Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (121)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Neazta!
Piticotul meu s-a ridicat in picioruse!!!
L-am pus in patut sa ma duc sa ii pregatesc laptele sora-si si l-am gasit in picioruse, tinandu-se de gratiile patutului. Radea in hohote si era asa mandru de el, ochisorii aia ziceau "Uite , mami, ce pot eu sa fac!" Ma topesc



OAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!
Bravo piti!!!


Lillo....ai baiat mare!!!!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


Parca a crescut prea repede totusi. Parca ieri ma rugam plangand in hohote la Dumnezeu sa aiba grija de chiriasul din burtica mea si acum deja sta in picioruse. Ma duc sa il pup putin ca maine poimaine nu mai ma lasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Neazta!
Piticotul meu s-a ridicat in picioruse!!!
L-am pus in patut sa ma duc sa ii pregatesc laptele sora-si si l-am gasit in picioruse, tinandu-se de gratiile patutului. Radea in hohote si era asa mandru de el, ochisorii aia ziceau "Uite , mami, ce pot eu sa fac!" Ma topesc



OAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!
Bravo piti!!!


Lillo....ai baiat mare!!!!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


Parca a crescut prea repede totusi. Parca ieri ma rugam plangand in hohote la Dumnezeu sa aiba grija de chiriasul din burtica mea si acum deja sta in picioruse. Ma duc sa il pup putin ca maine poimaine nu mai ma lasa.


Da si eu ma gandesc de multe ori la asta. Poate maine poimaine plecata de acasa si nici nu-mi dau seama cuma trecut timpul. Ma rog la Dumnezeu sa ne dea sanatate sa ne putem bucura de el. .
Si eu citesc ce ziceti voi si nu-mi vine sa cred ce am avansat. Larisel zicea de premergator, tu zici ca s-a ridicat, am vazut poze cu pufuleti in leagan , of doarmne ca repede mai trece. Nu stiu unde au trecut 7 luni . Hai ca azi devin eu melancolica .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

lillo....asa e....ce repede cresc..

alecsa, la ce-ti trb indulcitor pt bebe?

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

"Supa de morcovi: 500 g morcovi taiati rondele + 1 litru de apa, se fierbe la foc mic 2 ore, se mixeaza morcovii, ajutandu-se de zeama in care au fiert. Se pun din nou la fiert cu zeama in care au fiert (si se mai da un clocot)"


femeia asta zice sa-ti petreci toata ziua fierband doi morcovi....

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

lillo....asa e....ce repede cresc..

alecsa, la ce-ti trb indulcitor pt bebe?

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


Pai mie nu! Eu nu am folosit! Dar zicea Larisel ca a pus fructoza in ceva si de aici discutia. Deocamdata nu vreau sa folosesc nici un fel de indulcitor si nici sare. Inca nu stie ce sunt alea. Mai pe la 1 an si ceva am sa-i pun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

"Supa de morcovi: 500 g morcovi taiati rondele + 1 litru de apa, se fierbe la foc mic 2 ore, se mixeaza morcovii, ajutandu-se de zeama in care au fiert. Se pun din nou la fiert cu zeama in care au fiert (si se mai da un clocot)"


femeia asta zice sa-ti petreci toata ziua fierband doi morcovi....

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

si nici nu cred ca ii va placea. Yannis papa putin morcov. Numai asa 3-4 rondele ascunsi in supa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

"Supa de morcovi: 500 g morcovi taiati rondele + 1 litru de apa, se fierbe la foc mic 2 ore, se mixeaza morcovii, ajutandu-se de zeama in care au fiert. Se pun din nou la fiert cu zeama in care au fiert (si se mai da un clocot)"


femeia asta zice sa-ti petreci toata ziua fierband doi morcovi....

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

2 ore???? Si mai au vreo vitamina dupa ce fierb 2 ore?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Neata!

Azi ii fac si eu supa dar clar nu o fierb 2 ore :))))).
Lillo Felicitari!!!

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Eu nici numai stiu ce sa-i mai fac de papa azi... M-am saturat de aceeasi supa pe care i-o fac mereu. Ce idei de felul 2 mai aveti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

hop si eu.... de cafea ale1212xa am mareeeeeeeee nevoie.
matza mea a avut somn azi noapte dar nu a stiut cum sa adoarma (greu domnle!) si nici azi nu mi-a dormit..adica e praf de la 10 ma chinui cu ea..si nu vrea ....offf...am obosit....altadat pe vremea asta era dormita de 2 ore ..uff

Din ce am tinut minteee...Lilo bravo piticotului

Ana g (parca).. pt reteta de biscuiti

Xela....tii ca nu te mai lasa A. sa o pupi (profit de ocazie si o pup pe Diana de cate ori am ocazia)

No..eu ieri am fost la gine....ca eu nu puteam sa ma bucur de loc de placerea siecscului ca voi ..asa ca am aflat...cicatricea mi-e foarte sensibila si tre sa ma dau cu lioton cam de 3 ori pe zi (si inainte de siecs)..si daca nu trece.... (Doamne da sa treaca) imi face operatie ..Asa ca Doamne da sa treaca cu Lioton.

am mai citit....am uitat tot..oricum recitesc si revin

Sa nu uit..LML tuturor sarbatoritilor pe care i-am ratat in zilele cand nu am fost pe forum

31.12.2009 Roxi de Diana

http://soferderomania.promotor.ro/rox_y pls...un vot

Mergi la inceput