Iepurasi dragalasi de Mar-Apr 2010 (40)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jeni_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact

Lara ai PM. Vad ca l-ai si deschis.
Jeni bine-ai revenit! si concediu placut in continaure.
Asteptam sa vedem si poze. Ai si tu PM.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!


multumesc frumos pt parole, cat despre vacanta.... eu sunt "in vacanta cu sorcova" tot timpul - glumesc, normal

LINDAL LA MULTI ANI fata!!!!! Sa fi sanatoasa si fericita si tot ce-ti doresti tu!!!!!

http://picasaweb.google.ro/sclipiciosi2010/BotezSarahMariaByJeni_H#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Salutare!

La multe lunite si ani sarbatoritilor de azi!

Elba, Sanzi, dati-mi PM cu adresa voastra de email si va trimit schema.

Delia, asa e si la noi, ma organizez mult mai bine, cred ca odata cu fiecare copil aparut ne cresc abilitatile de organizare, indemanare, rezervele de rabdare . Cred ca e normal, nu te mai stresezi din orice fleac si, avand atentia impartita si nu concentrata pe un singur copil, invata si ei sa fie putin mai independenti. Oricum, depinde si de structura omului, de atmosfera din familie, etc.

Eu sunt genul care nu pleaca fara copii, nu ii simt ca pe o povara si nu-mi simt ingradita libertatea de cand ii am. Intr-adevar, n-am mai putut iesi doar cu sotul (nu avem cu cine lasa copiii), dar ne-am adaptat fiindca asta e familia noastra acum. Nu ii pot intelege pe cei care-si lasa copiii sa fie crescuti de bunici, ca ei sa se poata "distra". De fapt nu inteleg conceptul de distractie. Daca am copii, ma adaptez si-mi fac programul si in functie de ei, doar sunt si ei membri ai familiei cu drepturi depline, nu niste "bagaje" de care ne putem lipsi din cand in cand.
Chiar daca unora nu le vine sa creada, am timp si de copii, si de treburile casei, am invatat sa acord prioritate lucrurilor care merita cu adevarat. Cam 2 ore la pranz am timp doar pt. mine, iar seara, dupa ce dorm copiii (de obicei in jurul orei 9, daca nu suntem afara), imi raman iarasi cateva ore pe care le dedic sotului meu, cititului, hobby-urilor. Nu ma plang chiar deloc. Si cred ca suntem pe drumul cel bun atat timp cat toata lumea e fericita.
Din pacate vad peste tot in jurul meu cazuri de copii facuti doar ca trebuie, ca e bine sa fii in randul lumii. Si ma doare sufletul. Nu sunt o mama posesiva, vreau doar binele copiilor mei, daca merg intr-un concediu vreau sa se bucure si ei de aerul curat sau peisajul pe care il vad eu. Eu am stat la bunici de mica si imi amintesc si acum cat imi doream sa stau cu ai mei, acasa la mine.
In fine, m-am intins iar ca o placinta, dar am spus ce aveam pe suflet, enervata fiind de modul cum se comporta finii mei cu fetita lor de 1 anisor.


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Puteti micsora pozele asa:

-click dreapta pe poza, open with Microsoft Office Picture Manager
-in bara de sus gasiti optiunea edit pictures; click acolo si se deschide un meniu in partea dreapta, unde puteti edita pozele (taiere, micsorare, etc).
-dupa modificare dati ok si save

E cea mai usoara metoda, zic eu, cu conditia sa aveti Microsoft Office in computer.


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

La multi ani sarbatoritelor!!!
Nu numai lor, ci voua tuturor, va dedic aceasta melodie si impreuna cu videoclipul care mi se pare absolut superb!!! Probabil veti plange ca mine...de fericire si dragoste!!!

http://www.youtube.com/watch?v=VGNQ9bu1mDk

Mami de Radu Alexandru (11.04.2010)

kaliakria - prima vacanta

www.youtube.com/watch?v=zs3Jhhq7ygU&feature=player_embedded#!" target="_blank">filmulet Raducu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Annya, cata sensibilitate!
Bineinteles ca mi-au dat lacrimile.
Anne Gedes e o tipa super geniala, nu stiam ca a avut un proiect cu Celin Dion. Oricum, minunat!

Mamica de 8 martie - dulcea fetita Eliza Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Ioana Ct sa-ti traiasca printesa Justina, la muulte lunitze ghiduse si frumoase!

Mamica de 8 martie - dulcea fetita Eliza Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni_h spune:

mai fete dragi, am vizionat pozele de pe contul comun. Ce sa mai zic, toti sunt superbi!!!!! La fel si voi mamici de pitici, aratati super, no comment. Eu .... sunt cat casa poporului, am in continuare aproape 15 kg in plus fata de greutatea mea dinainte de sarcina . Recunosc ca nici nu fac nimic in sensul asta pt ca inca alaptez si mi-e frica de vreo cura...Asta e, bebelina mea sa fie sanatoasa! Am adaugat si eu poze cu noi, la semnatura.
Pupici si we placut in continuare

http://picasaweb.google.ro/sclipiciosi2010/SarahMariaByJeni_H#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramy77 spune:

DIANAMI, am apucat sa studiez putin ce ai trimis pe mail despre diversificare si am o nelamurire. Am tot citit despre branza calcica si nu am regasit-o in schema data de tine. Eu nu i-am dat inca Brianei decat fructe si legume,dar cum e cu branza asta? Si cum si din ce fel de lapte se prepara?Cand poti sa ii dai,adica la ce varsta? Ca am tot gasit variante,ba din lapte praf,ba din lapte pasteurizat,ba din lapte UHT
Te-am zapacit,scuze,dau navala cu intrebarile,dar incerc sa nu fac gafe (mari)cu diversificarea printesei..si totdeauna ai fost draguta si ai raspuns intrebarilor noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Am micsorat si eu 2 poze cum a zis Diana (multumim ).
Aici sunt.
annya9 wow..e superba melodia. Mi s-a facut pielea de gaina.
Multumim!
CoriMami multumesc!
jeni_h am vazut poze cu Sarah..ce mare a crescut, deja se da in leagan.



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmkristine spune:

Diana asa este, ai dreptate, nici eu nu pot intelege asemenea parinti si cunosc si eu exemple. Daca plec undeva, de ex, la munte, ma gandesc ca in primul rand copilul sa respire aer curat! Cum sa-l las acasa? Ma rog, cat despre relaxare, intr-adevar si eu sunt mult mai relaxata la al doilea, asta ca sa incurajam si fetele care se gandesc ca acum sunt la primul copil, le e greu si le e frica cum se vor descurca la al doilea. Mult mai bine! Ce stressata eram acum 5 ani!!!!

Mergi la inceput