Hai Dragaica,Laurika,Cristeo,pufescu! (178)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Racusoara multumesc pt.raspunsuri, sigur ca m-ai ajutat. Eu laptic nu prea am, deabia mulg cate 15-20 grame si ii dau mai mult lp. In spital ii dadea Novalact dar scorpiile alea nu mi-au spus ca nu trebe sa-l schimb si i-am luat Humana. Cred ca deaia mi-a si plans sarcul in prima noapte acasa. Pediatra mi-a recomandat Milupa si mi-a spus sa-l prepar in combinatie cu Humana, cate putin la fiecare masa pana ajung sa-i dau numai Milupa. Kk a facut azi doar o data si nu cred ca-i normal, lichide bea suficiente ca-i dau si ceiut intre mese. Sper sa fie bine.

Cea mai fericita mamica de pe lume. Alex este viata mea.


Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

larisa super tare bebelusul care danseaza

mami de brotacel Andrei Ioan

09.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

nu stie nimeni nimic de fetele care trebuie sa nasca azi??????????

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Citat:
citat din mesajul lui larissa_79

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Am uitat sa va spun, nu ma mai doare capul!

Fetelor, molifta de 8 zile se face in a 8-a zi sau dupa 8 zile incheiate?

*************************
Mami de Bianca Maria (04.08.2010)


a 8-a zi...dar nu-i bai se poate face si ziua urmatoare.

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/


Si ce se intampla daca o facem mai tarziu de 8 zile? Nu stiu cum sa iau legatura cu preotul, sau trebe sa merg eu la biserica?

Cea mai fericita mamica de pe lume. Alex este viata mea.


Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

nela nu te mulge, pune-l pe el la san, ca sa stimuleze lactatia...chiar daca nu vine ca la fete, macar sa ai jumate din mesele lui! pompita nu stimuleaza la fel de bine ca bebe!

incearca stimulente de lactatie, lupta cu bebe sa pape de la san! altfel o sa ajungi doar pe LP

o sa fie greu, dar o sa vezi ca o sa reusesti sa pape macar cateva mese de la tine eu il puneam din ora in ora la san si completare ii dadeam foarte putin, ca sa se trezeasca repede sa pape de la san...daca ii dai mult LP o sa iti doarma mult si nu rezolvi nimic, decat sa fii o mamica linistita ca bebelusul ei doarme

mami de brotacel Andrei Ioan

09.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Nela, lapte praf e rec sa ii dai ce a primit si in spital. Am mai scris cat ar tb sa manance conform dr neonatolog:

ziua 1 - 10 ml
ziua 2 - 20 ml
ziua 3 - 30 ml
etc
ziua 10 -100 mml
ziua 11- 110 ml
ziua 12 - 120 ml.

Si aici se cam opresc... Sunt insa care papa mai mult.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad


Ahaaa deaia copilul meu isi baga mereu degetele in gurita ca nu se satura, azi face 7 zile deci ar trebui sa-i dau 70 si eu ii dau 50-60 cel mult. Pai si cand ajunge la ziua 50? Ramane la 120 sau depinde cat cere?

Cea mai fericita mamica de pe lume. Alex este viata mea.


Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

nela nu te mulge, pune-l pe el la san, ca sa stimuleze lactatia...chiar daca nu vine ca la fete, macar sa ai jumate din mesele lui! pompita nu stimuleaza la fel de bine ca bebe!

incearca stimulente de lactatie, lupta cu bebe sa pape de la san! altfel o sa ajungi doar pe LP

o sa fie greu, dar o sa vezi ca o sa reusesti sa pape macar cateva mese de la tine eu il puneam din ora in ora la san si completare ii dadeam foarte putin, ca sa se trezeasca repede sa pape de la san...daca ii dai mult LP o sa iti doarma mult si nu rezolvi nimic, decat sa fii o mamica linistita ca bebelusul ei doarme

mami de brotacel Andrei Ioan

09.06.2010


Ai foarte mare dreptate, stiu ca tu ai luptat mult ca sa-l stimulezi la supt si esti de admirat insa bebele meu vesnic e flamand si e un hapsan, cand se trezeste daca-l pun la san urla ca din gura de sarpe si trebe sa-i dau ceva repede. In prima faza ii dau ce mulg si apoi completare. Stiu ca nu procezed cum trebuie. Asa e, intr-adevar doarme bine, deabia apuc sa mai povestesc si eu cu el cate o jumate de ora dupa ce papa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

nu stie nimeni nimic de fetele care trebuie sa nasca azi??????????

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)




Chiar asa....oare de ce nu primim nici o veste inca? Sa speram ca totul e bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nela_didea

Citat:
citat din mesajul lui larissa_79

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Am uitat sa va spun, nu ma mai doare capul!

Fetelor, molifta de 8 zile se face in a 8-a zi sau dupa 8 zile incheiate?

*************************
Mami de Bianca Maria (04.08.2010)


a 8-a zi...dar nu-i bai se poate face si ziua urmatoare.

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/


Si ce se intampla daca o facem mai tarziu de 8 zile? Nu stiu cum sa iau legatura cu preotul, sau trebe sa merg eu la biserica?

Cea mai fericita mamica de pe lume. Alex este viata mea.


Mergem inainte cu Doamne Doamne


eu am trimis sotul la biserica...ca eu oricum nu puteam sa intru. pai e bine sa il chemi ca face aghiazma care o pui in baita la copil.

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2010 spune:

Va invit la capitol nou cu discutii despre:

Mergi la inceput