placa mai mult la bunici. Cand a venit Jodie, nici macar nu a avut vreo reactie, gelozie, nimic, el era fericit sa se duca la bunici cate o saptamana, apoi cand venea inapoi de obicei erau si ai mei prin zona, etc. Mi se rupe inima cand ma gandesc ca el era mai apropiat de bunici decat de noi.

De cand avea Jodie cam un an jumate si John 3.5 ani, am descoperit AP (attachment parenting) si l-am aplicat cat am putut si pot sa spun cu mana pe inima ca sunt si eu mult mai fericita si sigura pe mine ca mama si copiii sunt mult mai apropiati de mine.

Acum, la 4.5 si 6.5 ani cer ei sa mearga la bunici cateodata, le place acolo, bineinteles, dar vorbim impreuna despre cat vor sa stea si ma bucur sa vad ca uneori, desi ar putea sta 5-6 zile, John decide sa stea numai 3-4 zile.

Consider ca "scapatul de copii" strica relatia parinte-copil si te chinui apoi ani de zile sa o repari (asta daca iti vine mintea la cap la timp, ca daca ajunge sa fie adolescent, la revedere reparat...

Gata, m-am lungit... va pup...

Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Neata!

La multi ani iepurasilor ce isi serbeaza azi onomastica si in special Mariutei, noruca noastra scumpa!!! De asemenea si mamicilor de aici care poarta numele sfant si apropiatilor vostri.!!!

La multe lunite iepurasilor de 15: Denis Alin, Robin Sebastian, Eva Ioana, Alessandro!!!

Lindal LA MULTI ANI!!!




Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

AM vrut sa nu mai intru pana nu se termina cu discutiile in contradictoriu, pentru ca nu imi plac, mai ales ca vorbim de un subiect delicat.
Dar azi fiind o zi mare, am zis ca merita cei sarbatoriti o vorba buna si o !

Oricum, cred ca in toata discutiile iscate aici, ne scapa ceva din vedere. Faptul ca acei bunici, la care ne ferim sa ne ducem copiii, ne-au crescut pe noi si daca suntem ce suntem azi, cred ca lor trebuie sa le multumim. Daca ne-ar rasfata copiii si noi am fi niste rasfatate, si nu prea cred. E normal sa rasfeti un copil.
Eu as da tot ce am acum si ceva in plus sa o am pe mama langa mine sa ma ajute sa imi cresc copilul asa cum m-a crescut ea pe mine, facand din mine omul ce sunt azi. Am fost un copil extrem de rasfatat, dar asta nu m-a facut ca la 22 de ani cand am ramas singura pe lume sa nu stiu sa ma descurc.
Daca as avea parinti, nu mi-as lasa copiii pe mana unor straini pentru nimic in lume. Nu inteleg aceasta conceptie.
In fine, nu mai comentez, ca e mult de vorbit.



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

buna dimineata.Va invit la o cafea si ce mai doriti ca azi e sarbatoare in familie.Prima zi onomastica a printesei mele.
Multumim pentru urarile de la multi ani,si urez si eu la multi ani celor ce isi serbeaza ziua onomastica

MAMICA FERICITA DE PUI FRUMOS(11.03.2010)
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/
AMR....7KG

Mergi la inceput