Bobocei de sept-oct 2008, la 2 ani (306)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Miruna, la fratii nostri bulgari plec. nu avem asigurare, dar voi face sigur pentru elena (macar cardul ala dat de statul rumen).
cat despre istoricul elenei, multumesc bunului Dumnezeu, e cam saracacios. O singura data a luat antibiotic pentru un puroi in gat care a evoluat foarte rapid. in rest, muci. aaaa si episodul cu eruptia cutanata= exantem viral.

poate de aia si sunt asa panicata, ca nu stiu la ce sa ma astept, nu stiu cum evolueaza unele boli, nu stiu....multe.

pup si multa sanatate cavalerilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

iepu, eu zic ca o lista mai completa decat cele 2 de pe blog, nu prea exista... asigura-te ca ai ceva ptr febra, diaree (de la una simpla, pana la enterocolite &Co), antialergice/antihistaminice (astea merg si ptr intepaturi, piscaturi etc), creme de protectie solara (inainte si dupa). si eventual un antibiotic, cu spectru larg, si ceva local, ptr gat.
dar parerea mea e ca cel mai bine e sa te asiguri ca poti lua legatura telefonic cu pediatrul, sa va dati seama pe cat posibil, daca e sa se intample, ce anume se intampla... e viral, nu e viral, necesita sau nu antibiotic, necesita sau nu control de specialitate (ORL, de ex.).
si homeopate pe cat posibil, daca stii ca Elena reactioneaza bine la ele.
cand plecati?

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Daca ajungeti la dr in Bulgaria Doamne fereste, am un sfat pentru voi de fapt e pt toata lumea care foloseste asigurarea medicala in strainatate.
Intodeauna sa suni in Ro la asigurator si sa le spui ce pb ai si ca vrei sa folosesti asigurarea si ce trebuie a faci ce sa completezi.
Trebuie sa stii ca vei plati tu intai si pe urma iti vei recupera banii in tara.
Eu sper sa nu aveti nevoie de asa ceva.
Farmacii sunt si acolo o gramada in caz daca vrei ceva si preturile nu sunt foarte mari.
Unde in Bg mergeti?

cu K2 in 28s si mamica de K1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Lumi, Niko, sarumana mult. Plecam in sept (11-18) la Nisipuri. Voi activa roamingul cu siguranta pentru a tine legatura cu tara. Si cred ca cel mai linistitor pentru mine e ca am verisorul din Giurgiu care face curse Bulgaria toata ziulica. Daca doamne fereste ceva ma sui la el in autocar si vin la Bucuresti. sau sunt dusa rau?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Citat:
citat din mesajul lui iepurila

Lumi, Niko, sarumana mult. Plecam in sept (11-18) la Nisipuri. Voi activa roamingul cu siguranta pentru a tine legatura cu tara. Si cred ca cel mai linistitor pentru mine e ca am verisorul din Giurgiu care face curse Bulgaria toata ziulica. Daca doamne fereste ceva ma sui la el in autocar si vin la Bucuresti. sau sunt dusa rau?


Cea mai fericita mami - ELENA (21 Octombrie 2008)
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.




Mangalia este mult mai aproape, cred ca o ora juma maxim!
Dar hai fii optimista!

cu K2 in 28s si mamica de K1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

elaga, cu olita eu am lasat-o balta
adica mi se pare ca nu e pregatit si astept sa fie
mi se pare prea mare bataie de cap si nu sunt dispusa acum la asta
o sa-l mai intreb peste vreo luna, poate-poate
dar decat il intreb
el stie ce aia o olita, ce e ala wc, stie ce se face acolo, spune cand face...dar nu vrea...si sa-l oblig nu pot, nici nu prea vad cum


Lumi, frumosi baieti ai!

iepurila, sper sa nu aveti probleme in vacanta!! de obicei hotelurile au cate un dr agreat, asa ca pt siguranta poti intreba la receptie ce si cum
in Grecia cand am fost in 2007, finilor mei li s-a imbolnavit fetita si a venit un dr care avea la el tot ce-i trebuia, medicamente...tot! a sunat el la asigurari in Ro si a vb cu aia si finii n-au platit nimic
adica ei stiu ce si cum...dar s-or mai fi schimbat lucrurile de atunci
ne-am facut toti atunci asigurari medicale, nici n-au fost f scumpe, din cate imi amintesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Buna seara,


claudinna, ada lidia cum mai sunt puii??


NOAPTE BUNA TUTUROR!!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

buna seara am intrat si eu sa va salut, vad ca vb. de vacante, sper sa plecam si noi, undeva pe 25 ale lunii, doamne ajuta...aaa....si tot la bulgari

lumi

elaga nu fi suparata si nu te mai grabi, si eu am fost disperata intr-un timp, avand in vedere ca si noi ca si Claudinna...stim ce se intmpla si cu olitza si cu reductorul stim ce trebuie sa facem acolo dar nu vrea, pur si simplu...nu ai ce sa-i faci....mie mai imi face si in ciuda se duce in baie isi pune reductorul pe wc si pune papusa acolo sa faca pipi ...si intreb si eu "faci si tu?" si ea "NUUUU"...ce sa mai zic



fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

Ieri nu am reusit deloc sa intru, din cauza motivului ca ne-am trezit cu niste muci, urati si multi si mereu curgatori, cand stranuta odata stropea la cativa metri de ea
Surpriza...azi nu mai avem un muc, nici macar urme ceva,....ce-o fi fost si asta???

babytza ce mai face mama ta?? vreau si eu sa-i urez de ziua ei(cu intarziere, scuzeee) muuuuuuuuuulta sanatate, ca-i mai buna decat toate

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Multumim tuturor de sustinere!
Suntem la limita rezistentei..eu cu nervii, Izabella cu bronsita ei ciudata..febra mai vine ..mai pleaca, etc

Lumi pupam pretziosii bronzati! si pe mami a lor sirena
Mergem in insorita Italie..numai sa ne revenim putin cu boala asta..ca deja o lungim de ceva vreme!


Am rezolvat-o cu cadoul..multumesc mult pentru idei..am dat iama in niste lego-uri si am ales din colectia Creator..o motocicleta care se transforma in cart..etc..mi s-a parut interesant..sa vedem ce o sa zica si baietelul care il primeste!

pup si sper sa mai intru ..pina la plecare!

Mergi la inceput