Fluturasi de martie-aprilie 2011 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamira spune:

Multumesc Strumphitza ca m-ai trecut in lista Esti foarte norocoasa ca poti papa cam orice. Mi-as dori si eu lucrul asta dar la sa ca vine si vremea mea.
Apropo azi m-am cantarit si a scazut 300 g in decurs de 4 zile. Nu e rau dar se pare ca ma duc tot in jos si nu vreau.

Cum adik ai platit 70 lei pe o consultatie si numa a stat la povesti cu tine? Mi se pare jecmaneala pe fata. Eu de eram in locul tau sigur ceream sa ma puna la ecograf, doar asa pt. linistea mea sufleteasca.



_
Graviduta fericita cu o minune in burtica 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamira spune:

Referitor la greturi si sexul copilului nu cred ca asta poate indica ceva. Finutza mea a avut sarcina toxica si are o mandrete de baiat

V-am spus ce-mi doresc si ca sunt aproape 100% sigura ca asa o sa iasa? Ei bine vreau baietel si deja stiu ca o sa fie durduliu, brunet cu ochi albastrii Pupe-m mama, il simt ca e asa
Hai sa ne mai dam cu parerea sa vedem la cine se indeplineste!

_
Graviduta fericita cu o minune in burtica 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Anamira imi place ideea ta sa ne dam cu parerea sa vedem daca se adevereste ...eu de la bun inceput am spus ca fac o fetitza cu par blond si putin carliontat si ochi albastri ca al sotului si tenul albicios ca al meu
Tre` sa scriem undeva separat in ce capitol ne dam cu parerea ca apoi sa confruntam la anul

Cine isi mai da cu parerea?



BB on board 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Hmmmmmmmm

Noi ne dorim baietel enorm de mult dar....toata lumea ne sp ca v.a fii fetita...Cum v.a semana_Sau cum vrem sa arate_ Parul negru si foarte des ca a lui tasu, ochios , cu gene si sprancene tot de la el...buzat ca el....in fine.....sa/i semene aproape in totalitate, de la mine sa i/a doar ochii verzi si mici amananutele

Ally , 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

pai anamira daca ii ziceam sa ma puna si la ecograf doar pt linistea mea trebuia sa mai platesc inca 100 de lei deci in total 170 lei...
noi ne dorim enorm de mult fetita cu paru cret si sanatoasa sa fie (dar daca e baiat asta e, o sa il iubim la fel de mult) poate a doua oara o sa fie totusi fata.
imi vine sa imi smulg paru din cap cand ma gandesc la aia 70 lei

+8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am intrat scurt
bb e super bine, incepe sa se decaleze la "varsta" de UM , azi avea 12 sapt si 1 zi, in loc de 11 sapt si 5 zile. asa a fost si la iasmi, tot timpul cu 1-2 sapt mai mare.

roxxy, pai sunt in 12 sapt dar le inchei vineri-sambata. atunci pun 12+ asta pt moralul meu scazut de azi...

revin diseara cu pozici.
pup



mamica fericita de 2+ si 12 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

dyadya nu te mai necaji, asta e, gandeste-te ca i-ai pierdut pe strada... eu te sfatui sa iti schimbi doctorul, intra pe forum la mamici si burtici de iasi si/sau pe google cauta info doctori ginecologi iasi buni, chiar de dai un ban dar stii ca face, vorba aia...nu sa iti ia 70 lei numai sa te vada la ochi ( E cumva o doctorita ce are cabinetul in Tudor la parterul unui bloc aproape de statia de autobus??? Nu stiu cum o cheama ca am uitat dar daca e aia fugi cat poti de repede!!! )

bb_yasmi nu ai ajuns inapoi acasa de la doctor? Ce vesti ne dai despre bebe ?

Edit: uppsss..pana am trimis eu mesajul a scris yasmi ..eu ma misc cu incetinitorul ca m-a pocnit o greata, nu stiu de la ce naiba dar parca peste tot imi pute...sunt in bucatarie si imi pute mancarea matzelor Afara cica nu le mai putem hrani ca de asta se aduna vulpile

BB on board 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

si mie mi se pare super ideea sa spunem ce ne dorim si sa vedem ce iese..eu propun sa scriem la semnatura,eu la Maria aveam semnatura ceva de genul x s+ in asteptarea unei sau ceva de genul


legat de sexul copilului sa va zic cateva chestii

1.sexul il da barbatul in 90% de cazuri,in 10% secretia vaginala este fie acida si omoara pe cei cu Y care dau baietel fie bazica si ii favorizeaza pe cei cu Y

2.spermatozoizii XX traiesc 3-5zile dar sunt foarte lenti,cei Y traiesc 1-2 zile dar sunt foarte rapizi,asha ca dc contactul a avut loc in ziua ovulatiei ai shanse mari sa ai baietel,dc s-a produs inainte cu 2 zile ai sanse sa ai fetita deorece cei cu Y au murit



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 8+ bebe mic
Maria,povestea nashterii
Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

am intrat scurt
bb e super bine, incepe sa se decaleze la "varsta" de UM , azi avea 12 sapt si 1 zi, in loc de 11 sapt si 5 zile. asa a fost si la iasmi, tot timpul cu 1-2 sapt mai mare.

roxxy, pai sunt in 12 sapt dar le inchei vineri-sambata. atunci pun 12+ asta pt moralul meu scazut de azi...

revin diseara cu pozici.
pup



mamica fericita de 2+ si 12 s


si ai nascut dupa dpn de la ecograf sau de la ultimul CM?



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 8+ bebe mic
Maria,povestea nashterii
Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Fetelor, eu cred , ca voi avea un baietel....asa ca....poate poate

Ally , 7+

Mergi la inceput