Alaturi de Siluan! Puiuti de Randunici 2008!(441)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

frectie cu spirt indoit cu apa, dres ud si bustul gol...

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

Farmaciile Dona au, nu ai pe cine sa trimiti? Sanatate multa lui Teo



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PIDANA spune:

Citat:
citat din mesajul lui randunici

Teo are 40 grade!!! i-am dat nurofen acum 3 ore, supozitor cu paracetamol acu juma de ora, impachetari, sosete ude, dres ud....ce mai fac????? acum ii dau 7 pic de algocalmin! NU gasesc nicaieri supozitoare cu Diclogesic! de unde iau?


Alina, ti-am trimis si sms. am eu supozitoare diclogesic, cum fac sa ti le dau? vin si pana la tine numia sa ma anunti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Citat:
citat din mesajul lui natynic

am inchis adineauri cu Simo. Au fost acceptati la Hanovra si vor pleca la 12 noaptea desi nu au inca banii imprumutati la care sperau (repet, NU II AU!!!). Prin urmare, de Campania DC au in continuare nevoie ca de aer caci NU AU BANI!
Legat de blog,isi cere scuze mii fata de noi dar se pare ca existenta a 2 bloguri este o situatie deloc potrivita si,din considerente de publicitate corect facuta,trebuie sa-i respectam decizia.
Asa cum Maxinne ma avertizase, o astfel de campanie umanitara poate conduce si la neintelegeri,informatii incomplete si mici esecuri de tot felul. Peste care treci daca ceea ce vrei in final e sa se faca bine sufletelul ajutat. Cine a spus ca a face bine e usor?? In conditiile astea ultima chestie de care m-as preocupa e de cat rahat ma fac sau nu fata de cunoscuti...No offence!

Naty mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica


DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
"Am invatat ca este prea greu sa-ti dai seama unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile"-Octavian Paler

SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA!


Natalia,

Nu e chiar asa. Eu nu am multe in viata, dar cu siguranta am cuvant si am coloana vertebrala. Si sa sti ca si eu sunt genul de om care ajuta, care pune umarul la nevoie.
Aveam impresia clara ca Simona este la curent cu ce facem noi si este de acord.
Din punct de vedere al marketingului si al comunicarii unei campanii, nu vad nicio problema in a avea 2 bloguri atata timp cat ele se adreseaza unui public diferit. Daca as fi stiut ca blogul care ramane este cel incomplet, cu diagnostic gresit, fara un document medical pe el si care se adreseaza in aceste conditii unui segment de tip "crede si nu cerceta", as fi conceput mail-ul trimis intr-un mod in care sa nu necesite nici un link catre acest blog. As fi inserat eu in mail dovezile, acele acte care probeaza ca avem de-a face cu un caz real, grav, care necesita ajutor urgent.
Si da, este important sa faci totul corect, cu dovezi si sa nu te faci "de rahat", ca daca ti-ai pierdut credibilitatea, a doua oara nu te mai crede nimeni si nu va mai dona nimeni.

Si ca vorbeam de credibilitate, Asociatia Mame are inca trecut blogul.

As mai avea muuuuulte de spus, multe peste care am trecut, sau m-am facut ca nu le vad tocmai pentru ca m-am gandit la sufletelul care trebuie ajutat.
Cred insa ca-i bine de acum incolo sa-mi tin parerile pentru mine.

Oricum Naty pentru tot ce faci pentru ei si iti doresc din suflet sa ai succes.

Doamne ajuta sa fie bine Micul si ma bucur ca au fost acceptati la Hanovra.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Ariel,

Multa sanatate lui Teo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

La multi ani Mimo!
Sa fi sanatoasa, fericita si sa ai parte de o slujba la care sa mergi in fiecare zi cu placere!

La multi ani Vali!
Vali e mare lucru sa poti spune la 30 de ani ca ai tot ce-ti doresti.
Eu iti doresc ca mereu sa simti asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Si eu vroiam sa-i ofer o lui Vali pentru declaratia facuta...Eu la 30 de ani inca nu aveam nimic la capitolul viata personala si totusi de atunci am simtit ca incep sa infloresc cu adevarat. Tu ai deja destule comori si faptul ca gandesti asa frumos si pozitiv despre viata ta e

Andreea,
Te rog sa ma crezi ca inteleg ff bine fiecare cuvintel din cele scrise de tine. Daca e sa stergem blogul, misiunea mea, a lui Ariel si a tuturor in aceasta campanie devine infinit mai dificila. M-am luptat pt drepturile lor in fata statului roman, ma lupt pt strangerea de fonduri dar nu mi-as fi inchipuit ca ar fi cazul sa devin si un soi de mediator intre ceea ce vrea Simo si ceea ce se asteapta de la ei aici pe forum, unde persoane straine, intr-o solidaritate impresionanta, se aduna zilnic, citesc cu sufletul la gura noutati si, mai ales, din putinul lor pun si adauga un strop de ajutor pentru micul nostru ingeras. E f dificil sa destram suspiciuni si nemultumiri in conditiile in care aici nu pot veni decat cu mesajele directe primite de la ea, transpuse prin cuvintele mele. Deie Domnul sa vina mai repede ziua in care ea insasi sa se reintoarca pe forum si sa poata "vorbi" cu vocea proprie!
Simo stie f bine ce se inttreprinde pe DC.DAR, [b]Simo este nevoita sa primeasca sfaturi de tot soiul, din toate directiile, mai inspirate sau mai nefericite[/b], in conditiile in care este, totusi, o mama aflata intr-o tara straina in care nici nu stie macar limba, veghind la capul patului unui copil care se zbate intre viata si moarte! Asa ca, atunci cand ii judecam oscilatiile de dispozitie si de decizii e intelept sa avem in vedere si aceste lucruri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexalorena spune:

Va inteleg pe toate si va respect enorm. Va admir in egala masura.
Ce spunem unor oameni pe care i-am indemnat sa citeasca blogul respectiv, unii au donat, altii nu, altii poate o vor face zilele acestea?! Odata afland de povestea lui SILUAN nu poti ramane indiferent.Vrei sa intri pe blog sa verifici evolutia lui sau chiar stadiul strangerii de fonduri, noutati. Acum sunt redirectionati care DC unde apare un alt cont, pe alt nume. Stiu pentru ce a fost acesta creat dar la propriu cred ca bagam oamenii "in ceata".
Iertati-ma pentru insistenta cu care cer explicatii dar am fost bulversata. Stiu ca nu aveti nici o putere in problema aceasta.
SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ma bucur din suflet ca Micu va ajunge la Hanovra maine dis-de-dimineata! Doamne, faca-se voia Ta!

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

Incep cu felicitarile:

SIMO-MIMO! si [red]VALI


Am admirat poze cu puiutzi dragalashi de Clauclau, Gecko si Zozelina... Sanatate maxima, TUTUROR FRUMOSHILOR!!!!


Naty, felicitari pentru progresele Iuliei! Succese succesive si complete pe linia dezpemparzirii!


Ariel,! Regret ca Teo al tau e bolnavior!!! Da Doamne, sa-i scada puiului tau febra cat mai repede si sa ai o noapte linistita! Recuperare rapida!!



Cory, mamik de Larisik
(8 ani) si de Alex - 30 martie 2008

Mergi la inceput