Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

A, Cris, ca spuneai de durerea de picior, de ce nu iti faci un RMN? Exact simptomele care le descri tu au aparut si cumnatei mele dupa nastere si a avut hernie de disc, s-a operat si acum e bine. Sper ca la tine sa nu fie cazul, dar daca spui ca ai dureri care nu trec nici cu fizioterapia. Iti doresc sanatate multa

Parca tu ziceai ca ati avut karaoke la botez, de unde ai avut negative sau ati cantat asa pe uscat?
Te intreb ca vrea si sotul si cauta pe net de m-a innebunit de cap dar nu gaseste decat franturi din melodii, iar o melodie intreaga costa 20 de euro

Mamica de doua comori: Claudia Andrada (09.04.2008) si Dragos Ovidiu (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

'Neata!

Poftiti la www.retetenet.com/poze/cafea-1.jpg" target="_blank">cafeluta!

Miruna-Andreea de anamariam79
Marisa Alexandra de marisa_ana

Multe www.gradinamea.ro/_files/Image/galerie/5/flori6.jpg" target="_blank">FLORI de la noi!


Raportam si noi prima noapte dupa mai mult de o luna cand am dormit cu mami si tati in pat pe burta, azi-noapte am dormit pe spate in cosulet (si cosuletul pus in patutul pliant in camera lui mami si tati) si uite-asa am dormit 10 ore. De cateva zile bebe Stelios doarme numai pe spate ziua, dar in cosulet, ca in patut are mult spatiu inca in jurul lui si se sperie de manute si se trezeste.

Sorana, aaaaa, trebuie sa ne spui acum ce pui la cale ca pe mine una m-ai facut f curioasa si eu nici nu dau cu rosii. Sunt convinsa ca nici fetele!


Theodora mami de Stelios
09.06.2010

BEBE STELIOS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neata!!!
Cafeluta si micul dejun sunt servite
Pofta buna

Discordia nu am avut negative,nici macar nu planuisem dinainte sa facem karaoke,microfonul a fost o "conincidenta" sa-l avem.A fost o chiestie de moment,dar cred ca cel mai bun negativ e un pahar de vin cu cola
M-am gandit si eu la RMN,ca saptamana trecuta s-a operat si cumnatul meu de hernie de disc,cu aceleasi sintome ca ale mele;dar cred ca imi e si frica de rezultat..cand am vazut ca abia mai ridica o cana de apa..ar fi cea mai mare lovitura sa nu-mi pot lua copilasul in brate
O sa mai stau un pic sa vedem cum evolueaza si imi voi lua inima in dinti pana la urma(probabil)



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)
Ma votati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

10.06.1981


noi nu mai incapem in landou, asa ca desi nu vroiam sa pun copilul in scaun auto pana la 6 luni, va trebui s-o fac

ce scaune imi recomandati, exista vreunul care se lasa mai mult pe spate?

Mamica lui Mihai Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana1234 spune:

sal,

vreau si eu pe perete 24.05.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana1234

sal,

vreau si eu pe perete 24.05.2010
Ai scris 2010



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)
Ma votati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:


'neata gagici....
sunt mai linistita azi.....ieri mi-a vomitat printesa in jet pt prima data pt ca s-a inecat....doamne ce m-am speriat.si de atunci mananca foarte putin si pe urma il da afara prin coltul guritei.....nu stiu ce sa cred, sa fie de la caldurile astea scarboase.....sau poate are ceva mai grav?toata noaptea a plans in somn si a refuzat papica.
acum suntem in curte....e ceva mai racorica...dar ne asteptam la canicula si azi.......
asa nervoasa am fost ieri si alaltaieri....binenteles ca m-am certat cu socrela imi reprosa ca am invatat fata in brate....(cata proasta, ca daca tii fata mai mult in brate, urla sa o pui jos)ca ea o tine cel mai mult in brate, si cand tipa fata sa o puna jos, mai tare o leagana, iar daca ii zic sa o puna jos se supara si-mi promite ca nu se mai atinge de fata.asa ca m-am enervat si m-am luat cu ea in gura. am zis eu sa nu o bag in seama ca sa nu iasa scandal, dar dupa ce doamne doamne mi-a dat o fetita care CULMEA VREA JOS ea mi-o tine impotriva vointei ei in brate.de abia acum dupa 2 zile vb cu mine.....MUTA
mai are niste faze......dimineata si seara ii pune caciulita pe cap, sosete, pantalonasi....ca sa nu raceasca fata......iar afara sunt 30 grade.saraca fata, dupa ce ca in casa e moarte de om de cald, cand sa iasa si ea sa se racoreasca....pac...pune-i mama caciulita ca o prinde curentul...dar ce curent.....numai ala de la stalp poate .....
offffff....de abia astepta iubi sa venim acasa, dar deja avem nervi....sper din tot sufletul sa se schimbe situatia, ca ma apuca depresia.
in rest, imi place la curte, cand e racoare si nu sunt tantari...dar or sa treaca si caldurile si o sa fie bine, mai ales la mine acasa cand o fii gata , ca nici nu ne-am apucat.
am vazut ca sunteti tare plimbarete...vrem si noi de sf.marie sa mergem la mare.acum dupa ce am fost cu fata 2 zile in barcelona si 3 ore cu avionul , nu-mi mai e frica sa plec nicaieri cu ea.e foarte cuminte, in avion a dormit tot timpul.
fetele...help...nu mai pot sa ma loghez cu webshot-ul, nu-mi mai recunoaste parola si userul.aveti si voi aceleasi probleme?
va pupik mai citesc din urma.......

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

http://family.webshots.com/album/577534749BrJGdy?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

cum ma asigur ca scaunul auto pot sa-l pun pe bancheta din spate
am primit unul si nu-mi ajung centurile din spate sa-l prind, decat in fata si nu vreau
la ambele masini am patit chestia asta
sunt cu bb in brate si nu pot folosi semnele de punctuatie

Mamica lui Mihai Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

am uitat sa va spun ca am inscris fata aici in comuna, la dr de familie care e 2 in 1, si medic de familie si pediatru.bcg-ul nu il au deocamdata, or sa ma sune ei cand il aduc, apoi astept o luna pt cel de la 2 luni, si am vazut ca vb de rotarix...deciavem de asteptat.....nu o sa le facem noi la termen...oare are ceva?
sper ca pana o imunizez sa nu contacteze vre-un virus.
DOAMNE AJUTA!!!!
PUP FETELE

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

http://family.webshots.com/album/577534749BrJGdy?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maribell

am uitat sa va spun ca am inscris fata aici in comuna, la dr de familie care e 2 in 1, si medic de familie si pediatru.bcg-ul nu il au deocamdata, or sa ma sune ei cand il aduc, apoi astept o luna pt cel de la 2 luni, si am vazut ca vb de rotarix...deciavem de asteptat.....nu o sa le facem noi la termen...oare are ceva?
sper ca pana o imunizez sa nu contacteze vre-un virus.
DOAMNE AJUTA!!!!
PUP FETELE

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

http://family.webshots.com/album/577534749BrJGdy?start=24
Ai Pm



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)
Ma votati?

Mergi la inceput