Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca83

beatrice ne ai pe noi....si eu am decat cateva persoane apropiate.

AAAA am uitat sa va spun..Aseara am avut prima stare de lesin, m-a cuprins dintr-o data. Ameteam si imi tremurau mainile. Am luat o lingurita de dulceata si am baut apa si mi-am revenit.

24+ si ingeras in ceruri


Eu ma delectez acum cu nelipsita miere si apa, remediu pt starile de lesin.

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Buna dimineata!
Miruna, multumim pentru noul capitol!
Allexxia, ma bucur ca rezultatele de la echo sunt bune si ca inimioara fetitei e perfecta! Sa gandesti pozitiv, eu sunt sigura ca vei avea o fetita sanatoasa si frumoasa! Cat priveste plecatul la mare, mi se parea absurd sa nu te lase, noi iti dorim un concediu placut si linistit, amandoi(tu si sotz) aveti nevoie de zilele alea de relax!
Symo, ma bucur ca pleci, dar nu ma iei si pe mine? Cand ajungi acolo, sa te gandesti la noi cele care nu ajungem prea curand pe litoral. Distractie placuta si relaxare maxima!
Felicitari burticilor care au schimbat semnatura, uite cum trec saptamanile si suntem tot mai aproape de momentul mult asteptat!
Trebuie sa mai spun, legat de intalnire, ca am vazut cele mai frumoase burtici, ever! Eu le-as fi pupat pe toate, mi s-a parut ceva extraordinar! Se uitau oamenii la noi... cred ca n-au vazut niciodata atatea gravidute adunate. Miruna, cat priveste "ingrasatul" lui Beatrice, te-ai fi amuzat teribil. E mai slaba decat mine, deci doar imagineaza-ti... Victoria, Corina, Beatrice si Doura sunt campioane la greutate, nu au niciun pic de kg in plus. Oricum, pentru mine toate ati fost minunate, Doura e o persoana foarte blanda si linistita si exact cum a zis si ea de noi, e mult mai frumoasa in realitate... E clar, odiseea noastra are numai burtici frumoase si ma bucur ca nu au fost niciodata discutii anapoda intre noi(daca au fost, am reusit, cu intelepciune, sa mergem mai departe fara mare tam-tam), asa cum se intampla si cum s-a intamplat cu alte odisei.
Victoria, am gasit ochelarii... nici eu, nici Dana nu i-am vazut, erau "picati" dupa centura de siguranta! Deh, neuronul gravid... Multumesc de gand!
Contractiile, nu stiu ce sa zic, am inceput sa ma tem. Am foarte multe, intr-un interval scurt de timp, apoi ma lasa. Raman fara aer in momentele alea. Ieri nu stiu ce sa zic, m-am linistit, dar am luat 2 no spa-uri. Unul inainte sa plec de acasa, pe la 5-5.30 si altul pe la 7. Si cam degeaba. Doctorul meu a plecat azi in concediu, nu-l mai deranjez, ca e cu familia. N-ar fi o problema, dar nici eu nu suport sa fiu deranjata in concediu, asa ca aplic si inversa. Sper din tot sufletul sa nu se repete aceste episoade. Poate au avut legatura si cu stresul meu, ca era sa nu mai vin la intalnire, domnul iubi avea cardul meu la el, masina lui era in statia de metrou, cheia la el, iar masina mea nu avea motorina. Agitatie maxima, lacrimi, nervi... ma gandesc ca o fi fost si asta un factor declansator al contractiilor, ca de atunci m-au luat.
Iar mi-e somn, m-a trezit administratorul sa-i dau niste chei.
Mai citesc si revin.

Ana
28s, viitoare mami de, David Ciprian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

Ana incearca sa iei o jumatate de gynipral cand iti mai apar contractii... iar daca tot nu cedeaza mergi la un medic nu sta asa, te rog.

Fetelor precum am spus suntem o odisee de gravidute frumoase, destepte, slabeeeee si cum mai vrem noi. puneti si voi macar 2 poze sa va vedem la intalnire..

24+ si ingeras in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Ana

Citat:
citat din mesajul lui ana_o

Miruna, cat priveste "ingrasatul" lui Beatrice, te-ai fi amuzat teribil. E mai slaba decat mine, deci doar imagineaza-ti...

Inseamna ca am ramas singura in competitie , astept sa ma ajungeti din urma.
Citat:
citat din mesajul lui ana_o

Victoria, Corina, Beatrice si Doura sunt campioane la greutate, nu au niciun pic de kg in plus.


Rusine .

MIRUNA cu Emanuel Alexandru si Iustin Adrian 27 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:


Neuronul...

Ana, te rog eu mergi macar la alt dr. la o consultatie, oriunde. De la contractii pot aparea probleme cu colul si nu e de gluma. Pana la 32 de saptamani mai e mult. Tu ai si fortat nota in ultima vreme cu mutatul deci ideal ar fi sa te vada un dr.


MIRUNA cu Emanuel Alexandru si Iustin Adrian 27 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEXA1985 spune:

Fetelor,

Am incercat sa sun la Sashenka sa vad ce mai face de nu intra deloc si telefonul ei este inchis. Mai are cineva vreun numar de telefon sa incerce sa o contacteze?

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirunam

Ana

Citat:
citat din mesajul lui ana_o

Miruna, cat priveste "ingrasatul" lui Beatrice, te-ai fi amuzat teribil. E mai slaba decat mine, deci doar imagineaza-ti...

Inseamna ca am ramas singura in competitie , astept sa ma ajungeti din urma.
Citat:
citat din mesajul lui ana_o

Victoria, Corina, Beatrice si Doura sunt campioane la greutate, nu au niciun pic de kg in plus.


Rusine .

MIRUNA cu Emanuel Alexandru si Iustin Adrian 27 +





Eu pe cantar am 11 si jumatatesi nu-s mai grasa decat Ana

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Neuronul de gravida: am vrut sa spun ca Ana nu-i mai grasa decat mine

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALEXA1985

Fetelor,

Am incercat sa sun la Sashenka sa vad ce mai face de nu intra deloc si telefonul ei este inchis. Mai are cineva vreun numar de telefon sa incerce sa o contacteze?

26+


Eu am incercat sa sun la ea, i-am trimis si sms, niciun rezultat.Sper sa nu fie nimic grav.

Andreea, mami de baiat si 27+ cu
asa creste bebelusa
www.perfectnanny.ro/" target="_blank"> ... we care

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Buna, si mie mi-a placut mult la intalnire...cred ca s-a si vazut ca am vorbit cam mult (eu de obicei nu prea vorbesc), dar de...nu prea am cu cine vorbi, ca nimeni din jurul meu nu ma intelege Fetele sunt toate f frumoase.
Ana, nu se vedea pe sub rochita unde sunt kg in plus ..le-am ascuns bine, ca am 7,5kg luate pana acum.
Sugubina, ai grija de voi! multa sanatate!
Msymo, felicitari pt grasunica. al meu la 27s avea 1050g, deci tu ai o rotofee Disractie placuta l amare! Dc s-ar inventa teleportarea, as veni si eu. Dar drumul ma omoara
Ana, si eu zic sa mergi totusi la un dr sa te vada.
am ramas placut impresionata de Sofia si Maria. Sunt tare scumpe si cuminti. A mea e copilul atomic pe langa ele. Ele mi s-au parut asa delicate si scumpe...ca 2 floricele. imi pare rau ca n-am prea putut vorbi cu fetele dn capatul ala al mesei.


==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 27+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput