Hai Dragaica,Laurika,Cristeo,pufescu! (178)
Raspunsuri - Pagina 20
nela_didea spune:
Racusoara multumesc pt.raspunsuri, sigur ca m-ai ajutat. Eu laptic nu prea am, deabia mulg cate 15-20 grame
si ii dau mai mult lp. In spital ii dadea Novalact dar scorpiile alea nu mi-au spus ca nu trebe sa-l schimb si i-am luat Humana. Cred ca deaia mi-a si plans sarcul in prima noapte acasa.
Pediatra mi-a recomandat Milupa si mi-a spus sa-l prepar in combinatie cu Humana, cate putin la fiecare masa pana ajung sa-i dau numai Milupa. Kk a facut azi doar o data si nu cred ca-i normal, lichide bea suficiente ca-i dau si ceiut intre mese. Sper sa fie bine.
Cea mai fericita mamica de pe lume. Alex este viata mea.
Mergem inainte cu Doamne Doamne
Victo spune:
nu stie nimeni nimic de fetele care trebuie sa nasca azi??????????
Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)
nela_didea spune:
| Citat: | ||
citat din mesajul lui larissa_79
a 8-a zi...dar nu-i bai se poate face si ziua urmatoare. Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/ |
Si ce se intampla daca o facem mai tarziu de 8 zile? Nu stiu cum sa iau legatura cu preotul, sau trebe sa merg eu la biserica?
Cea mai fericita mamica de pe lume. Alex este viata mea.
Mergem inainte cu Doamne Doamne
racusor2010 spune:
nela nu te mulge, pune-l pe el la san, ca sa stimuleze lactatia...chiar daca nu vine ca la fete, macar sa ai jumate din mesele lui! pompita nu stimuleaza la fel de bine ca bebe!
incearca stimulente de lactatie, lupta cu bebe sa pape de la san! altfel o sa ajungi doar pe LP 
o sa fie greu, dar o sa vezi ca o sa reusesti sa pape macar cateva mese de la tine 
eu il puneam din ora in ora la san si completare ii dadeam foarte putin, ca sa se trezeasca repede sa pape de la san...daca ii dai mult LP o sa iti doarma mult si nu rezolvi nimic, decat sa fii o mamica linistita ca bebelusul ei doarme 
mami de brotacel Andrei Ioan
09.06.2010
nela_didea spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui crispro Nela, lapte praf e rec sa ii dai ce a primit si in spital. Am mai scris cat ar tb sa manance conform dr neonatolog: ziua 1 - 10 ml ziua 2 - 20 ml ziua 3 - 30 ml etc ziua 10 -100 mml ziua 11- 110 ml ziua 12 - 120 ml. Si aici se cam opresc... Sunt insa care papa mai mult. Cristina , mami fericita de bebe Vlad ![]() |
Ahaaa deaia copilul meu isi baga mereu degetele in gurita ca nu se satura, azi face 7 zile deci ar trebui sa-i dau 70 si eu ii dau 50-60 cel mult. Pai si cand ajunge la ziua 50? Ramane la 120 sau depinde cat cere?

Cea mai fericita mamica de pe lume. Alex este viata mea.
Mergem inainte cu Doamne Doamne
nela_didea spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui racusor2010 nela nu te mulge, pune-l pe el la san, ca sa stimuleze lactatia...chiar daca nu vine ca la fete, macar sa ai jumate din mesele lui! pompita nu stimuleaza la fel de bine ca bebe! incearca stimulente de lactatie, lupta cu bebe sa pape de la san! altfel o sa ajungi doar pe LP ![]() o sa fie greu, dar o sa vezi ca o sa reusesti sa pape macar cateva mese de la tine ![]() eu il puneam din ora in ora la san si completare ii dadeam foarte putin, ca sa se trezeasca repede sa pape de la san...daca ii dai mult LP o sa iti doarma mult si nu rezolvi nimic, decat sa fii o mamica linistita ca bebelusul ei doarme ![]() mami de brotacel Andrei Ioan09.06.2010 |
Ai foarte mare dreptate, stiu ca tu ai luptat mult ca sa-l stimulezi la supt si esti de admirat insa bebele meu vesnic e flamand si e un hapsan, cand se trezeste daca-l pun la san urla ca din gura de sarpe si trebe sa-i dau ceva repede. In prima faza ii dau ce mulg si apoi completare. Stiu ca nu procezed cum trebuie
nela_didea spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui Victo nu stie nimeni nimic de fetele care trebuie sa nasca azi?????????? Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007) |
Chiar asa....oare de ce nu primim nici o veste inca? Sa speram ca totul e bine.

larissa_79 spune:
| Citat: | ||||
citat din mesajul lui nela_didea
Si ce se intampla daca o facem mai tarziu de 8 zile? Nu stiu cum sa iau legatura cu preotul, sau trebe sa merg eu la biserica? Cea mai fericita mamica de pe lume. Alex este viata mea. Mergem inainte cu Doamne Doamne ![]() |
eu am trimis sotul la biserica...ca eu oricum nu puteam sa intru. pai e bine sa il chemi ca face aghiazma care o pui in baita la copil.
Larisa mamica de Nectarie
(22 iulie 2010) si Alexia
(13 iulie 2006)http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/












