"Abdomen extra-plat (38)"

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Raportez si io 50 minute de aerobic.

Meniul:
-cafea, banana medie
-struguri
-branza cu salata de rosii/castraveti/ardei/ceapa
-o felie pepene galben
-peste cu mamaliguta si mujdei

Allure, buna idee.

no, ma duc la somn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Am venit si eu din oras. Doamne ce cald este... Astazi cred ca am baut 2 litri de apa. De dimineatza am papat 1 iaurt, o nectarina si 3 feliute de paine de secara cu cascaval. La cina am mancat 1 iaurt cu o nectarina. In total astazi am facut miscare 2 ore la sala si cam 1 ora la plimbare. Si astazi am stricat cantarul ca m-a enervat ca arata valori aiurea. Si acum trebuie sa iau altul...
Si inca ceva: mi se pare ca mi s-a mai dus din celulita. Prietena mea imi zise ca e posibil sa fi inceput sa mi se tonifieze picioarele. Oricum ar fi, inseamna ca aparatul ala de vibromasaj incepe sa dea roade.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Ma bag si eu la somnic. Noapte buna si sa speram ca maine va fi mai bine.







Don't woryy, be happy!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

adevaru-i ca nu ma interesa cine si cate kg are ci mai mult ma interesa cine si cand are ziua de nastere sa stiu si eu sa-i spun un La multi ani:-)
buna idee Allure daca te uiti ai cam sintetizat totul in ultimele tale mesaje

eu nu-s tare buna la sfaturi alimentare ca nu-s sofisticata ca si Allure, eu mananc simplu:-) si fara carne...nu vreau sa creada cineva ca incerc sa-l atrag in "secta celor fara carne"


raportez caldura mare si umezeala la Cluj:-) groaznic , parca suntem la tropice

sport lejer, mancat ca la PMS aiurea:-)
un iaurt cu afine, seminte de canepa si de in
1 pumn de migdale
orez integral cu ierburi diverse si doua oua fierte
1 baton fitness
1 pumn de alune de padure
mancare de dovlecel cu marar
2-3 linguri de branza de vaci cu ierburi si 1 rosie

apa multa si acuma o bere ca mor de caldura

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

SUGESTIE: se face ceea ce a spus Allure intr-un subiect nou si adresa subiectului o punem doar ca si link la noi in subiect pt ca prima pagina sa nu fie prea lunga:-) sau nu:-)))))



Lumi cum te-ai descurcat cu mancarea in vizita?

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Hello!
Am inteles deci ca trebuie sa scot listuta. O pun in mail sau renuntam de tot?
Deus e bine cum zici si tu, de aia ziceam eu link, nu trebuie subiect nou, rezumam totul intr-un post si facem link la el.
Putem lasa totusi zilele de nastere, da?

Chiquitita, mama Liviei (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Ceva distractiv:


Berbec
- ai un metabolism foarte bun si este putin probabil sa ai probleme cu greutatea corporala. Totusi, trebuie sa te hidratezi foarte bine. Pentru ca adori mancarurile fierbinti si condimentate, incearca o dieta cu supe de pui sau peste. Pentru conditia fizica exe-cuta exercitii de forta, fot-bal, arte martiale sau bas-chet.


Taur
- ai un metabolism lent. Esti un gurmand si nu te dai in laturi de la niciun aliment delicios. Dar nici nu depui eforturi pentru a elimina caloriile in plus pe care le acumulezi de fiecare data cand dai iama in farfurie. Opteaza mai mult pentru fructe si legume proaspete, mareste aportul de lichide si mergi la fitness sau inot.


Gemeni
- esti posesorul unui metabolism rapid, iar majoritatea kilogramelor acumulate de tine sunt pe sistem nervos. Renunta la obiceiurile alimentare nesanatoase, mananca rosii, castraveti, ardei, morcovi, pepene rosu si struguri. In plus, apuca-te de sport. Baschetul sau voleiul practicate la sfarsit de saptamana cu prietenii iti vor fi de un real folos.


Rac
- esti foarte stresat si ai un metabolism lent. Exercitiile fizice te vor ajuta sa te simti mult mai bine. Dar ca sa fii mereu in forma este indicat sa alegi sporturile care implica apa. Du-te la inot si acorda mai multa atentie regimului alimentar. Consuma mancaruri usoare, cum ar fi supele de pui, vita si peste sau gratarul din aceeasi carne.


Leu
- ai un metabolism mediu spre rapid, esti binedispus si mereu pus pe glume. Dar ca sa-ti mentii aceasta stare trebuie sa-ti pastrezi forma fizica si mentala. Pentru tine sunt ideale orele de dans si aerobic, artele martiale si exercitiile fizice in aer liber. Cat priveste nutritia, incearca sa te axezi pe alimente cu cat mai putine calorii. Din alimentatie nu trebuie sa-ti lipseasca fructele, legumele si carnea alba.


