Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (120)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

miremia....jiji asta face tot timpul se trez plangand dar io in 3 sec sunt la el..sau de fapt sunt langa el si nu-l las sa planga..ii tuflesc repede tt in gura si se linisteste.

realizez ca e f ff dependent de tt.....i-as cauta o suzeta..cea mai fina..cea mai moale...sa-l mai dezobisnuiesc....pt ca la el asta e obisnuitza, sigur.


lorex....ce sa zic nici al meu ( si nici io ) nu eram fan bg...si continui sa nu fiu. n-am vz nik in afara de balcik( care mi s-a parut de cacao...) si albena care nu straluceste dar e f curat, plaja imensa si de asemenea f f curata. iar hotelul f f civilizat nu nota 10 dar un 9....sincer, cat va fi jiji mic si nu vom putea hoinari mai departe ca inainte...voi prefera de 10 ori bg....un hotel ok.....decat mizeria de la noi...frica de salmonela si scarba chelnerilor. poate s-a mai schimbat si la noi...dar pt aceiasi bani merita sa fii trataT MULT mai bine.



Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





AMR.....NU SE MAI DUC!!!!!...



Pai si crezi ca o sa accepte suzi? Din aia nu curge nimic. O fi obijuinta dar cand are chef de ceva suge si curge, Plus ca al meu sot spre ex a fost alaptat pana la 8 luni si dupa aia nu am vrut nimic ... nici bibe nici suzeta ... Nimic. Ii dadea soacra-mea sa pape LP cu lingurita .

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
Povestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

[url=http://lilypie.com][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Am uitat sa va spun ca am descoperit pampersii PUFFIES
imi plac la nebunie...si miros atat de fin!!!

am adormit bobi
azi a papat morcov + dovlecel+ patrunjel+ o lingurita de LP + o lingurita de cereale orez integral!
i-a placut
a ramas si pe maine!


fructe nu i-am mai dat de o saptamana ca mi s-a parut ca s-a stricat la burtica....dar acum inclin sa cred ca face des kk pt ca mananca f bine; 6 masuri de LP cu apa iese 210 ml lapte si papa tot la 6 ore
ce bine e cand nu tre sa mai faci bibe la 2-3 ore....cool!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_
Ce inseamna o lingurita LP?o diluezi sau pui praful asa in piuree....v-am tot auzit dar nu inteleg....ca eu inca nu am folosit LP....dar poate imi va trebui pe viitor si sa stiu si eu cu ce sa mananca



Mami de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Frumusele foc pufuletele noastre! Si sexy :P
(Mara si Alexandra)

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


de aprecieri

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:



Multumim de urarile ptr ziua lui Andreea .

Era f palpitant pe vremea asta acum 3 ani, Doamne ce trece timpul...

Coincidenta coincidentelor azi mi s-a nascut a doua finutza, deci de baut de 2 ori fara numar, fara numar , cezariana dupa ce i s-a rupt apa pe la 3 noaptea, 3300gr si 50 cm. Ce dor imi e sa vad un bebe asa mic ... M-a apucat nostalgia

Ma duc sa-mi fac o cafea cat dorm am2 si va mai povestesc cate ceva imediat.

Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristi (ian 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

proba intai ca mi-am scos semnatura, ma gandesc ca e mai sexi asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

decenuela - la ce hotel ai fost? eu in fiecare an zic ca ajung la bg si tot schimb planurile, dar la anul sigur e bg. deci ma pregatesc din timp ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

lorex, wellcome to the club!!! si eu am ars mancarea, de 2 ori, o data legumele, iar altadata am pus la fiert o bucatica de carne de vita si am uitat de ea.................s-a carbonizat cu totu, a mirosit toata ziua in casa a carne arsa, rau de tot, pana si capacu de sticla al vasului a crapat

orez i-am fiert si eu ieri, din ala prefiert, ca doar de ala aveam in casa, dar nu l-am fiert cred ca suficient, ca blenduit tot semi-intreg ramase. ei, asta mic a mancat, dar a facut kk cu mucus azi....oare de asta? azi n-am mai repetat figura oricum.

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Am citit povestea nasterii lui bobitza......ff emotionanta,eu consider ca nu exista cuvinte in aceasta lume pt a descrie anumite sentimente,emotii....de aceea nu iti pot spune Lorex,cuvinte pompoase vis-a-vis de poveste,dar ceea ce ai spus " Mi se parea asa singurica acolo in burtica, abia asteptam s-o strang in brate!" coincide perfect cu ce imi spuneam eu,la un moment dat imi era mila ca e singurica acolo.........

P.S. v-am spus ca azi sunt melancolica,cred ca mai bine ma retrag ca cine stie ce o sa mai zic.........



Mami de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

decenuela - la ce hotel ai fost? eu in fiecare an zic ca ajung la bg si tot schimb planurile, dar la anul sigur e bg. deci ma pregatesc din timp ...




albena - grand hotel flamingo.....l-am ales pt ca 1. nu am mai gasit la kaliakra superior...si 2...camerele sunt prevazute cu bucatarie....si am putut sa-i fac lui jiji papa si cofe noua dimi, dimi...si 3. am av o oferta f buna. are 6 piscine...dar maj sunt pt copii pe care i-am vz fascinati. prb e mai scumputz decat altele dar zic io ca a meritat din plin.

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





AMR.....NU SE MAI DUC!!!!!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

gata cappuccinno , cine vrea??


bun ....

nu am citit povestea bobitzei, mi-a scapat, oare a avut premiera cand am fost eu in concediu?

apropo de postingul relatat de miremia, ati avut careva curiozitatea sa aprofundati ref la Baby-led weaning? daca da faceti pls un rezumat?




Mergi la inceput