Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (120)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui iulenca

Avem un dintisorrrrrr

Iulenca




Felicitari!!!!!!!!!!

Eu sunt super fericita!! Am pus-o in scaun, mi-am luat si eu o lingurita si am mancat cot la cot piure de fructe. A mancat micuta mea 7 lingurite de piure. Nu pot sa zic ca a mancat cu pofta sau ca a deschis gura dar cred ca incet incet ne obisnuim.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg


asa asa
hai ca poti!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bravooooooooooooooo
uite un pupic de la Ivan, daca papi si maine asa primesti 2..........

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Iulenca felicitari pt dintisor.
Miremia bv usor,usor se da pe brazda.Am observat si eu la Uca ,ca atunci cand maninc se uita fix la mine si plescaie din gurita dar daca ii dau tot degeaba

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulenca

Avem un dintisorrrrrr

Iulenca




FELICITARI!

31.12.2009 Roxi de Diana

http://soferderomania.promotor.ro/rox_y pls...un vot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui iulenca

Avem un dintisorrrrrr

Iulenca




Felicitari!!!!!!!!!!

Eu sunt super fericita!! Am pus-o in scaun, mi-am luat si eu o lingurita si am mancat cot la cot piure de fructe. A mancat micuta mea 7 lingurite de piure. Nu pot sa zic ca a mancat cu pofta sau ca a deschis gura dar cred ca incet incet ne obisnuim.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg
BRAVOOOOOOOOOO....HAI MARA



Mami de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi !


Bravoooo..ma bucur pt tine

31.12.2009 Roxi de Diana

http://soferderomania.promotor.ro/rox_y pls...un vot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

IULENCA felicitari. la mai multi (toti), fara dureri.

ALEXUTZZA, uer ar iu? tot cu bibe papa Yannis? ema trage de lingurita si asa o pacalesc sa bag ceva in guritza, pe langa linguritza ei...eu am sacrificat scoica, caruciorul si niste haine...care nu mai arata impecabil. in concediu a papat borcanash la pranz si fructe proaspete dimi, ca am luat razatoarea (mere,pere bio de la soacra si MP). am luat vreo 10 bavete de bumbac, 2 de fash d la ikea....dar tot am venit pictatzi peste tot. ata ete.

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulenca spune:

Am scris repede repede vestea ca sa fiu prima in cap. asta.
Acum va pup pe toate si va multumesc si pentru urarile de ziua Mariucai. Nu am prea citit din urma ca ieri am avut toata ziua party galagios cu pitici si multa debandada. A fost foarte frumos dar cald rauuuuu si transpiratie multa. Piticii nu au fost insa afectati. BB a fost si el incantat de galagie, f cuminte, f curios, i-am pus si lui coif dar a dormit de vreo 3 ori chiar cu galagie deci e baiat bun. Si tot ieri de ziua surioarei a inceput sa mearga de-abusilea asa vreo 5-6 pasi adica o diagonala de pat. La mai putin de 6 luni mie mi se pare f precoc - ca de fiecare cioara cu puiul ei.
Cu dintisorul nu a fost chitzaiala mare, nici gingia nu a fost inflamata. Sambata am fost la tara si mamaia care are aproape 90 dar vede f bine zice - ori are baiatul un dinte ? EEEE nu mamaie asa sta el cu degetele in gura. Si am si ras de mamaia cum a vazut ea dintele unde nu era. Si azi surprise..... E asa dragut , ca un fierastrau micutz, zimtzat se simte la mana. Mariei i-au aparut f tarziu pe la un an dintii si nu ma asteptam la el sa fie asa devreme.

Bea am apucat sa citesc ca tragi speranta sa iti vina sotzul acasa repede si va tin pumnii sa fie sanatos si bun de munca si mai ales langa voi. Eu nu reusesc sa raspund individual decat in gand pe masura ce citesc dar sa stiti ca vorbesc cu fiecare, si va incurajez sau ma bucur pt voi si puiuti desi asa "in gand".

Am vazut ca ziceati ceva de carucior sport - eu am luat Doceur de care zice si Ioana-Fota si sunt incantata de el. Eu l-am avut pe al Mariei dar e mai mare si mai greu si am renuntat la el deocamdata pt ca asta sport se strange umbrela, e usor, are si pozitie aproape orizontala, are si tavita in fata si cos de cumparaturi si a fost si ieftin - 180 RON (din Cta l-am luat). Pe ala vechi inca il pastrez ca la iarna e bun ca e mai acoperit are sac pt picioare si roti mai mari dar e posibil ca Vladi sa nu mai vrea in carut pana atunci. Oricum acum vara e ideal asta sport, eu cobor cu el 2 etaje si cu bb in brate, il desfac/strang cu o mana.

Ma duc sa prestez si eu niste calcat pentru cateva rufe din mormanul pana la tavan pt ca bb doarme.

Va puup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui iulenca

Avem un dintisorrrrrr

Iulenca




Felicitari!!!!!!!!!!

Eu sunt super fericita!! Am pus-o in scaun, mi-am luat si eu o lingurita si am mancat cot la cot piure de fructe. A mancat micuta mea 7 lingurite de piure. Nu pot sa zic ca a mancat cu pofta sau ca a deschis gura dar cred ca incet incet ne obisnuim.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Bravooooooooooooooooooooooo !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

Citat:
citat din mesajul lui iulenca

Avem un dintisorrrrrr

Iulenca




FELICITARI!

31.12.2009 Roxi de Diana

http://soferderomania.promotor.ro/rox_y pls...un vot

Felicitari !!!!!!!!!!!!!!!!!

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Cris D am vazut si eu pozele fara cuvinte.
Iulenca esti o fericita daca a iesit asa doar cu ros ,faraa chiuiala.Vad ca si la a mea e asa roade tot,febra nu a facut.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Fetele, va rog frumos nu ma dati disparuta!!! dar nu am vazut copil mai marait ca Dani al meu. Cel putin de vineri dupa-amiaza si pana luni dimineata cand am plecat la servici, a marait non stop, plans din senin, dar plans nene, cu lacrimi de crocodil, ....supt aproape incontinuu sambata si duminica, de acum ma dor sanii de mor, de abia astept sa plec acasa.
Am intrat sa va scriu, am citit aproape tot din urma, felicitari pt dintisor IULENCA, bine ati revenit din concediu CRIS.D - n-am reusit sa vad pozele, multumiri pt idei de pireuri la toate.
Noi facem combinatii de 2-3 uneori chiar 4 fructe dimineata. Si ii plac. Mai putin duminica cand a mancat f prost tot, adica putin si LP si LM, nu a avut pofta de mancare. Am citit ca si pufii vostri maraie si sufera de la dintisori. Si Dani se trage de urechi, eu am citit ca durerea de la gingii iradiaza inspre urechi, de acolo gestul lor de a se trage de urechi.
BEA, iti doresc sa nu mai fie o alta duminica fara sotul tau !!!!!

Oare sunt borcanase doar cu legume? Ca eu inca nu i-am bagat carne si vrem sa plecam cateva zile la munte si nu cred ca o sa ma tina nervii sa fac zilnic piure de legume, macar 1-2 zile sa putem pleca la plimbare si sa nu stau in bucatarie la pranz. Ca eu la ce borcanase m-am uitat, am vazut legume cu carne si altele cu fructe. Legume simple nu am vazut. Mai caut.

Mai vroiam sa va zic multe, dar a sunat telefonul de mai multe ori. Am plecat acasa la bebele meu. Va pup. O seara frumoasa.


de Daniel, n.01.02.2010, 3500gr, 51cm

Mergi la inceput