Fecioara
- ai un metabolism rapid. Ca sa fii in forma trebuie sa constientizezi greselile pe care le faci in ceea ce priveste alimentatia si stilul de viata. Incearca sporturi de anduranta, cum ar fi ciclismul sau alpinismul. Asigura?te ca nu-ti lipsesc lichidele, lactatele si legumele din alimentatie.


Balanta
- metabolismul tau este lent. Chiar daca ai grija de corpul tau, dulciurile si lipsa orelor de odihna iti afecteaza serios sanatatea. Foloseste-ti energia la tenis, golf, volei sau dansuri si vei scapa si de kilogramele nedorite. Bea multa apa si suc de afine, care iti vor ajuta corpul sa-si intensifice metabolismul.


Scorpion
- ai un metabolism rapid, iar pentru a slabi ai nevoie de un antrenor care sa te motiveze. Alearga zilnic, fa box, fitness, fotbal sau orice alt sport de echipa. Elimina dulciurile si grasimile animale din alimentatie si rezultatele nu vor intarzia sa apara.


Sagetator
- ai un metabolism rapid si detii toate atuurile necesare sportului de performanta. Cand iei putin in greutate, opteaza catre sporturi precum inot, atletism si hipism, cele mai potrivite personalitatii tale. Daca vei avea activitate fizica permanenta nu vei avea nevoie de mari restrictii alimentare.


Capricorn
- ai un metabolism stabil spre rapid. In cazul in care vrei sa slabesti putin, sporturi ideale temperamentului tau sunt joggingul, golful si alipinismul. Mareste considerabil cantitatea de lichide.


Varsator
- metabolismul tau este rapid. Pentru ca renunti cu usurinta la activitatile fizice in detri-
mentul activitatilor
intelectuale atragi frecvent kilograme in plus. Te vei simti mult mai bine dupa ce iti vei transforma propria locuinta intr-o sala de fitness in care sa exersezi zilnic cateva miscari. Consuma multe fructe, legume si lichide pentru circulatia sanguina.


Pesti
- ai un metabolism lent. Ca sa slabesti incearca un regim echilibrat, gen dieta de vara asociata cu multa miscare. Cele mai indicate sporturi in cazul tau sunt baletul si aerobicul. Nu evita nici activitatile care tin de gradinarit, mai ales ca adori natura.


***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

buna dimineatza...deci concluzia la postul lui Xio este ca tb sa ma apuc de alpinism...ca de bicicleta nu stiu sa o manevrez decat pe aia de camera

Ieri am reusit doar o ora de aerobic intens...cand zic intens ma refer la faptul ca la un momendat m-am trezit facand flotari si curgea apa de pe mine ca si cum aveam robinet, nu o picatura doua acolo. Drept care elanul meu la alergat s-a taiat dupa vreo 5 min asa ca am ramas doar cu ora de aerobic. Cred ca e si caldura asta cumplita de vina ca desi traiesc in aer conditionat tot ma resimt.

Azi MD:
iaurt cu in semimacinat (ca nu am masina de cafea si m-am chinuit cu robotul de bucatarie).
10 min abdomene (vreo 300 scurt de buna dimineatza)

Mi-am luat si creatina dar evidamente dupa ce am studiat prospectul toata seara am uitat sa iau astazi.

O zi buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

dragutelor,ma scuzati ca dau mai rar pe la voi.Nu v-am uitat si nici nu v-am abandonat.Doar postesc de zor.
Mi-e tare dor de voi si mai ales de sport,care se intelege ca momentat e legat de gard.Mi-am planificat totusi sa incerc cite ceva finut la vreme de seara!Sper sa-mi reuseasca.

Dark sun, bine ai venit si multumesc mult pt. apreciere.Acum cred ca m-a parasit inspiratia(pe uscat parca nu`ti arde de glume)
Scoateti listuta,de ce?A ris careva de kilele noastre?
chiquitita,sar`na pt. interventie prompta.
Sabina,eu is mai aeriana decit tine zilele astea.Sper ca a modificat chiquitita(sau a sters lista de tot) nu stiu ca nu am intrat deloc ieri si nu am apucat sa recitesc nimic din capitolul asta.
unde-i lumi?Aparu?e in viata,bine,sanatoasa??

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Gata,am frunzarit cite putin.
Allure,si eu sunt de acord cu ideea(am mai zis cindva sa scriem tips&trick si info utile la inceput de capitol).Oricum,eu`s pentru!

Macrina,hannen se lupta sa supravietuiasca zilele astea.Multu` de intrebare!

Ah,ce dragi imi sunteti.Si vad ca si Lumi a aparut,bine ,sanatoasa doar cu putina febra.Bre,n-ai zis cum fu cu mama mare?cum ai pacalit-o cu cirnatii si alte delicatese?
va trag un mozol discret si ma`c la oalele mele.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput