Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (119)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Lorex se pare ca bantuim amandoua pe aici fetele ne-au parasit am dat drumu la AC i-am creat conditii lu fimea mai ceva ca la hotel ce bine,baita,mancat,nani.Lorex imi dai te rog un PM cu adresa ta de mess?

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

ioana, povestea e tot acolo



sunt f trista, am plans...am primit un link despre sf lumii si ma uit la ingerasul meu si ma buseste plansul...

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Hai sa fim mai optimiste se tot zice din anul 2000 ca vine ,eu in sinea mea cred ca d-zeu ne lasa cu un scop pe lumea asta asa ca acesti ingerasi au si ei scopul lor,ii iubeste prea mult prin ei zic eu ca ne mantuim ca prea ne-am inrait noi oamenii mari.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

ioana, povestea e tot acolo



sunt f trista, am plans...am primit un link despre sf lumii si ma uit la ingerasul meu si ma buseste plansul...

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_
lorex,lasa povestile cu sfarsitul lumii ca astea se vehiculeaza de numa....traieste momentul si bucura-te de bobitza,ca oricum nu ai cum sa schimbi voia lui Dumnezeu si mai si stai cu o stare nasoala ....



Mami de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

LML Lucas[ miorluc]
multumim ,oani ,de bunatati si de urari!
distractie placuta in plimbari!

tomaca ,distractie placuta sa aveti in week-end!
LML pt maine lui tudorel!
multumesc frumos de urari

nici alex nu are dintisori,dar si lui radu i-au iesit tarziu...la 8 luni si o sapt

lorex ... as fi curioasa cum ai reactiona peste vreo 16 ani ,daca ar vrea bobitza sa "repete" pozele din "cazino"

haircut,pupici maiei

dulcineea de incurajare...offffffffff...cum mi-a zis mie o colega : lasa...primii 18 ani sunt mai grei,apoi te obisnuiesti !

is obosita de nu mai pot...am umblat iar dupa acte... btw...alex inca nu a primit alocatie ,cu dosar depus in martie ca e mai "greu" cu birocratia din cele 2 tzari asa o fi...alex traieste cu aer,probabil
macar m-au facut sa fac economii..deja fimiu are 1400 roni [bineinteles,atunci cand vor veni] ca nici in august nu vin,mi-a zis d-na de la "prestatii sociale"...haios e ca vom cere [dupa mutare] dincolo alocatia...iar acte europene,alta distractie... sunt curioasa de cand vor considera oficialii ca merita si fimiu ceva cash
asta e,noi sa fim sanatosi

mami de Radu si Alex



asa creste Alex
MP,nu stiu cum e acolo,dar aici in UK toate formalitatile se fac prin posta,tot ce am avut de facut fost sa le completez formulare,sa trimit acte,totul prin posta ...a fost singurul drum pe care l-am facut...CASA-POSTA...

btw o sa primesti alocatie si de acolo sau numai de acolo?



Mami de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

ioana, povestea e tot acolo



sunt f trista, am plans...am primit un link despre sf lumii si ma uit la ingerasul meu si ma buseste plansul...

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


Oh doamne povestile astea-s de cand lumea. Profita de timpul pe care-l ai si petrece-l cu Bobitza si cu sotul tau.(si iubiti-va mult)

31.12.2009 Roxi de Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

hop si eu la raport, miremia
in general citesc pe fuga si nu apuc sa scriu nimic. as vrea eu dar mi se pare greu ca nu stiu cu ce sa incep si unde sa termin

noi suntem in general OK. ne framanta totusi f tare problemele de sanatate ale socrului meu si mai sunt si singura cu am2 de la 8 dim pana la 7 seara in fiecare zi . eu sa fiu sanatoasa ...

haircut - la noi diversificarea e cu cantec. cand vad cat mananca unii bebei mi se pare SF. fructele le mananca bine dimineata, la legume e cu strambaturi. am descoperit azi ca e f important sa fie odihnit si sa-i nu-i fie foame ca sa manace fara circ . in rest tzitzi rules ... fara numar, fara numar

oani - LA MULTE LUNITZE!!! Tot asa bine mananca? S-au mai asezat lucrurile pe la tine?

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

vaaai...eu cred ca ramanem ultimele fara dintisori ..nici urma de ei...nimic...nici gingie umfalata nimc..vai

31.12.2009 Roxi de Diana




Nici noi! nici noi!
Ne batem ptr ultimul loc!


de Yannis


AMR 5 kile (de fapt numai 3 pana la momentul 2 liniute)


eu sunt f pregatita moral ptr ultimul loc ptr ca lui A i-a iesit primul dinte la 1 an si 3 luni, asteptat de la 4 luni . ce ziceti de treaba asta ?



Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristi (ian 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota

Lorex se pare ca bantuim amandoua pe aici fetele ne-au parasit am dat drumu la AC i-am creat conditii lu fimea mai ceva ca la hotel ce bine,baita,mancat,nani.Lorex imi dai te rog un PM cu adresa ta de mess?

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine








hop si eu p-aci..

sunt cam "trista" (adica in traducere libera...nervoasa)..iar mi-a plouat in casa, pe sub geamuri mi-a curs apa, a dat gridina de am crezut ca-mi sparge geamul, data trecuta imi ploua doar in bucatarie ..acum ploua si in sufragerie (am 3, ba nu 4 lighiane si oale sa picure apa in ele)..
avem ganduri sa ma mut de aici...ca am si gandaci(cu cat dau mai mult cu solutie ...cu atat apar oua mai multe) si m-am saturat si nu vreau ca Diana sa locuiasca intr-un loc cu umezeala

asa gata iar mi-am zis oful

31.12.2009 Roxi de Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota

Lorex se pare ca bantuim amandoua pe aici fetele ne-au parasit am dat drumu la AC i-am creat conditii lu fimea mai ceva ca la hotel ce bine,baita,mancat,nani.Lorex imi dai te rog un PM cu adresa ta de mess?

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine








hop si eu p-aci..

sunt cam "trista" (adica in traducere libera...nervoasa)..iar mi-a plouat in casa, pe sub geamuri mi-a curs apa, a dat gridina de am crezut ca-mi sparge geamul, data trecuta imi ploua doar in bucatarie ..acum ploua si in sufragerie (am 3, ba nu 4 lighiane si oale sa picure apa in ele)..
avem ganduri sa ma mut de aici...ca am si gandaci(cu cat dau mai mult cu solutie ...cu atat apar oua mai multe) si m-am saturat si nu vreau ca Diana sa locuiasca intr-un loc cu umezeala

asa gata iar mi-am zis oful

31.12.2009 Roxi de Diana



imi pare rau sa aud asa ceva,cred ca am pierdut informatia asta,stai cu chirie?daca da cel mai bine ar fi sa va mutati ,nu de alta dar vine toamna si iarna si nu se stie cum va fi vremea.Incearca sa te linistesti ca nervii astia or sa ne tot toace toata viata hai sa-i tratam cu indiferenta uneori.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Am intrat un pic la randunici sa le las un mesaj s-au mobilizat saracele multe pt ele.Fetele din afara de dupa cortina acolo sunt alte mentalitati haideti daca puteti sa afceti ceva pt micutul acesta nevinovat,chiar si fetele din tara care mai au cate o cunostinta ceva .

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput