Dulceturi si papanasi de 3 ani sept-oct 2007 (398)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Bernix, felicitari pentru minunea din burtica, sa ai o sarcina usoara si fara probleme iar peste 9 luni sa-ti tii dulcea minune in brate.
Sabina, nu pot sa-ti spun ca ai niste copii minunati de care sunt convinsa ca esti foarte mandra. Te admir.
Ma minunez cat de repede trece timpul si cat de mari au crescut fratiorii si surioarele de dulceturi si papanasi: merg de-a busilea ,sunt diversificati...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Na...acum ma doare si bostanul...probabil de la suparare si plans.....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Valentina si Andreea11 aveti PM.




-------------------------------

Erina mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle


Multumesc!


Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.


Vale, mami de ALEXANDRA si ANDREI

cum creste Alexuta
cat de mare este Andu


BAZAR DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Tot ce mai vreau sa zic este faptul ca ma bucur ca sunteti bine , cu mici>cu mari> si va pupacesc pe toate fara exceptie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia1178

Salutare fetele mele dragi,
Iaca ca imi facui si eu curaj sa va scriu probabil din cauza durerii mele din suflet, imi este atat de dor de puiul meu si abia astept sa treaca luna asta sa o iau acasa...acum e plecat la tara la socrii mei.Vorbim la telefon, azi m-a dat peste cap pentru ca imi spune:mami ma doale in gula, ma doale capu"...offff mai are o ultima masea sa iasa si inca nici macar nu i-a pocnit gingiuta: ce ma doare cel mai mult este faptul ca nu pot fi langa ea acum cand sufera iar eu ma simt cea mai groaznica mama.
Am avut un concediu prelungit , am fost 10 zile la mare cu T si restul la parintii mei la Brasov...a fost asa de frumos. Nu imi vine sa cred ca am un copil atat de mare, o domnisoara ; am scapat de pampers , de biberoane povestim vrute si nevrute, mai face si traznai ca orice copil...in mare e bine...momentan.
Din octombrie imi iau concediu fara plata ca sa stau cu ea, nu o dau la gradinita pentru ca pentru mine primeaza sanataea ei si poate din aprile am sa o dau la o gradinita particulara.Din octombrie pana in mai T a fost mereu racita plus 2 pneumonii, a fost un cosmar pentru mine si nu mai vreau sa trec prin ce am trecut...vreau doar sa fie sanatoasa; imi fac procese de constiinta pentru faptul ca daca eram langa ea nu s-ar fi imbolnavit atat de mult dar de cand am inceput serviciul si asta nemergand la gradinita , a fost meru bolnavioara. Vreau sa stau cu ea sa o protejez cat de tare pot ca sa nu se mai imbolnaveasca mereu...stiu ca e normal ca un copil sa mai si raceasca..dar nu e normal sao tina 3 saptamani sa faca complicatii si uite asa;spitale, doctori.Sper din tot sufletul meu sa fie bine iarna asta si sa nu mai fie complicatii.

Teodora Victoria
Darul lui Dumnezeu
10.10.2007
http://community.webshots.com/user/claudia117829


Claudia, sanatate Teodorei!!! Parca spuneai ca a facut tratamente de imunizare, nu?

Probabil are ea o sensibilitate pe partea asta.

-------------------------------

Erina mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Am trimis link pe mail-ul comun cu pozele de ma mare, din Bulgaria.
Am admirat frumoasele Gabrielei, pe Robert de alehiam (felicitari pentru burtica!), copiii de revista ai Erinei.

Uff, tre sa ma intrerup... Sper sa revin curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Erina mersi de raspuns.
Acum suntem la a doua cura de bromho-vaxom (ii dau iulie, august, septembrie) in speranta ca din oct v-a fi mai bine. Eu ma gandesc ca e sensibila din cauza faptului ca e prematur si ca nu a papat titi decat 7 saptamani; e atat de important alaptatul mai ales pentru un copil prematur iar Bernix stie asta. Uite asa ne chinuim si sper sa fie mai viguroasa o data cu varsta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Myral, jos palaria pentru tine! Iti doresc sanatate si fericire alaturi de iubirile tale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Am pus niste poze la semnatura, nu prea reusite dar doar sa va aduceti aminte de noi...!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Am citit cugetarile Sofiei. Chiar e foarte desteapta cum o arata si numele!

Bernix, cum am timp ma uit si la pozele voastre. Abia astept!!!
Temerile sunt naturale. Bebe se va naste sanatos si frumos, o sa te descurci minunat si nu iti vei imagina familia fara el. O sa iti doresti doar sa fiti toti sanatosi si binecuvintati ca altfel totul va fi perfect.

Mamici daca dispar inseamna ca s-a "crash-uit" de tot computerul plus ca vrem sa plecam in week-end.


Papanash cum ai timp spune-ne pe scurt despre problemele cu pedo....

Eu am sugerat schimbarea p nu pentru a ingradi accesul mamaicilor mai putin active ci pentru a trece la una mai puternica...Nu detaliez ca ar fi prea obvious dar chiar s-ar cere schimbarea!!!!! Teodora gindeste-te un pic si spune daca nu-i asa!!!

Exista nebuni de tot felul. Chiar astazi unul pe strada se uita ciudattttt...

-------------------------------

Erina mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput