Nev congenital sangerand

Nev congenital sangerand | Autor: andreutac

Link direct la acest mesaj

Pe spate am un nev congenital care astazi mi-a sangerat. Nu cred sa ma fi atins de ceva sau sa-l fi zgandarit in vreun fel. Am fost de urgenta la dermatolog si mi-a recomandat extirparea lui la Sp. Colentina.
Nevul in mometul de fata este un mic mai pigmentat, dr. mi-a spus ca sunt niste vase de sange iesite cumva in relief si de aici sangerarea. Totodata mi-a spus ca in general nevii acestia nu pun probleme, insa e bine sa fie scosi si analizati histopatologic.
Daca v-ati confruntat cu astfel de probleme m-ar ajuta experienta si sfaturile voastre.


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Eu mi-am scos o alunita de pe spate de genul asta.Se face anestezie locala cu xilina si nu doare deloc,in cateva minute ai scapat.Dupa care va fi trimis la laborator.
Din pacate mie la biopsie mi-a iesit ca fiind melanom nodular malign,am povestit aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=153854
Daca ti-a zis ca sunt vase iesite in relief poate o fi doar un hemangiom.Oricum nu intarzaia cu interventia,e mai bine asa.Bafta

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Monica, multumesc mult. Am citit pe nerasuflate topicul deschis de tine, ma bucur din suflet ca totul este ok acum. Numai bine in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANDREUTAC mersi! Sa ne anunti cum a fost!

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Am ajuns astazi la medic, la Sp. Colentina. Se pare ca nu este nimic grav, m-am atins cumva la semnul respectiv, care a fost sensibilizat probabil de expunerea la soare, doar cu crema de protectie, si nu cu plasture. A ramas sa revin in septembrie pentru a discuta despre extirparea nevului. Pana acum pot rasufla usurata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Andreutac ma bucur ca e totul ok si te-ai linistit

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput