Nou stil de viata (301)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Sabina m-am executat E aici. Cred ca semanam la tunsoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Eu ieri am facut Musaca de Linte. A iesit excelenta. Si cartofi la cuptor pt viitorul sot. Am gustat si eu o bucata de cartof sa vaz cum a iesit dar n-am mancat ca e din seria alimentelor pe care trebuie sa le mananc in cantitati mici (si erau destui cartofi pusi la musaca) fiindca au indice glicemic mare si eu n-am voie ca am rezistenta la insulina (data de PCOS) si iau Metformin.
Azi am mancat dimineata o portie mica-mica de musaca, la pranz o salata mediteraneana de la McDonalds (fara sos si am incercat sa nu mananc acele 4 cubulete de branza dar n-am reusit ca daca la carne n-am nici un stress si ma abtin cu stoicism, branza sarata e febletea mea si pot sa ma abtin sa nu o cumpar si sa iau Tofu in loc, dar daca o vad in salata nu ma lasa inima sa o dau deoparte).
In seara asta o sa ies cu al meu la Starbucks la un ceai (verde probabil) si apoi o sa fac o prea-minunata ciulama de ciuperci.

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Salutare dragelor

Zuzi, multumim pentru capitol nou. Am "raportat" dar vad ca tot cu bulina am ramas.

Sabina

Carmen, Khristin, lucrez in invatamint.

Emilia, bun venit in clubul nostru.

Roxa-boxa, mai traiesti?


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata,

eu sunt cu mutatul, curatenie, mobila . Cu mancatul stau bine, cu sportul rau. Picioarul drept inca ma doare ( sus, femurul mai exact).
Masina nu mai am deocamdata si pana imi iau o sa fac sport acasa.

Sabina si mie mi-e dor de voi. Poate reusim sa ne vedem cand mai ajung prin Bucuresti. Vin la inceputul lui septembrie, pe 9 am infatisarea pentru divort.

Va multumesc la toate pentru aprecieri .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Puskin, iti tin pumnii!

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Sa zic de concediu scurt, frumos si cam atata.Mara a invatat mult romaneste si acuma ne discutam si incerc sa invete cat mai mult ca e bine asa.Eu mi-am scos 3 masele din care 2 de minte una cu operatie si acuma astept sa fie bine.Am fost si la mare si in rest nimic.

Vreau sa urez la multi ani cu intarziere la toate fetele care si-au serbat ziua cat am fost plecata si imi cer scuze ca nu am putut ura la timp.

Carmen nu imi e bine de asta am zi coltul meu cand o sa fie ma intorc aici ,de citit sunt la zi cu totul.

Ruxi va sta bine impreuna si imi place parul tau.

Claudia noi pe 16 incepem scoala am avut pana acuma vacanta.

Bun venit si la cine sa inscris in clubul nostru.

Pup toate fetele .

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Salutare

Ceva noutati?

Ruxi tu de unde ti-ai descarcat Insanity? Ca si pe mine ma intere
Spor sa ai in continuare la mutat!! Te-ai mutat singura sau cu prietenul? :))
Si iti tin pumnii cu divortul sa se termine repede si usor

Emilia bine ai venit! Sa ne mai zici ce papi.. Si FELICITARI pt reducerea tigarilor. Daca ai renunta de tot la ele ar fi si mai bine :))

Miha iti sta f bine Esti o frumusica

Delia felicitari pt job Lucrezi full-time?

Gusta voi ce limba vorbiti in casa?
Si eu ma gandeam zilele trecute ca Melina nu cred ca o sa invete romaneste. Noi vorbim daneza si mie nu-mi vine deloc natural sa vorbesc romaneste.. Iar noi nu mergem in Ro decat la 2-3 ani cateva zile (ca numai cu maica-mea n-ar putea vorbi - ca ,, cu restul o sa se descurce in engleza) si ma gandesc la ce io folosi.. La voi probabil situatia e alta..

Zuzi concediu de la job am in principiu 5 luni cu salariu. Atat ai aici. Eu mi-am mai luat inca aprox 2 luni in plus pt ca n-am chef sa o trimit la cresa (un fel de..) asa mica si oricum pica chiar in perioada sarbatorilor de iarna si a sesiunii - ca la facultate nu mi-am luat concediu - continui doar cu un curs (cateva ore pe saptamana)

V-am pupat

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Am fost aseara la cumparaturi si apoi am gatit niste ciuperci.
Cateva palariute la cuptor cu o bucatica mica de tofu in varf si una si mai mica de cascaval - cam cat o firimitura asa (ca tofu nu se topeste la caldura dar cascavalul da).
In timp ce tocam alte ciuperci pt ciulama ele s-au copt (putin cam mult, ca devenisera usor crocante dar gustoase). In sosul de ciulama am pus foarte putina faina asa incat e mai mult lichid dar nu-i problema ca e gustos fiindca am pus 3 cepe si 4 catei de usturoi, sare, piper si patrunjel. Super bun (ce-am gustat ca de mancat n-am apucat ca era tarziu si nu vreau sa mananc noaptea).
Azi am mancat 4 mere, o banana, o felie de pepene rosu, o felie maricica de tofu cu ardei, o frunza de salata verde si un biscuite cu ovaz ca mi-a fost pofta.
Si din 15.08 vreau sa merg la aerobic la sala la care mergeam mai demult (Lotus sport).

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Lou, mi se pare trist sa nu ii vb romaneste.
orice limba e un castiog pt creier. si buru buru.
limba materna e aur pt dezvoltare,. sunt conexiuni care se fac cu totul altfel. Unice, inimitabile.
te incurajez sa ii vb doar romaneste tu si doar daneza tatal ei.
va fi umimitor pt intelgenta ei.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Sabina stiu.. ma tot gandesc ce si cum.. dar cum deja de 6 ani vorbesc numai daneza zi de zi mie asa de greu - nu ca am uitat-o (desi mai sunt cuvinte dupa care ma uit in dictionar :)), dar nu-mi vine la mana... Mie mai usor sa scriu decat sa vorbesc. Nu stiu romani aici, iar in Ro vorbesc ff rar la telefon
Si mi se pare si ciudat sa vorbesc cu ea o limba pe care sotul meu nu o intelege
Ufff...

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput