Hai pufescu,Iulia,Criss!Bv Dragaica,Laurika! (179)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babiela spune:

felicitari dragaica refacere usoara si bebei mancaciosi si necoliciosi.

--------------------------------------------------------
mamica de ingeras Cristina-Maria (4-12.02.08) si te rog DD si de un aici pe pamant
----------------------------------------------------------
NU CONDUCE MASINA MAI REPEDE DECAT POATE ZBURA INGERUL TAU PAZITOR
----------------------------------------------
Ai grija cand sari in sus de bucurie, sa nu-ti ia cineva pamantul de sub picioare
------------------------------------------------
Doamne ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen
---------------------
II Bebe Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

A venit si ziua de 11. Eu maine am termenul fixat de ecografist
Asa ca pap si iar hop sa mai iau mancare. Am si eu un stres, sa-i las cu frigiderul plin ca la noi se consuma nu e de joaca.

Felicitari Dragaica, sa va fie sanatosi si cuminti ratoii mult iubiti si asteptati!Babiela, Iulia_N voi urmati maine. Ceva emotii? Totul e gata banuiesc. Numai eu ma trezesc sa mai pun cate ceva in bagajul meu ca pe al lui bb inca nu am inceput sa-l fac
86cmm, eu retinusem ca la ecografie ti s-a dat alt termen, mai spre sfarsitul lunii si atunci nu ma miram ca nu ai nascut. Bafta luni, sa nasti repede si usor! Te asteptam cu vesti bune! Daca nu dau eu de tine ca parca scrii la subiectul cu Arad.

Oare ce mai fac Laurika si pufescu. Le-a dat cineva mesaj?

Elena, ce grasunel. Bravo mami, ai vazut ce laptic mult si bun ai. Ti-ai facut degeaba griji.



Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 40+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_mm spune:

dragele mele, in sfarsit mi-am facut putintel timp sa intru pe net. sunt rupta. bebica mea e o mica terorista. colicii, bata-i vina! a, si orice am face, nu reusim sa scoatem aerul pe gurita dupa masa, asa ca urmeaza zvarcoliri pana il eliminam pe fundulet. e tare greu, ca nu pot dormi mai deloc.

acum ne-am mai obisnuit una cu alta. sanii inca ma dor, ea e inca lenesa la san, bibe nu prea vrea (desi e tot cu laptele meu), asa ca ma si mir ca a pus in greutate. la 3 saptamani avea 3500 g, deci suntem ok.

ma bucur ca am reusit sa citesc cateva capitole, dar nu reusesc prea mult, ca mor de somn. felicitari la toate mamicile si le doresc bebei sanatosi si norocosi...dar si cuminti (tot flamandu' la ce-i gandu').

va multumesc mult pt gandurile voastre bune si pupici pt eladea si princhindeii ei .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Citat:
citat din mesajul lui delia79


Scuzati ca dau buzna, dar am urmatoarele vesti:

BUN VENIT SEBI!!! BUN VENIT FELIX!!! DE DRAGAIACA Sa fiti sanatosi si mancaciosi si dormiciosi si sa aduceti numai bucurii parintilor emotionati!

Tocmai ce-am primit un semn de la sotz de Dragaica, cu vesti minunate: baietii sunt sanatosi si frumosi . S-au nascu la ora 12 si ceva (organizarea spitalului de kko), au primit note superbe, au 2750 kg si 47 cm Felix si 3200 kg si 50 cm Sebi (sper ca nu i-am confundat ), pe scurt sunt niste bijuterii . Tanara mamica e bine, se recupereaza si invata impreuna sa alapteze puiutii.

YUHUUUUU!!!!

Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos


Felicitari Andrea refacere rapida si mult laptic...bine ati venit pe lume Sebi si Felix


Bamboletta 37+David si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)
AMR 2+ pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Ela-chiar ma gandeam la voi zilele astea...bine ati revenit in delfinariu

maine schimbam si noi semnatura 38 sapt sper sa nu nasc ultima

am de calcat si nu am nici un chef


Bamboletta 37+David si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)
AMR 2+ pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Tanti intr-adevar am fost foarte mirata cand mi-a zis ce greutate are , ma gandeam la 1 kg sa ia dar chiar a pus .

Otilia imi faceam griji de consistenta latelui pentru ca ma sugea foarte des la 30 min si nu avea timo sa se refaca altul, apoi era tot fomist, acum am reusit sa "lungesc pauza intre mese" pana la 1 ora 1 ora jumatate si vad ca am laptic.Dar noaptea este un terorist...tot la o ora ma scoala, probabil atunci pune cel mai mult .
HAi ca mai ai putin...abia astept sa intri a ne dai vestea....tot natural vei naste ???

FELICITARI ANDREEA!!! BUN VENIT SEBI SI FELIX !!!


****************************************
Elena, mamica fericita de Yanis Stefan(08.07.2010)
si de Luisa ( 23.07.2005) & Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui beluistef

Tanti intr-adevar am fost foarte mirata cand mi-a zis ce greutate are , ma gandeam la 1 kg sa ia dar chiar a pus .

Otilia imi faceam griji de consistenta latelui pentru ca ma sugea foarte des la 30 min si nu avea timo sa se refaca altul, apoi era tot fomist, acum am reusit sa "lungesc pauza intre mese" pana la 1 ora 1 ora jumatate si vad ca am laptic.Dar noaptea este un terorist...tot la o ora ma scoala, probabil atunci pune cel mai mult .
HAi ca mai ai putin...abia astept sa intri a ne dai vestea....tot natural vei naste ???

FELICITARI ANDREEA!!! BUN VENIT SEBI SI FELIX !!!


****************************************
Elena, mamica fericita de Yanis Stefan(08.07.2010)
si de Luisa ( 23.07.2005) & Beatrice ( 02.06.2003)


belu si al meu e un grasun...il cantaresc maine. el mananca mult o data dar la 3 ore.

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Elena, asa sper sa pot naste natural. Acum om trai si om vedea dar eu am sperante mari, mai mari ca data trecuta.

Mananca atat de des pentru ca este un voinicel. Asa am patit si eu cu Ana nascuta la 3.8 kg si cu burta mare . Noi asa avem impresia ca nu se satura daca sug asa des dar cantarul nu minte, ei ne seaca putin cate putin si pe ei se pune grasimuta.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 40+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Elena, asa sper sa pot naste natural. Acum om trai si om vedea dar eu am sperante mari, mai mari ca data trecuta.

Mananca atat de des pentru ca este un voinicel. Asa am patit si eu cu Ana nascuta la 3.8 kg si cu burta mare . Noi asa avem impresia ca nu se satura daca sug asa des dar cantarul nu minte, ei ne seaca putin cate putin si pe ei se pune grasimuta.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 40+ Iulia Alexandra


nu neaparat....mananca asa des ca nu se satura...ca si al meu e mare dar mananca la 3 ore. bine al meu nici nu adoarme daca nu are burtica full
Doamne ajuta Otilia sa nasti natural! Nu mai retin tu ai o ceza si o naturala nu? Dar in ce ordine?

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Larisa, prima nastere a fost cezariana de urgenta si a doua naturala. De aceea acum am sanse mai mari sa reusec decat data trecuta. BB insa e mai maricel si in cazul meu atat imi trebuie sa am vreun hop ca imediat ma baga la cutit. Plus ca nu cred ca imi vor face inducere daca depasesc termenul cu multe zile. Asa e politica lor, nu fac inducere pe uter taiat, asteapta sa se declanseze travaliul la modul serios si cel mult baga oxitocina daca s-a oprit travaliul de la epidurala.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 40+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput