Iepurasi poznasi de Mar-Apr 2010 (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Buna.

Rebiana multumim de capitol.

Am intrat sa- i urez Roxanei calatorie placuta maine spre Romanica noastra draga!!

Salutari la toata gasca de iepurasi... poznasi!

Irina Paula (8 martie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rebiana27

Mesaj pentru verificarea semnaturii noi.

Bre, maine e zi de papat tort; serbam pe Cata (Stefimic), Bumbitza si Bebesasha (care s-a facut pierduta ).

Ello, sa-ti traiasca dintosul! Intr-o saptamana-maxim doua iese al doilea!!


Mami de doua minuni: Luca si Mara


I can't fake with dignity so i'll not try!!



Pe asta imi cazuse si mie ochii cand dadeam pagina in jos sa ajung la discutie.. Abia astept ziua de mane' bre... chef!!

Irina Paula (8 martie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

amy, nafi

rebiana da fac tortul impreuna cu andra

cata, bumbita la multi ani fetelor! sa cresteti mari si sanatoase si sa fi.ti fericite alaturi de copiii vostri minunati si toata familia

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Si eu care vroiam sa merg pe burta ca nah...criza bre! :)))
Glumesc, va invit maine la tort si bauturi de care vreti voi...deci faceti provizii de lapte in seara asta ca maine ne imbatam Voi avea un sfert de secol
Hai sa va mai radeti un pic: http://www.youtube.com/watch?v=KaHhecYOnw4&NR=1

Mada mami de Ilinca frumoasa (31.03.2010)
Mami si tati te iubesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

DENISA, la noi ziua e cald si afara inca lucreaza la balcoane, deci e si praf. Am functie de aerisit la aerul conditionat, dar cu praful de afara la ce imi foloseste
asa ca noaptea cand ma trezesc sa ii dau de papa pe la vreo 1 deschid gaemul, iar dimineata la 6-7 il inchid ca deja e cald

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

multam ROXANA, calatorie placuta maine, sa veniti fara probleme pt mica pitica.

cata mami de STEFAN(9.03.2007) si IOANA(25.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefanna spune:

SAlute mamici... vroiam saintreb initial daca ne mai tine minte careva, insa am citi mesajul MIhaelei care intreba despre noi....Mihaela draga,apele sint ceva mai limpezi din motiv ca nici unul nu avem putere sa renuntam la avea copii permanent langa noi.POvestea e f lunga, cert e ca a plecat de la percepe iubirea ce o am pt tata si sot ca o concurenta...anyway, sper ca Dumnezeu sa ne dea intelepciune sa nu facem erori majore din cazua de mandrie.
BUMBITA te plangi ca Ilincutza papa doar daca o adormi?! Vino la noi!!!!!!!!!!!!! Am copil diversificat d ela 3 luni si 2 sapt, nu pt ca mi-am dorit ci pt ca s-a intarcat si nu vrea nici un fel de lapte simplu.Am incercat tot ce este posibil, urla de foame si mai mult de 30 d eml lapte simplu nu papa.Pana am indraznit sa ii punem fructa in lapte am imbatranit 1000 de ani... nu manca, era irascibil, toata ziua plangea,nu lua in greutate.Acum e bine mersi, nu mamnaca spectaculos, asa cum facea Bianca, el nu intrece mai mult de 120 ml la 5 luni, dar creste constant si e vesel.Insa papa mai mult prin somn, ca de e treaz se agita teribil cand il hranesti.. nu stiu cum s eface ca foame si somnu vin impreunala el.Daca nu ii este somn papa frumos tare, atfel...circ nene.
ROXANA drum bun spre casa, si sa ai o sedere placuta
Am dat ex si l-am luat.Mai am numai unulsi scap.de lucrat nu mai lucrez ca s-a inchis clinica.Nu sint panicata ca am inca concediul de maternitate, asa ca sper ca pana in martie sa imi gasesc pe undeva de lucru.
VA pup pt mom, ca pleaca azi taicutzu la Romania... ramane mama insa sa ne mai ajute( intre noi fie vorba la cat de dificil e Luca eu muream fara mama)
Abia astept sa ma duc sa vad poze de iepuroi.
Va pup dulce si sper sa va fie tuturor bine.
SELINA esti ok?! Sint cu sufletul langa tine, stiu ce inseamana... dar mai stiu ca de SUS ne sint asculatet rugile si ni se raspunde la vremea potrivita.
Gata, ca m-am intins ca pomana tiganeasca

Stefanna mami de BIANCA-NICOLA si LUCA ALEXANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greenfrog spune:

Ella suntem inca in Bucuresti, maine plecam spre 2 mai. Intrebai despre programul nostru de la mare: o sa iesim un pic la plimbare cu carutul pe la 7 dimineata si apoi stam sub umbrela pana pe la 9 30 si apoi in casa; vom reveni pe plaja in jur de 19 30 seara sau chiar 20 pentru inca o ora. Nici gand de stat pe plaja mai mult, eu fac parte din gaska ta, nu ma expun la soare de foarte multi ani, nu suport sa stau nemiscata pe nisipul fierbinte. Dar ne-am strans mai multi veri, fiecare cu copii, stam in aceeasi vila si e o ocazie sa ne mai vedem si sa mai povestim. rar ne mai reunim ca fiecare e prins cu micile treburi zilnice.

Eu aerisesc dimineata devreme, Piscotul meu se trezeste des si la 5 30 e mai racoare si nici aerul nu e asa de incarcat. AC il tin pe 24 de grade si e foarte ok in casa, Petru doarme bine.

andira managerul de la medicover m-a repartizat la o doctorita raluca bogdan, dupa conversatia cu ea am bimbanit o vreme, mi se parut foarte foarte dezinteresata. Data viitoare fac eu programare, inca iau in considerare ca vaccinul de 6 luni sa il fac la fosta clinica, la pediatra cu care si eu si Petru suntem obisnuiti.
Raman pe pozitii cu diversificarea la 6 luni, suntem in urma cu cumparaturile, ne trebuie scaunel.Dupa ce venim de la mare o sa studiez problema.

Petru avea ieri 8,3 kg si 71 de cm. E maricel, se joaca frumos dar ii place sa fii toata ziua numai cu el, sa ii povestesti, sa ii arati poze, jucarii, cantecele.
fug ca s-a trezit




mamica de Piscotel
Petru Gabriel (24.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greenfrog spune:

recuperez si eu din urma ca vad ca e liniste pe aici.

mamica de Piscotel
Petru Gabriel (24.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Salutare dragi mamici si iepurasi,

vestea cea buna e ca aseara a sosit mama si sta 3 saptamani asa ca nu sunt singura pe aici si am ajutor de nadejde.

A doua veste buna e ca aseara am facut ultimele vaccinuri (2 in picioruse si unul picaturi) si ca pana la un an am scapat de vaccin . Musiu Robin nu a plans deloc la primul vaccin si la a doua intepatura a scancit un pic dar nu a plans, tare mandra am fost de el asa barbat ce e! Avem 8.620, mi-au calculat alea ca suntem in percentila 97%, nu stiu daca au calculat bine... La inaltime mai micuti, 67 de cm.

Oana ma bucur pt vestile bune, Doamne ajuta sa fie vesti bune si de la analizele de alergii

Roxana ai impachetat si catelul si purcelul? ma stiu pe mine cum am plecat in Romania pt 5 saptamani mai aveam un pic si puneam casa pe roti sa zboare in urma avionului. Hai ca esti pe ultima suta de metrii si maine e ziua Z, zbor lin si drum bun . chiar nu intri deloc in cele 2 saptamani pe la noi?

Ella ce baiat mare ai si deja primul dintisor! sa il foloseasca sanatos la toate cele necesare mai putin la mameloanele tale si am citit ce ghidusii faceti voi pe acolo credeti ca Geo va lasa asa nesupravegheati?

Ramona am calatorit destul de bine doar eu si Robin, am avut emotii mari dar nu a fost asa de rau pe cat am crezut. mai greu a fost cu atatea bagaje si cu caruciorul dar am gasit un nene cumsecade care m-a ajutat in autobuz si pe scarile avionului. Robin a fost cam agitat ^pe avion dar l-am pus des la san si pana la urma a adormit. Tu cand pleci?

Lindal eu am pompa electrica de la Avent si sunt multumita.

Steficmic oau 74 de centimetrii????? Ce iepuras inalt ca un brad, Voi sunteti inalti?

Adriana ce frumos e Denis si ce mare s-a facut! Il vad ca pe un "fratior" pt Robin, doar sunt nascuti deodata.

Bumbitza si al meu face la fel, noaptea sau cand e adormit suge fara probleme in rest in timpul zilei suge un pic la un san apoi incepe sa se rasuceasca ca un crocodil si sa tot vocifereze de da in plans pana la urma. nu stiu ce nu ii convine si de ce e asa de agitat la ora mesei, mister total...

nu mai stiu cui vroiam sa ii scriu? Mai stiti cand zicea Castelana ca revine? nu a mai scris de mult. va pup pe toate!!!

Mergi la inceput